Socialinės paramos centro direktorė: su šiuo projektu siejame dideles viltis (0)

Publikuota: 2021-02-23 Kategorija: Aktualijos
Socialinės paramos centro direktorė: su šiuo projektu siejame dideles viltis
Asmeninio archyvo nuotr. / Socialinės paramos centro direktorė Jolanta Paukštienė įsitikinusi: projektas duos ilgalaikę naudą.

Rokiškio socialinės paramos centras kartu su partneriais įgyvendina projektą „Bendradarbiavimas ir informacijos apie socialines paslaugas sklaida Rokiškio mieste“ (08.6.1-ESFA-T-927 Spartesnis vietos plėtros strategijų įgyvendinimas). Projektas unikalus tuo, kad jame bus susisteminta informacija apie rajone teikiamas socialines paslaugas, konsultuojami paslaugų gavėjai. O tiems, į kuriuos kreipiamasi paramos, informacinė sistema taps patogia darbo priemone. „Su šiuo projektu siejame dideles viltis“, – teigė Socialinės paramos centro direktorė Jolanta Paukštienė.

Ir parankinė priemonė, ir kelrodis plėtrai
Projektas sėkmingai įgyvendinamas: šiuo metu formuojamas informacinės sistemos turinys. Darbo daug, ir tai nestebina. Pasak direktorės, socialinių paslaugų sfera per pastaruosius keletą metų žengia į priekį septynmyliais žingsniais. Valstybinės įstaigos, institucijos, nevyriausybinės organizacijos siūlo platų spektrą įvairiausių paslaugų: nuo lankomosios priežiūros, pagalbos maisto produktais, iki išklausymo tarnystės. Ir, pasak J. Paukštienės, paslaugų poreikis, kaip ir norinčiųjų jas gauti, nuolatos auga. Taigi visaapimanti sistema yra labai reikalingas dalykas. Kartu ir unikalus: netgi šalies mastu tokia sistema dar tik pradedama kurti. Informacinė sistema svarbi ne tik kaip patogus paslaugų sąvadas, o ir kaip galimybė matyti, kokių paslaugų reikia, kurių teikėjų jau yra pakankamai, kur gali dar sėkmingiau bendrauti valstybinis sektorius su nevyriausybinėmis organizacijomis.


J. Paukštienės ilgalaikė patirtis dalyvaujant rajono socialinių paslaugų plėtroje leidžia teigti, kad ir dabar, ir ateityje tokių paslaugų poreikis tik augs. Tad informacinė sistema, lanksčiai prisitaikanti prie šios srities naujovių, ilgą laiką bus aktuali ir svarbi.
„Tuo ir siekėme kurdami šį projektą: kad jis būtų ilgalaikis, duotų didžiulę naudą visuomenei. Su juo siejame dideles viltis“, – sakė Socialinės paramos centro direktorė J. Paukštienė.

Ir paramos teikėjui, ir paramos gavėjui
Informacinė sistema bus patogi tuo, kad kiekvienas joje ras sau naudingos informacijos. Štai, tarkime, karantino metu itin aktuali pavėžėjimo pas gydytojus paslauga. Ją teikia ir Socialinės paramos centras, ir kelios nevyriausybinės organizacijos. Kaip sužinoti, kur kreiptis? Sistemoje bus aiškiai nurodyta, kas gali padėti prireikus tokios pagalbos.
Kita vertus, ne kiekvienas pagalbos ieškantysis žino, kur kreiptis, ar į kokią paramą galėtų pretenduoti. Informacinė sistema padės rasti atsakymus į šiuos klausimus. O jei pačiam atsakymų rasti nepavyks, visuomet pasirengę į pagalbą ateiti projekto konsultantai.
O ir paramos teikėjams tokia informacinė sistema labai patogi. „Štai, pavyzdžiui, į seniūnijos socialinius darbuotojus kreipiasi interesantas, prašydamas pagalbos. Užtenka atsiversti vieną vienintelį puslapį ir paramos teikėjai – kaip ant delno“, – sakė J. Paukštienė.

Įkvepiantys pavyzdžiai
Informacinė sistema bus ne tik patogus socialinių paslaugų žinynas, bet ir vartai pažinti labai sudėtingą, tylų, dažnai nematomą, tačiau žmonių, šeimų, visuomenės likimą keičiantį socialinių darbuotojų, nevyriausybinių organizacijų savanorių darbą. Apie jų patirtis, atradimus, net sunkiausiose situacijose neišsenkantį tikėjimą žmogumi, apie aktualiausius jo poreikius pasakos sėkmės istorijos. J. Paukštienė neslepia: šis darbas nėra lengvas, paprastas. Jis reikalauja ir milžiniško žinių, patirties, išmanymo, ir drąsos, ir griežtumo, ir lankstumo, ir jautrumo. O visuomenėje jis dar per mažai matomas, suprantamas. Tad ir tiems, kurie žmogui ištiesia ranką sudėtingomis jo gyvenimo akimirkomis, verti dėmesio, pagarbos. Galbūt jų istorijos bus paskata prisijungti naujiems savanoriams, o jaunimui rinktis socialinio darbuotojo profesiją?

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video