UAB „Ignitis“ rekomendacijos: iki 2030-ųjų įrengti 12 elektromobilių įkrovimo stotelių (0)

Publikuota: 2022-08-31 Kategorija: Aktualijos
UAB „Ignitis“ rekomendacijos: iki 2030-ųjų įrengti 12 elektromobilių įkrovimo stotelių
Rokiškio Sirena nuotr. / UAB „Ignitis“ atstovė Viktorija Freigofaitė su kolega Vidmantu atvežė rekomendacijas dėl elektromobilių įkrovimo stotelių įrengimo

Rokiškio rajono savivaldybėje jau antrą kartą lankėsi didžiausio elektros ir dujų tiekėjo Lietuvoje, UAB „Ignitis“, atstovai. Rugpjūčio 24 d. Viktorija Freigofaitė su kolega Vidmantu atvežė konkrečias rekomendacijas dėl elektromobilių įkrovimo stotelių įrengimo Rokiškio mieste. Susitikime apsvarstytos priežastys, galimybės ir sąlygos dėl elektromobilių įkrovimo stotelių. Pagal dabar pateiktas rekomendacijas pirmojo etapo metu, kuris numatytas nuo 2023 metų iki 2030 metų, Rokiškio mieste jų turėtų atsirasti dvylika.

Susirinko kompetentingi

Apsvarstyti galimybes Rokiškyje įrengti „Ignitis On“ pakrovimo stotelių tinklą susirinko tam kompetencijų turintys savivaldybės administracijos darbuotojai: administracijos direktorius Andrius Burnickas, jo pavaduotojas Valerijus Rancevas, Architektūros ir paveldosaugos skyriaus vedėjas Raimondas Simanavičius, Rokiškio miesto seniūnijos seniūno pavaduotojas Egidijus Žaliauskas. Prie patirties savivaldos srityje turinčiųjų prisidėjo nauja savivaldybės darbuotoja – Statybos ir infrastruktūros skyriaus vyresnioji specialistė Skaidrė Žaliauskienė, kuri dirbti ir kuruoti būtent energetikos sritį pradėjo visai neseniai, nuo rugpjūčio 22-osios. Anksčiau panašaus specialisto savivaldybės neturėjo.

Problema – kraunasi lėtai

Šiuo metu Rokiškio rajone yra vos penkios viešos elektromobilių įkrovimo stotelės. Iš jų viena, esanti prie baseino (Taikos g. 21A, Rokiškyje), – savivaldybės lėšomis įrengta. Kitos: Respublikos g. 113, Rokiškis, prie LIDL;  Pramonės g. 6, Rokiškyje; Ilzenbergo dvare; Rokiškio miesto centre, Respublikos g. 7A. Kaip įvardijo susitikimo dalyviai, esamos įkrovimo stotelės mažai naudojamos, jų pagrindinė nepopuliarumo priežastis – mažas pajėgumas, dėl ko elektromobiliai kraunami gana ilgai. Juk kas norės laukti kelias valandas? Ką veikti vairuotojui tokį ilgą įkrovimo laiką, atvykus į miesto centrą ar prie parduotuvės? Dalintasi ir nuogirdomis, kad spartesnė įkrovimo stotelė prie LIDL prekybos centro paskutiniu metu nebeveikia, nes prekybos tinklo administracijai pasirodė per dideli energijos kaštai.

Reikalavimas - ilgalaikiškumas

UAB „Ignitis“ jau ketverius metus turi įkrovimo stotelių tinklą Vilniuje bei apylinkėse. Kadangi dėl Europos Sąjungos bei mūsų valdžios keliamų reikalavimų auga poreikis naudotis elektromobiliais, UAB „Ignitis“ yra suinteresuota plėsti savo tinklą ir kituose rajonuose visoje Lietuvoje. V. Freigofaitė paaiškino, kad per visą Lietuvą yra planuojama turėti 3 tūkst. įkrovimo stotelių. Uždaroji akcinė bendrovė pati investuotų į jų įrengimą, o iš savivaldybės būtų reikalaujama  ilgalaikiškumo – kad stotelėmis naudotis būtų sudarytos sąlygos ne mažiau nei maždaug 15 metų. UAB „Ignitis“ dalyvautų viešajame pirkime, jeigu toks būtų paskelbtas.

Pirmas etapas – nuo 2023 metų

Siūloma 32 elektromobilių įkrovimo stotelių įrengimą Rokiškyje išdėstyti trimis etapais. Pirmajame etape stotelės būtų įrengiamos labiausiai lankomose vietose, kituose etapuose būtų stebima, ar tikrai poreikis yra. Pagal pateiktą rekomendaciją 2023-2030 metų laikotarpiu būtų įrengtos 12 įkrovimo stotelių viešose vietose, kurios labiausiai lankomos. Tai – Rokiškio rajono savivaldybės pastatas, vietos netoli kultūros centro, prie Rokiškio rajono bei Rokiškio psichiatrijos ligoninių, poliklinikos, baseino, autobusų stoties bei tankiai apgyvendintose vietovėse Taikos g. ir Sakališkio g., prie įstaigų Aušros g. Įrengus elektromobilių įkrovimo stoteles, žmonės pamatytų, kad yra visos sąlygos naudotis elektra įkraunamais automobiliais, kad jais apskritai yra naudojamasi ir tai nėra kažkoks baubas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video