Testą išlaikė pusiau: autobuso maršrutas Rokiškis-Jūžintai-Kamajai reikalingas tik vakare (0)

Publikuota: 2024-01-08 Kategorija: Aktualijos
Testą išlaikė pusiau: autobuso maršrutas Rokiškis-Jūžintai-Kamajai reikalingas tik vakare
Pasipiktinimo – daug, važiuojančių – mažai: papildomas maršrutas didelio dėmesio nesulaukė.

Praėjusių metų vasarą kilęs didžiulis triukšmas dėl naikinamo kasdien vykstančio tarpmiestinio autobusų maršruto „Rokiškis-Vilnius“ per Jūžintus, panašu, buvo tik triukšmas. Praėjus trims eksperimentiniams mėnesiams, kurių metu buvo sudarytas naujas Rokiškis-Jūžintai-Kamajai maršrutas paaiškėjo, kad Londone ar Vokietijoje gyvenantys, tačiau peticiją dėl maršruto „Rokiškis-Vilnius“ per Jūžintus naikinimo pasirašę asmenys juo nevažiavo ir nevažiuos...

Didžiulis nuostolis

Naikinti kasdienį tarpmiestinį autobusų maršrutą „Rokiškis-Vilnius“ per Jūžintus buvo nuspręsta atsižvelgiant į jo nepraktiškumą. Paliktas tik vienas reisas per savaitę, vykstantis penktadienį.

UAB „Rokiškio autobusų parkas“ laikinosios direktorės Redos Giriūnaitės skaičiavimais, iki 2023 m. liepos 1 d., kada buvo „nuimtas“ minėtas maršrutas, iš Rokiškio į Vilnių per Jūžintus autobusas reisavo 254 kartus, o keleivių vidurkis vienam reisui buvo 19 žmonių.

Maršruto nuostolis siekė 17 tūkst. eurų per tris mėnesius.

Tačiau jūžintiškiams pradėjus reikšti didelį nepasitenkinimą, o Rokiškio rajono savivaldybės administracijai gavus apie 500 gyventojų, pageidaujančių išlaikyti minėtą maršrutą, parašų, buvo rasta alternatyva.

Paleido pakaitinį

Rugsėjo 18 d. atsirado naujas vietinio susisiekimo autobuso maršrutas Rokiškis-Jūžintai-Kamajai. Tiesa, jis buvo eksperimentinis, sudarytas trims mėnesiams.

Priemiesčio maršrutas sujungė Jūžintus su Kamajais ir buvo priderintas prie tarpmiestiniais reisais vykstančių „Toks“, „Kautra“ bei Rokiškio autobusų parko autobusų tvarkaraščių.

Autobusas naujuoju maršrutu kursavo du kartus per dieną – anksti ryte ir vakare.

Deja, tačiau egzaminą maršrutas išlaikė tik iš dalies: R. Giriūnaitės teigimu, aktyviau buvo keliaujama vakariniu reisu.

Principiniai – nepasiteisina

L. e. p. direktorė pateikė ir visus skaičiavimus:

Rugsėjo mėn. (nuo 18 d. iki 30 d.): Jūžintai-Kamajai ryte vyko 2 keleiviai, vakare – 5, sekmadienį vienas.

Spalio mėn.: Jūžintai-Kamajai ryte – 12, vakare – 19 (iki Jūžintų), o vieną iš keturių mėnesio sekmadienių vyko 3 keleiviai. Visus kitus sekmadienius autobusas kursavo tuščias.

Lapkričio mėn.: Jūžintai-Kamajai ryte – 7, vakare iki Jūžintų – 16, o sekmadieniais nebuvo nei vieno keleivio.  

Gruodžio mėn.: Jūžintai-Kamajai ryte – 8, vakare – 26, sekmadienį kryptimi Kamajai-Jūžintai nebuvo nei vieno keleivio, nuo Jūžintų iki Ragelių – 5.

Vieną dieną vairuotojas maršrutu pravažiuoja maždaug 100 km, o keleiviai, kaip ir visame rajone, vyksta nemokamai.

„Sunku kažką ir komentuoti. Skaičiai atsako į dažniausią pastabą mums, kad „autobusai važinėja tušti“. Taip, važinėja, nes maršruto reikia iš principo, bet ne tam, kad juo naudotumeisi. Deja, praktika rodo, kad tokie principingi maršrutai neišsilaiko“, – apgailestavo laikinoji vadovė ir pasvarstė, jog kalbant apie maršruto uždarymą ar palikimą, tikslinga būtų svarstyti tik vakarinio reiso palikimą.

Dar nesprendė

Rajono vicemeras Antanas Taparauskas sakė, kad maršruto bandomasis laikotarpis baigėsi gruodžio 18 d., tačiau šventiniu laikotarpiu jis dar buvo paliktas: „Sutarėme, kad per šventes jį dar paliksime, nenutrauksime. Sprendimas dėl maršruto palikimo, dalinio ar visiško uždarymo dar nėra priimtas ir net nėra svarstytas. Artimiausiu metu sulauksime autobusų parko direktorės surinktos statistikos, vykusių keleivių srauto skaičiavimų ir tada tarsimės. Mano žiniomis, kiek domėjausi jau gruodžio 18 d., maršrutas nėra labai paklausus. Kiek „aktyvesnis“ vakarinis laikas, kai, greičiausia, jaunimas važiuoja namo iš Rokiškyje esančių neformalaus ugdymo būrelių. Rytinis laikas visai nepasiteisinęs“.

Anot vicemero, tikėtina, kad sprendžiant vietinio susisiekimo maršruto Rokiškis-Jūžintai-Kamajai likimą, rytinio reiso nebebus – bus paliktas tik vakarinis.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video