Teismas leido nugriauti pastatą Juodupėje be bendraturčių sutikimo (0)

Publikuota: 2022-01-11 Kategorija: Aktualijos
Teismas leido nugriauti pastatą Juodupėje be bendraturčių sutikimo
Rokiškio Sirena nuotr. / Juodupės miestelio pastatas vaiduoklis, vietinių dar „Pentagonu“

Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmai išnagrinėjo civilinę bylą, – Rokiškio rajono savivaldybės administracijai leista nugriauti Juodupės miestelio buvusį gyvenamąjį pastatą be bendrasavininkų sutikimo.

Bylos duomenimis, miestelio centre esantis pastatas negyvenamas, nuniokotas ir keliantis grėsmę žmonių gyvybei ir sveikatai. Daugiau nei pusė pastato patalpų priklauso Rokiškio rajono savivaldybei, šį turtą perėmusiai iš likviduotos AB „Juodupės Nemunas". Likusios patalpos priklauso VĮ Turto bankui ir 24 privatiems asmenims – Lietuvos ir užsienio piliečiams, kurie savo butais nesirūpina ir jų neprižiūri, dauguma išvykę gyventi kitur arba net negyveno įsigytuose butuose, keli bendraturčiai  mirę.

Kaip teigiama bylos medžiagoje, pagal Rokiškio rajono savivaldybės administracijos užsakymu atliktą statinio techninės būklės vertinimą, nustatyta, kad pastato būklė avarinė, jis nėra tinkamas gyventi ir eksploatuoti. Be to, statinys gadina kraštovaizdį, kelia pavojų aplinkinių gyvybei ir sveikatai. Pastato būklė ir siūlymas nugriauti buvo pristatytas bendraturčių susirinkime. Dalis savininkų pritarė, tačiau dalies jų sutikimas nebuvo gautas.

Teisės aktai numato, kad daugiabučio gyvenamojo namo butų ir kitų patalpų savininkai turto valdymo klausimus gali įgyvendinti tik bendru sutarimu. Tačiau dėl bendraturčių nesirūpinimo patalpomis savivaldybė negalėjo priimti bendro sprendimo dėl pastato tolimesnio eksploatavimo, tad kreipėsi į teismą.

„Teismas, išnagrinėjęs visa bylos aplinkybes, nustatė, kad avarinis pastatas yra fiziškai susidėvėjęs ir kelia pavojų žmonių gyvybei, sveikatai bei aplinkai ir šis pavojus kitomis racionaliomis bei ekonomiškai pagrįstomis priemonėmis negali būti pašalintas, nusprendė tenkinti Rokiškio savivaldybės ieškinį – leisti nugriauti statinį-gyvenamąjį namą, esantį Pergalės g.12, Juodupės miestelyje Rokiškio rajone be bendraturčių sutikimo“, - sakė bylą nagrinėjusi Rokiškio rūmų teisėja Loreta Kukelkienė.

Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Panevėžio apygardos teismui per Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmus.

 

Panevėžio apylinkės teismo inform.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą
Norėdami palikti komentarą prisijunkite prie facebook paskyros

 

Rekomenduojami video