Užimto tarnyba Rokiškyje atidarė... „Karjerą“ (foto) (0)

Publikuota: 2024-03-22 Kategorija: Aktualijos
Užimto tarnyba Rokiškyje atidarė... „Karjerą“ (foto)
Rokiškio Sirena nuotr. / RPMC direktorė D. Giedrikienė ypatingai džiaugėsi centro atidarymu ir bendradarbiavimu.

Patarlė byloja, kad „Mokytis – niekada nevėlu“. Vedini šios minties, VĮ „Užimtumo tarnyba“ (UŽT) specialistai Lietuvoje įgyvendina naują projektą pavadinimu „Karjeras“, kurio tikslas – pagalba skirtingo amžiaus asmenims: nuo 14 m. iki senjorų ieškant, pasirenkant ar keičiant karjerą.

Kas tas „Karjeras“

Programa „Karjeras“ – tai profesinio orientavimo procese suteikiama išskirtinė galimybė „pasimatuoti“ ir išbandyti dominančią profesiją. Tai gali padaryti tiek moksleiviai, tiek studentai, tiek kiekvienas, norintis atrasti labiausiai patinkančią ir tinkančią sritį. Profesinio orientavimo paslaugas teikia savo srities profesionalai, kurie individualiai vertina situaciją, pataria ir gelbsti karjeros klystkeliuose.

Tai vieta, kur apjungiamos savivaldos, mokyklų, Jaunimo reikalų agentūros ir verslo jėgos, kad žmonės gautų kuo efektyvesnes, plataus profilio profesinio orientavimo paslaugas.

Naujojo centro esmė – teikti individualias ir grupines informavimo, konsultavimo bei veiklinimo paslaugas 8-12 klasių mokiniams, jaunimui bei vyresniems nei 30 metų asmenims. Šios paslaugos yra nemokamos, o jomis pasinaudoti gali kiekvienas, norintis keisti profesiją, siekti karjeros kitoje srityje, nei dabar yra. Paslaugos teikiamos nemokamai.

Ir kodėl „Karjeras“?

Į atidarymą atvykusi UŽT direktorė Inga Balnanosienė pirmiausia paaiškino, kodėl nauja programa buvo pavadinta būtent „Karjeru“.

„Karjero pavadinimas gimė Alytuje ir tai, tai susijęs su smėliu bei žvyru. Bet tik todėl, kad logotipą kūrusiems žmonėms mes kalbėjome apie ieškojimus, o juk brangakmenių galime ieškoti ne tik smėlyje, bet rasti juos ir savyje. Tai – asmeninės savybės, tokios kaip: lyderystė, gebėjimas greitai reaguoti, adaptuotis pasikeitus situacijai ir veikimas komandoje. Tai brangakmeniai, kurių ieškosime UŽT „Karjere“, nors naudingųjų iškasenų karjero plotuose galima rasti daug, kaip ir savyje galime rasti daug dar nepažintų savo savybių“, – mįslingai kalbėjo I. Balnanosienė.  

Tik penktas

Pasak skyriaus Rokiškyje atidarymo šventėje dalyvavusių UŽT vadovų ir atstovų, iš viso šalyje bus įkurta 14-a tokių centrų. Rokiškyje buvo atidarytas 5-asis, o Panevėžio apskrityje jų iš viso tebus du: Rokiškyje ir Panevėžyje.

Kalbėdama apie tai, kodėl didžiuliame regione „Karjero“ atidarymui buvo pasirinktas būtent Rokiškis, UŽT Panevėžio klientų aptarnavimo departamento direktorė Audronė Biguzienė rado net tris priežastis.

„Pirmiausia, taip, tai labiausiai nutolęs regiono taškas, reikia suaktyvinti čia veiklas. Tačiau kur kas svarbesnė priežastis, kodėl „Karjerą“ atidaryti buvo tikslinga būtent jūsų mieste, yra bendrystė ir stipri savivalda. Kai prieš keletą metų pirmą kartą susitikau su rajono vadovais ir papasakojau mūsų planus, išgirdau: gerai, o dabar užsirašom, ką konkrečiai darom. Čia buvo įdomioji dalis, nes supratau, kad turi atvažiuoti pasiruošęs ne kalboms, o konkretiems darbams. Trečias punktas, dėl ko buvo verta rinktis Rokiškį, kad čia veikia labai aktyvi ir bendradarbiaujanti verslo bendruomenė“, – kalbėjo viešnia iš Panevėžio pridurdama, jog siekti tikslų skatina ir UŽT Rokiškio skyriaus specialistai, nuolat turintys idėjų, ieškantys realių problemos sprendimų.

„Nearti dirvonai“

A. Biguzienė taip pat pasidalino statistika, kad Rokiškyje yra 40 proc. nekvalifikuoto jaunimo ir net 60 proc. jų gyvena kaimo vietovėse: „Iš vienos pusės – naujiena ne kokia. Bet vertinant kitą medalio pusę – tai ženklas mums, galimybė kažką padaryti ir keisti šiuos rodiklius“.

Rokiškio profesinio mokymo centro (RPMC) direktorė Diana Giedrikienė pritarė minčiai, nes, pasak jos, profesinei mokyklai ir „Karjero“ centrui tai – nearti dirvonai.

„Netveriu savame kailyje iš džiaugsmo, kad atsidaro toks centras. Nes klausimai: kuo man būti, ką mokytis, galų gale – kur pasukti savo karjerą sulaukus kiek vyresnio amžiaus, jei kažkas „nepaėjo“ – niekada nesibaigia. Ir atsakymų niekad nebus per daug. Audrone, jūsų iškelta problema mane nudžiugino. Juk man ir Daliai (Dalia Starkuvienė, Panevėžio klientų aptarnavimo departamento Rokiškio skyriaus vedėja – aut. past.) čia – nearti dirvonai. Mes pasižadam negailėti jėgų, kad kvalifikuoto jaunimo būtų kuo daugiau“, – kaip visada drąsiai iššūkius priimti buvo pasiruošusi D. Giedrikienė.

Liepė žadinti kiškį

Rokiškio Jaunimo centro (JC) direktorė Inga Vagonė „Karjero“ atidarymo proga kolektyvui įteikė moksleivių lipdytą miegantį kiškį ir linkėjo ne tik glostyti, bet kuo greičiau pažadinti, kaip bus žadinamos karjeros siekiančių žmonių asmeninės ambicijos.

Sveikinimo žodį tarė ir Rokiškio rajono ligoninės vadovas Raimundas Martinėlis džiaugdamasis, kad ir šiuo metu su UŽT vyksta įvairaus pobūdžio bendradarbiavimas: pasirašyta bendradarbiavimo sutartis.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video