Šilto vandens kaina didės, ar didės gyventojų užimtumas – neaišku (0)

Publikuota: 2022-12-31 Kategorija: Aktualijos
Šilto vandens kaina didės, ar didės gyventojų užimtumas – neaišku
„Rokiškio Sirena“ / Tarybos posėdis

Gruodžio pabaigoje vykusiame paskutiniame 2022 metų Rokiškio rajono tarybos posėdyje, be kitų klausimų, svarstyti šilto vandens kainų pakeitimai, pristatyta užimtumo didinimo programa.

Brangs  9 proc.

Nuo 2023 m. sausio 1 d.  padidėjus šalto geriamojo vandens kainai, brangs ir šiltas vanduo. Tarybos posėdyje pritarta centralizuotai tiekiamų šilumos ir karšto vandens kainų dedamųjų nustatymo akcinei bendrovei „Rokiškio komunalininkas“ pakeitimui.

Nuo sausio 1 d. karšto vandens bazinė kaina didėja daugiau kaip 9 proc. – nuo 8,35 Eur už kub. m iki 9,12 Eur už kub. m (be PVM). Atsiskaitomųjų karšto vandens apskaitos prietaisų aptarnavimo mokesčio kaina skaitiklio priežiūrai kas mėnesį išlieka ta pati – 0,79 Eur.

Lėšų mažiau

Posėdyje pristatyta užimtumo didinimo programa 2023–2025 metams, turinti  padėti bedarbiams integruotis į darbo rinką, didinti Rokiškio rajono gyventojų užimtumą, mažinti piniginės socialinės paramos gavėjų skaičių.

Įgyvendinant šią valstybės lėšomis finansuojamą programą, planuojama įdarbinti 300 asmenų.

Pristatydama programą, Savivaldybės Turto valdymo ir ūkio skyriaus vedėja Violeta Bieliūnaitė-Vanagienė sakė, kad lėšų skirta mažiau, nei ankstesniais metais, nors jų poreikis dar labiau išaugo.  2023 m.  pagal paskaičiavimus reikės  573,3 tūkst. Eur., o skirtas finansavimas siekia 173 tūkst. Eur.

 Programoje pateiktoje apžvalgoje apie situaciją rajone nurodoma, kad 2022 m. rugsėjo 1 d. nedarbas Rokiškio rajone sudarė 14 proc., palyginti su praėjusiu tuo pačiu laikotarpiu, padidėjo 3,8 proc. ir toliau išliko aukštesnis nei Panevėžio apskrityje (5,7 proc.) ir šalyje (8,6 proc.).

Integruojasi nenoriai

Apžvalgoje kaip viena iš nedarbo priežasčių nurodoma dalies darbo neturinčių žmonių motyvacijos stoka ieškant darbo ir naujų karjeros galimybių, dalis prioritetą teikia laikinai nedirbti dėl asmeninių ar kitokių įsipareigojimų. Vyresnio amžiaus kaimo gyventojai yra mažai mobilūs ir pageidauja darbo arčiau gyvenamosios vietovės. Tad nepaisant laisvų darbo vietų skaičiaus augimo, įsidarbinimo rodikliai auga ne taip sparčiai kaip galėtų.

2021 m. pagal užimtumo didinimo  programą buvo įdarbinti 98 asmenys, neterminuotam laikotarpiui programai pasibaigus įdarbinti 2 asmenys.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis 2022 m. liepos 1 d. Rokiškio rajone gyveno beveik 16 tūkst. darbingo amžiaus gyventojų. Daugiausia  darbingo amžiaus asmenų  gyveno Rokiškio miesto seniūnijoje – 11764 asmenys, mažiausia – Kazliškio seniūnijoje – 516 gyventojai. Panevėžio klientų aptarnavimo departamento Rokiškio skyriuje 2022 m. rugpjūčio 1 d. registruota 2157 bedarbių, iš jų 289 asmenys yra ilgalaikiai bedarbiai.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video