Sniegas Rokiškyje: traumų nepadaugėjo, komunalininkai darbuojasi nuo 4 val. ryto (0)

Publikuota: 2022-12-02 Kategorija: Aktualijos
Sniegas Rokiškyje: traumų nepadaugėjo, komunalininkai darbuojasi nuo 4 val. ryto
Rokiškio Sirena nuotr. / Jeigu sninga ar šąla, miesto priežiūros darbai prasideda paryčiais.

Nuo praėjusios savaitės iš dangaus vis pilantis snaigėms ir plonam ledukui traukiant šaligatvius darbo krūvis žymiai išaugo tik Rokiškio miestą prižiūrintiems komunalininkams, kurie nebemiega naktimis, tačiau medikams pacientų srautai dėl traumų ar lūžių kol kas nepadidėjo.

Padėtis stabili

Kaip „Rokiškio Sirenai“ sakė Rokiškio rajono ligoninės direktorius Raimundas Martinėlis, dėl žiemiškų sąlygų ligoninės priėmimo skyriaus medikams darbo krūvis neišaugo, o daugiausiai besikreipiančių dėl traumų ir lūžių būdavo tada, kai prasidėdavo plikledis ar lijundra. Šiemet tokių oro sąlygų dar nebuvo, tad besikreipiančių dėl to, kad susižalojo griūdami, skaičius neišaugo.

„Kol kas pas mus situacija stabili, į Priėmimo skyrių dėl traumų, patirtų todėl, kad žmonės paslydo ir susižeidė, nebuvo daug, vos vienas kitas pacientas“, – sakė R. Martinėlis.

Pakeitė įmonę

Rokiškio miesto seniūnas Arūnas Krasauskas pabrėžė, kad pakeitus miestą prižiūrinčią įmonę, didelių problemų dėl miesto šaligatvių ir gatvių valymo žiemą nebekyla. Žinoma, pasak seniūno, kai užklumpa lijundra ar plikledis, tada nors ir darbuojamasi ištisai, tačiau pasitaiko ir gyventojų traumų, ir susiduriama su situacija, kai valant miestą, nespėjama visko sužiūrėti.

„Tokiais atvejais be sustojimo dirba technika, tačiau tikrai visko nespėja. Mus aptarnauja „Rokiškio komunalininkas“, kurio darbuotojai atsakingi už miesto priežiūrą. Jie, kaip ir mes, stebi situaciją ir visą laiką reaguoja į orų pokyčius bei eismo sąlygas. Dėl žiemiškų sąlygų visą laiką dirbame budėjimo režimu“, – kalbėjo A. Krasauskas.  

Skuba barstyti

Seniūno teigimu, žiema – labai įtemptas metas, kai su Rokiškio miestą valančiais komunalininkais bendraujama visą parą, nežiūrint tai – diena ar naktis.

„Tai, kad švarūs mūsų pagrindiniai šaligatviai, lemia patirtis. Stebime oro sąlygas. Žinome, kad prasidėjus snygiui turime šaligatvius nuberti druska, kad nepriliptų sniegas, todėl po to užtenka juos tik nušluoti. Jeigu, liaudiškai sakant, tą pramiegosi, tada turėsi ir šluoti sniegą nuo viršaus, ir apačioje esantį ledą tirpdyti druska“, – aiškino A. Krasauskas. 

Tad, prieš prasidedant snygiui, komunalininkai druska stengiasi padengti gatves ir šaligatvius, kad sniegas neprišaltų ir nepriliptų. Jeigu sninga ar šąla, miesto priežiūros darbai prasideda 4 val. ryto, valomi ir barstomi šaligatviai, gatvės.

„Skubame, kad iki darbo dienos pradžios, 7 valandos ryto, būtų sutvarkytos pagrindinės gatvės ir šaligatviai. Po to jau einame prieš šalutinių gatvių priežiūros“, – teigė A. Krasauskas. 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video