Tikrino vandens šliuzus: Rokiškiui potvynis negresia (0)

Publikuota: 2023-11-13 Kategorija: Aktualijos
Tikrino vandens šliuzus: Rokiškiui potvynis negresia
Rokiškio Sirena nuotr. / Išoriškai Rokiškio tvenkiniuose esantys vandens nuleidimo šliuzai, anot specialistų, puikios būklės.

Pastarosiomis dienomis vakarų Lietuvos gyventojai kenčia seniai regėtus potvynius. Nors Rokiškyje didelės ir sraunios upės nėra, mieste esančiuose telkiniuose vandens lygis po truputį kyla, vis garsiau šniokščia į vandens šliuzus krintantis vanduo. Prisiminus ir vasaros viduryje įvykusią Panevėžio „Ekrano“ užtvankos nelaimę, buvo nuspręsta atlikti Rokiškio miesto tvenkiniuose esančių vandens išleidimo šliuzų apžiūrą.

Žadėjo nerti...

Rokiškio rajono meras Ramūnas Godeliauskas praėjusį mėnesį inicijavo Rokiškio miesto tvenkiniuose esančių 3-4 vandens išleidimo šliužų apžiūrą ir patikrinimą.

„Išsikvietėme specialistus iš įmonės, kurie atliko „Ekrano“ užtvankos remontą. Ne paslaptis, kad po tokių incidentų, kaip Panevėžio „Ekrano“ užtvankos išsiliejimas, kyla daugiau ar mažiau nerimo, klausimų. Norėjosi specialistų nuomonės apie mūsų užtvankų ir tvenkinių sistemą. Buvo planuota, kad jie atliks pilną apžiūrą: ne tik išoriškai, bet panėrę į šulinius nufilmuos ir nufotografuos jų būklę po vandeniu. Deja, pirmojo susitikimo metu to padaryti nepavyko. Sutarėme papildomą jų apsilankymą“, – susitikimą trumpai nupasakojo meras.

Bus aiškiau ir ramiau

Anot rajono vadovo, antrasis specialistų vizitas Rokiškyje konkrečiai suderintas nebuvo: „Jie pasiplanuos pagal savo užimtumą. Šiandien žinome tiek, kad nepatenkam į didelės rizikos skalę, tad neturime dėl ko nerimauti. Tiesiog norisi patiems įsivertinti, žinoti situaciją, nes tokia ekspertizė po vandeniu niekada nedaryta. Pasidarysim ir bus aiškiau“.

Anot R. Godeliausko, apžiūrėję vandens išleidimo šliuzų išorę, specialistai jų būklę apibūdino teigiamai: „Anot jų, mūsiškiai – vieni geriausių iš tų, kuriuos jie jau yra apžiūrėję. Ateityje galima atlikti nebent estetinį šliuzų išorės atnaujinimą“.

Planuojama iš vidaus apžiūrėti šliuzus: tarp miesto tvenkinių (vandens iš Rokiškio ežero ištekėjimo vietą), iš tvenkinio perėjimą į upelį ir iš dvaro tvenkinių į Laukupės upelį.

Problemų neturėjo

Problemų dėl išsiliejusių vandens telkinių ar užliejamų vietovių Rokiškyje nebuvo, kaip ir poreikio reguliuoti – labiau atidaryti ar uždaryti – minėtus kanalus vandens išleidimui.

„Pliusas pas mus tas, kad nėra didelio slėgio, didelio pratekėjimo. Visi tvenkiniai stovi, daugmaž, vienodi. Nėra didelio vandens srauto, jėgos, tad nėra ir didelės rizikos“, – ramiai kalbėjo meras.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video