Ukrainos kovotojams sušildyti vėl renka žvakių vašką ir parafiną (0)

Publikuota: 2023-11-06 Kategorija: Aktualijos
Ukrainos kovotojams sušildyti vėl renka žvakių vašką ir parafiną
Asmeninio archyvo nuotr. / Pernai metais rokiškėnai pagamino 2 tūkst. vienetų apkasų žvakių. M. Griškevičiaus nuotr.

Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos kolektyvas paskelbė akciją: vėl renka žvakių vašką ir parafiną, kurie bus perdirbti ir taps Ukrainos kovotojams šilumą teikiančiomis apkasų žvakėmis.

Šaltuoju sezonu

Bibliotekos direktorė Daiva Vilkickienė sakė, kad minėtų medžiagų rinkimą inicijavo Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, o rokiškėnai prie akcijos prisijungia jau antrus metus.

„Jie renka nuo pat karo Ukrainoje pradžios. Šiais metais priminė iniciatyvą, ir mes prie jos prisijungėme. Praėjusią žiemą rinkome ir skardines, bendradarbiavome su Rokiškio kariais savanoriais. Šiais metais priimame tik parafiną ir vašką, o viską, ką surinksime, perduosime M. Mažvydo bibliotekai. Jie gamins apkasų žvakes Ukrainos kariams. Akcija vyks šaltuoju metų laiku: vaško ir parafino laukiame iki kovo mėn.“, – sakė D. Vilkickienė.

Anot jos, po truputį į kvietimą atsiliepia vis daugiau žmonių: kaimuose esančiuose bibliotekos filialuose pilnėja minėtų komponentų maišai. Direktorė vylėsi, kad prasidėjus šventėms, žmonės turės dar daugiau parafino, žvakių vaško, ir galės visu tuo pasidalinti dar aktyviau.

Šį kartą gal kitaip

Apkasų žvakes praėjusių metų gruodį gaminti ėmėsi Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Vyčio apygardos 5-osios rinktinės Rokiškio 506-osios pėstininkų kuopos nariai.

Tąkart vienadienė seržanto Manto Griškevičiaus apkasų žvakių gamybos iniciatyva „užaugo“ į rajono gyventojus sutelkusią didelę paramos Ukrainai akciją, kurios metu per tris vakarus buvo pagaminta per 2 tūkst. vienetų apkasų žvakių.

Šį kartą, anot seržanto, kuopa planuoja kitokią paramos akcija, nors neatmeta galimybės ir pakartoti apkasų žvakių gamybos iniciatyvą.

„Kol kas šią iniciatyvą perleidžiam kitiems. Dabar – labai įtemptas pratybų laikas, tad nieko daug apie šventinį laikotarpį negalvojame. Kai pratybos baigsis, bus laiko ir „popamokinėms“ veikloms, tada galvosime intensyviau. Gal šį kartą mes jungsimės prie bibliotekos. Bet kokiu atveju, vis tiek veiklą kažkokia forma „pritrauksim“ prie paramos Ukrainai“, – tikino M. Griškevičius ir prasitarė, kad viena iš galimų formų – aukcionas, kurio metu surinkti pinigai bus skirti Ukrainos paramos fondui.  

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video