Susirūpinta, ar danieliai prie Rokiškio dvaro – saugūs (0)

Publikuota: 2022-08-30 Kategorija: Aktualijos
Susirūpinta, ar danieliai prie Rokiškio dvaro – saugūs
Rokiškio Sirena koliažas / „Rokiškio Sirenos“ skaitytoja nufotografavo žaizdą ant danieliaus patelės šono

Į „Rokiškio Sirenos“ redakciją kreipėsi susirūpinusi skaitytoja. Moteris laiške nerimauja, kad prastai prižiūrimi prie Rokiškio dvaro bėgiojantys danieliai. Neabejinga gyvūnų mylėtoja nufotografavo vieną patelę – jos šonas žaizdotas, o po žaizdą ropinėja musės. Be to, kai buvo karšta, danieliai neturėjo gerti, todėl patys gyventojai kreipėsi į dvaro darbuotoją, kad pripumpuotų iš ežero vandens.

Vandens užtenka

Rokiškio krašto muziejaus direktorė Nijolė Šniokienė pripažino, kad prie dvaro besiganantys danieliai – jų atsakomybė. Ji kategoriškai neigė, kad gyvūnus kamuoja troškulys – esą viduryje pievos esanti įduba nuolat prileidžiama vandens. Tuo pasirūpina Ūkio skyriaus vedėjas Valentinas Skeirys. Šis darbuotojas dar pasvarstė, kad galbūt dėl ant vandens užsidėjusios žalumos praeiviai ne visada supranta, kad vandens danieliams tikrai užtenka. Jiems iš ežero nuolat prileidžiama apie toną vandens atsigėrimui.

Gydyti trukdė karštis

Dėl žaizdos ant gyvūno šono muziejaus darbuotojai taip pat nesiginčijo – ji tikrai yra. Deja, kol kas šią problemą spręsti yra sudėtinga. Priartėti prie prijaukinto, bet vis dėlto laukinio gyvūno, yra sudėtinga – tektų migdyti, norint apžiūrėti, gydyti. To esą nebuvo galima padaryti dėl paskutiniu metu kankinusių karščių – danielė gali nugaišti, todėl rizikinga bandyti.

Žaizda nėra didelė

Pabandėme paklausti ir vietinių veterinarų nuomonės. Deja, laukinių gyvūnų gydymu užsiima nedaugelis. Galintis apžiūrėti gyvūną veterinarijos gydytojas Petras Šeškas paskutiniu metu atostogauja. Pakalbintas ne kartą Rokiškio krašto muziejų konsultavęs veterinarijos žinių trintis Nidijus Aukštikalnis, šiuo metu dirbantis ir Jūžintų seniūnijoje pavaduotoju, patikino, kad žaizda tikrai nedidelė, nėra pavojinga ir tikrai rizikinga šiuo metu gyvūną migdyti apžiūrai. Nebent dabar, atvėsus orams, tą padaryti bus lengviau.

Pažadėta pasirūpinti

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Panevėžio departamento Rokiškio skyriaus vedėjas – valstybinis veterinarijos inspektorius Laimutis Ragaišis, informuotas apie situaciją, patikino, kad gyvūnu bus pasirūpinta. Tai padėti padaryti žadėjo veterinarijos gydytojas Petras Šeškas. Artimiausiu metu žaizdotą patelę žadama atskirti iš bandos, kurioje yra 8 suaugę danieliai ir 2 – jaunikliai. Be to, atvėsus orams, žaizdą mažiau puls musės, jai bus lengviau sugyti. Kad laukiniai gyvūnai – stirnos, danieliai, briedžiai – kartais pešasi tarpusavyje, kovodami ragais, o patelės – gindamosi nuo patinėlių, gamtoje yra įprasta, tad ir tokios žaizdos – ne retenybė.

Raginta nebūti abejingiems

Rokiškio krašto muziejaus direktorė Nijolė Šniokienė padėkojo žmonėms, kurie rūpinasi, stebi gyvūnus. Tai – tikrai gera, skatintina iniciatyva. Direktorė sakė suprantanti, kad jautresnius žmones ir ši žaizdelė gali išgąsdinti. Žadėta, kad gyvūnas nebus paliktas be pagalbos.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video