Šią Kovo 11-ąją dėl vėliavų iškėlimo tvarkos nubaustų nebuvo (3)

Publikuota: 2022-03-15 Kategorija: Aktualijos
Šią Kovo 11-ąją dėl vėliavų iškėlimo tvarkos nubaustų nebuvo
Rokiškio Sirena nuotr. / Lietuvos vėliava

Kovo 11-ąją, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, valstybinė vėliava turėtų suplevėsuoti ne tik prie valstybės ir savivaldybių institucijų, kitų įstaigų, įmonių bei organizacijų pastatų, bet turėtų būti iškelta ir prie gyvenamųjų namų. Kiekvienais metais vis pasitaiko tokių, kurie „pamiršta“ šią pareigą. Šiemet taip pat teko matyti pastatų, prie kurių kovo 11-ąją Lietuvos Respublikos vėliavos nebuvo. Tiesa, atsirado kita tendencija – išsikabinti ne Lietuvos valstybinę vėliavą, bet Ukrainos.

Numatyta didžiausia bauda – 30 eurų

Administracinių nusižengimų kodekso 519 straipsnio 1 dalis numato, kad už Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo tvarkos pažeidimas, padarytas pirmą kartą, gyventojams užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 10 iki 12 eurų, įmonių bei įstaigų vadovams bauda gali būti šiek tiek didesnė – iki 16 eurų. Už pakartotinai padarytą šį nusižengimą gali būti skiriama bauda iki 30 eurų.

Šiemet per Kovo 11-ąją dėl neiškeltų vėliavų nubaustų nebuvo

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyriausiasis specialistas Tadas Martinaitis informavo, kad šiais metais skundų dėl neiškeltų vėliavų nebuvo, reidai dėl pareigos iškelti vėliavą nebuvo vykdomi ir administracinių nusižengimų protokolų nebuvo surašyta. Paklaustas apie tai, ar Lietuvos Respublikos įstatymų nepažeidžia prie gyvenamųjų namų bei įstaigų ar įmonių iškeltos kitų valstybių vėliavos, T. Martinaitis atsakė, kad svarbiausia, jog su vėliava būtų elgiamasi pagarbiai – ji nebūtų ištepliota, suplėšyta, pakabinta tinkamoje vietoje. Vien dėl to, kad iškelta kitos valstybės vėliava, jokios atsakomybės prieš įstatymą nėra. Pasiteiravus apie tai, kaip būtų, jeigu gyventojas nuspręstų iškelti Rusijos vėliavą, policijos atstovas patikino, kad tai nėra uždrausta, tačiau tai labiau žmogaus moralinės atsakomybės klausimas ir galima tikėtis, kad į tokį asmens poelgį priešiškai sureaguos aplinkiniai.

Rokiškio miesto seniūnui svarbiausia - prevencija

Rokiškio miesto seniūnas Arūnas Krasauskas informavo, kad seniūnija iki šiol niekam nėra skyrusi nuobaudos dėl per valstybines šventes neiškeltos Lietuvos vėliavos. Pasak A. Krasausko, svarbiausia – prevencija. Visada gyventojus seniūnija sakosi besistengianti perspėti, kad vėliavą iškelti būtina, ji turi būti tvarkinga, nenublukusi. Keletu eurų bauda papildytas biudžetas jokių esminių problemų neišspręstų. Tiesa, buvę laikai, kai seniūnija inicijavo neįvykdžiusių pareigos iškelti vėliavas adresų viešinimą, tačiau dabar to atsisakyta. Paklausus, kaip reaguoja į keliamas Ukrainos vėliavas, A. Krasauskas nurodė, kad įstatymas to nedraudžia (išskyrus draudžiamas simbolikas), dėl tokios iniciatyvos nesistebėjo. Dėl Rusijos vėliavos seniūnas nurodė, nors ją kelti nėra draudžiama, tačiau visuomet reikia įvertinti, kokias pasekmes tai sukeltų.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video