Šv. Mato atlaiduose skambėjo kvietimas saugoti bendrystės dovaną (foto) (0)

Publikuota: 2023-09-24 Kategorija: Aktualijos
Šv. Mato atlaiduose skambėjo kvietimas saugoti bendrystės dovaną (foto)
Rokiškio Sirena nuotr. / Rokiškio šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios klebonas E. Novikas pradeda titulinius šv. Mato atlaidus.

Sekmadienį, rugsėjo 24-osios, rytą rokiškėnai šeimomis, su svečiais ar po vieną traukė į vieną didžiausių Rokiškio miesto šventės iškilmių – titulinius šv. Mato atlaidus.

Rokiškio šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje šv. Mišiose, kurias aukojo klebonas Eimantas Novikas, kartu su miestelėnais dalyvavo rajono vadovai, tarybos nariai, atvyko ir viešnios iš Panevėžio – Marijos tarnaitės, Švč. Nekaltosios Mergelės Marijos tarnaičių kongregacijos vienuolės. Tikintieji vos tilpo bažnyčioje, didelei daliai žmonių teko stovėti ar būriuotis prie įėjimo.

„Truputėlį jaudinuosi“, – pamokslo pradžioje prisipažino dvasininkas ir kalbėjo apie skaudžius pasaulio dalykus: karo baisumus ir emigracijos krizę, po to jis pasidžiaugė gerais dalykais, tokiais kaip į Rokiškį atvykstančiais svečiais, dėkojo visiems už gerumą ir bendrystę.

Klebonas E. Novikas meldėsi už mūsų miestą ir jo vadovus, visus rokiškėnus, dėkodamas už bendrystę ir pakvietęs toliau saugoti bendravimo dovaną.  

Šv. Mišių pabaigoje buvo pašventinta šv. Mato arbata, kuri, pasak dvasininko, skirta svetingumui ir bendrystei.

Tituliniuose šv. Mato atlaiduose giedojo Rokiškio kultūros centro  kamerinis moterų choras „Medeina“ (vadovė Giedra Markevičienė) kartu su Rokiškio bažnyčios choru (vadovas Justinas Šapola), vargonavo vargonininkė Ieva Morkūnaitė iš Biržų.

Po šv. Mišių aplink bažnyčią patraukė ilga pamaldose dalyvavusiųjų procesija.

Šventoriuje Švč. Nekaltosios Mergelės Marijos tarnaičių kongregacijos vienuolė auką siūlė įsigyti rožinių, liaudiškai sakant, „rožančių“ – ir įprastos formos, ir ant rankos.

Šalia buvo galima pasivaišinti palaiminta šv. Mato arbata arba už auką įsigyti jos pakuotę. Visos už arbatą surinktos lėšos skiriamos Rokiškio bažnyčios remontui, išlaikymui.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video