Socialinės paramos centras įsikūrė rajono savivaldybėje (video) (3)

Publikuota: 2021-04-30 Kategorija: Aktualijos
Socialinės paramos centras įsikūrė rajono savivaldybėje (video)
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Socialinės paramos centro direktorės Jolantos Paukštienės kabinete – kiekvienam matomas centro siekiamas tikslas.

Socialinės paramos centro darbuotojai jau mėnesį dirba rajono savivaldybėje, septintajame aukšte. Centro direktorė Jolanta Paukštienė teigė, kad sprendimas įsikurti rajono savivaldybėje turi daug privalumų: ir rajono žmonėms paprasčiau bei patogiau ieškoti paramos, ir centro specialistams patogiau kontaktuoti su savivaldybės darbuotojais. O ir informacija apie rajone teikiamas socialines paslaugas yra čia pat – savivaldybėje prie pirmojo aukšto salės stovi interaktyvusis ekranas, čia konsultacijas teikia centro specialistai. Ši paslauga – projekto Bendradarbiavimas ir informacijos apie socialines paslaugas sklaida Rokiškio mieste“ (08.6.1-ESFA-T-927 Spartesnis vietos plėtros strategijų įgyvendinimas), kurį vykdo Socialinės paramos centras su partneriais, dalis.

Patogesnė vieta

Anksčiau Socialinės paramos centro namais buvo biurų pastatas Perkūno g. 5. Ši vieta – atoki, įsikūrusi pramoninėje Rokiškio dalyje. Čia nevažiuoja viešasis transportas. O nuo artimiausios jo stotelės – autobusų stoties – tenka gerokai paėjėti. O juk socialinės paslaugos visuomenei reikalingos kasdien. Taigi, dairytasi vietos, kur patogiau įkurdinti centrą. Kitas trūkumas – patalpos buvo nuomojamos. Rajono savivaldybės meras Ramūnas Godeliauskas jau prieš gerą pusmetį iki įkurtuvių neslėpė: ketinama centrą įkurdinti savivaldybėje.

Taigi, Pramonės g. 5 liko tik vienas centro specialistas, kuris rūpinasi specialiosios įrangos: lovų, vaikštynių, kitų priemonių neįgaliesiems išdavimu. Tačiau centro direktorė J. Paukštienė teigė, kad ir jam ieškoma patalpų. Tik jas ne taip paprasta rasti: patalpos turi būti erdvios, sausos, patogios saugoti ir išduoti priemones tiems, kuriems jos yra reikalingos.

Rajono savivaldybė – puiki vieta centrui. Juk kiekvenas asmuo, ištikus nelaimei, negaliai ar dėl kitų priežasčių ieškantis socialinės paramos, savo kelią paprastai pradeda nuo savivaldybės specialistų. O dabar – ir nuo interaktyvaus ekrano, kad su konsultantų pagalba išsiaiškintų, kokios paslaugos, kokia parama jam priklauso, ir kur jos ieškoti.

Patogu ir gausiam kolektyvui

Socialinės paramos centro kolektyvas – labai gausus, jame 110 darbuotojų. Atrodytų, tokiam būriui reikėtų mažiausiai kelių savivaldybės aukštų. Iš tiesų daugumos specialistų darbas – ne kabinetinis. Jie teikia įvairias paslaugas socialinės paramos reikalingiems žmonėms. Todėl savivaldybėje specialistams pakanka kelių kabinetų septintajame aukšte.

Kaip sakė J. Paukštienė, dirbti patogu. Tik reikia taikytis prie savivaldybės vieno langelio politikos, kuri turi tam tikros specifikos. Taigi, interesantas, kaip ir visi savivaldybės lankytojai, turi ateiti į klientų priėmimui skirtas patalpas. Jei jis iš anksto susitaręs, tuomet pasitikti nusileidžia Socialinės paramos centro specialistas. Jei nesusitaręs, reikiamą specialistą pakviečia savivaldybės administracijos darbuotojai. Kaip jau minėta, lankytojai supažindinami su galimybėmis ieškoti informacijos apie socialines paslaugas ir paramą interaktyviajame ekrane bei svetainėje www.socsketis.lt.

Kitas privalumas kolektyvui: čia pat, tame pačiame pastate yra ir pagrindiniai bendradarbiai: Socialinės paramos ir sveikatos skyrius, taip pat kiti savivaldybės specialistai, taigi, kontaktuoti tapo greičiau ir paprasčiau.

Liko ištikimi savo vertybėms

Socialinės paramos centro darbuotojai kartu su įkurtuvėmis į savivaldybės pastatą atsinešė ir savo tradicijas. Daugelio savivaldybės aukštų sienas puošia parodos: tapybos, karpinių. Socialinės paramos centro darbuotojai savo aukšte rengs įvarių centro padalinių globotinių parodas. Štai dabar sienas puošia Dienos centro jaunuolių paveikslų, sukurtų aplikacijų iš gamtinių medžiagų technika, paroda. Darbai įspūdingi. Ir jie kiekvienam centro lankytojui primena, dėl ko stengiasi jo darbuotojai – ugdyti žmogaus vertę, orumą, talentus. „Mes kitaip tiesiog nemokėtume ir negalėtume dirbti“, – kalbėjo J. Paukštienė.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video