Tiksliai, kaip laikrodis – Nepriklausomybės aikštėje jau kasinėjamas grindinys (video) (0)

Publikuota: 2024-05-14 Kategorija: Aktualijos
Tiksliai, kaip laikrodis – Nepriklausomybės aikštėje jau kasinėjamas grindinys (video)
Rokiškio Sirena nuotr. / Tvoros Nepriklausomybės aikštėje liudija apie beprasidedančius darbus.

Rokiškio Nepriklausomybės aikštėje iškilo skulptūra „Legenda“ grafams Tyzenhauzams įamžinti. Tik... reikia paminėti, kad kol kas ji – ant apsauginę tvorą pridengiančio tento.

Kaip ir buvo planuota mėnesio pradžioje, gegužės 13-14 dienomis toje vietoje, kur iškils „Legenda“, planuojama pradėti archeologinius kasinėjimus.

„Kai buvo tvarkoma aikštė, kasimo darbai buvo atlikti tik paviršutiniškai. Tuo tarpu kas yra pusantro metro gylyje – niekas nežino. Archeologė dalyvaus kasimo darbuose, stebės eigą ir rašys savo išvadas. Skulptūrą pastatyti reikės bet kokiu atveju, bet mes kalbame apie tai, jog jei kasinėjimo metu bus rasta kažkas vertingo, tai turės būti istoriškai užfiksuota“, – gegužės pradžioje maketą Nepriklausomybės aikštėje darę „Architektūros linijos“ komandai priklausantys architektai Faustas Lasys ir Gintaras Čaikauskas, kartu su rangos darbus atliksiančios įmonės atstovu.

Kasinėjimus atliks Roma Songailaitė – archeologė, kuri kartu su visuomenine organizacija „Tyzenhauzų paveldas“ tyrinėjo Rokiškio senosios dvarvietės vietą.

Jei radiniai arhceologiškai nebus itin vertingi, maždaug gegužės pabaigoje skulptūros įrengimo darbai pasistūmės dar labiau į priekį: bus kasama duobė, montuojama skulptūros kapsulė.

„Legendą“ atidengti planuojama per 525-ąjį Rokiškio miesto gimtadienį rugsėjo mėn.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video