Socialinės paramos centras švenčia įkurtuves. Antrąsias per metus (video) (15)

Publikuota: 2021-12-31 Kategorija: Aktualijos
Socialinės paramos centras švenčia įkurtuves. Antrąsias per metus (video)
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Socialinės paramos centro direktorė Jolanta Paukštienė mano, kad

Jei reiktų įvardinti pastaruoju metu daugiausia keliavusią įstaigą, tai nugalėtojo laurai be jokios abejonės atitektų Socialinės paramos centrui. Kur tik jis pastaruoju metu nekeliavo... 2021-uosius įstaiga sutiko biurų pastate Perkūno gatvėje, rajono gyventojams labiau žinomame kaip „elektros tinklų“ būstinė. Kovą įstaiga persikraustė į rajono savivaldybę. O šv. Kalėdas Socialinės paramos centras pasitiko vėl kraustydamas dėžes. Šįkart – Basanavičiaus g. 8, buvusiame Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos bendrabutyje.

Atėjo į nerenovuotas patalpas

„Rokiškio Sirena“ prieš porą mėnesių rašė, kad šiame bendrabutyje, pirmajame teikiamos Socialinės paramos centro Dienos globos paslaugos Rajono savivaldybė skyrė lėšų pirmojo aukšto patalpoms remontuoti ir pritaikyti neįgaliųjų reikmėms.

O po poros mėnesių ir Socialinės paramos centro kolektyvas jau kraustosi į šio buvusio bendrabučio antrąjį aukštą. Kol kas centro specialistai „apgyvendina“ buvusius bendrabučio kambarius. Jie neremontuoti: sienos nudažytos sena sovietine štampavimo technika, net direktorės kabinete matyti kitados čia gyvenusių moksleivių palikti užrašai. Plika akimi matomi elektros instaliacijos laidai. Kaip užsiminė centro specialistai, teko keisti netgi interneto tiekimą: mat išvedžioti kabelių ir prijungti prie, pavyzdžiui, šviesolaidžio, čia dabar nėra galimybių.

Socialinės paramos centro darbuotojų susitikime su Socialinės apsaugos ir darbo ministre Monika Navickiene rajono meras Ramūnas Godeliauskas užsiminė, kad centras patalpų renovacijai ir pritaikymui įstaigos reikmėms paprašė apie 70 tūkst. Eur. Tąkart meras akcentavo, kad lėšos Socialinės paramos centro patalpoms bus skiriamos palaipsniui.

Uždavinys: visos paslaugos vienoje vietoje

Kaip sakė centro direktorė Jolanta Paukštienė, centro vizija yra kuo daugiau veiklų po vienu stogu. Ar negaila palikti savivaldybės patalpas? Direktorė atvira: pirmiausia turi būti paisoma rajono žmonių poreikių. Savivaldybėje jiems buvo patogu: užsukus į seniūniją, Socialinės paramos ir sveikatos skyrių, tuo pačiu užsukti ir į Socialinės paramos centrą. Kita vertus, vieno langelio principas, įdiegtas savivaldybėje, centro lankytojams kėlė šiokių tokių keblumų: dėl vizitų jie turėjo tartis iš anksto.

Dabar rajono žmonės, kuriems reikia pagalbos, kviečiami į Socialinės paramos centrą adresu J. Basanavičiaus g. 8, buvusiame bendrabutyje, įsikūrusiame tiesiai prieš Kūno kultūros ir sporto centrą. Ta pritarė ir rajono taryba, gruodžio 23-iosios posėdyje leidusi registruoti centro buveinę šiuo adresu. Kaip sakė direktorė, kol kas specialistai pratinasi prie naujų patalpų, kuriasi jose. Ir, žinoma, viliasi, kad jos bus renovuotos. Kokia tokios renovacijos kaina, pasak J. Paukštienės, turi atsakyti savivaldybės specialistai, rangovai.

Į šias patalpas sukeltos visos tos centro veiklos, kurios buvo vykdomos rajono savivaldybėje. O štai klientų aprūpinimo techninėmis pagalbos priemonėmis paslauga bus teikiamos, kaip ir anksčiau, AB „Rokiškio komunalininkas“ teritorijoje esančiame pastate.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video