Tarybos narių atlyginimai „suvalgys“ 160 tūkst. eurų viršplaninių rajono biudžeto lėšų (0)

Publikuota: 2023-08-29 Kategorija: Aktualijos
Tarybos narių atlyginimai „suvalgys“ 160 tūkst. eurų viršplaninių rajono biudžeto lėšų
Rokiškio Sirena nuotr. / Tarybos nariams mokamos algos ištuštino rajono biudžetą greičiau...

Vasaros viduryje įsigaliojęs naujas savivaldybių tarybos narių atlyginimų reglamentas jau kritikuojamas dėl, elementaraus, finansinio nepaskaičiavimo: pradėjus mokėti atlyginimus šalies savivaldybių biudžetai sparčiai tuštėja, dėl ko nukentės rajonų gerbūvis. Keleto savivaldybių merai praėjusią savaitę kreipėsi į Vyriausybę prašydami papildomų lėšų savo rajonams. Tarp jų ir Rokiškio rajono meras.

Nustatė užmokesčio dydžius

Pavasarį kilus, vadinamajam, „Čekiukų“ skandalui, liepos 1 d. Seimas nustatė savivaldybių tarybų nariams atlyginimą, jį atitinkamu procentiniu dydžiu susiejant su tos savivaldybės, kurios tarybos nariai yra, merui mokamu atlyginimu.

Vietos savivaldos įstatyme įtvirtinta, kad savivaldybės tarybos sprendimu savivaldybės tarybos nariams nustatomas atlyginimas, kuris yra lygus 20 proc. savivaldybės mero darbo užmokesčio dydžiui.

Papildomai numatyta, kad opozicijos lyderiui, nuolatinių komitetų ir komisijų pirmininkams yra mokamas 20 proc. didesnis savivaldybės tarybos nario atlyginimas, o komitetų ir nuolatinių komisijų pirmininkų pavaduotojams – 10 proc.

Jau trūksta

Tačiau vos per porą mėnesių paaiškėjo, kad anksčiau tarybos nariams už darbą mokėtos nedidelės išmokos nebuvo tokia didelė našta savivaldybėms, kokia užgulė įgyvendinant priimtus pakeitimus.
Rokiškio rajono mero Ramūno Godeliausko teigimu, šių dienų skaičiavimais rajono biudžete jau trūksta 160 tūkst. eurų atlyginimams mokėti iki gruodžio 31 d. 

Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 1 d., penktadienio, „Rokiškio Sirena“ numeryje.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video