Vėluojančią javapjūtę stabdo lietūs (0)

Publikuota: 2022-08-08 Kategorija: Aktualijos
Vėluojančią javapjūtę stabdo lietūs
Rokiškio Sirena nuotr. / Rokiškio ūkininkai javapjūtei išnaudoja kiekvieną saulėtą dieną.

Šiemet savaitę vėliau prasidėjusią javapjūtę stabdo nepalankūs orai, o nuimtas pirmasis kuklus derlius, kol kas neleidžia prognozuoti apie galutinius rezultatus ir būsimą grūdų kokybę.

Išvažiavo į laukus

Pasak Rokiškio rajono ūkininkų sąjungos pirmininko Mindaugo Petkevičiaus, prieš gerą savaitę, apie liepos 30-ąją, prasidėjęs derliaus nuėmimas juda pamažu, tačiau dėl lietaus stringa.

„Turbūt tiksliausia būtų sakyti, kad liepos paskutinėmis dienomis prasidėjo javapjūtės bandymai, nes po to užėjo lietus. Praėjusią savaitę, pagerėjus orams, po rajono laukus jau važinėjo kombainai, tačiau šiandien prognozė vėl žada lietų“, – kalbėjo M. Petkevičius.

Užgožė miežius

Pirmiausia Rokiškio rajono ūkininkai pradėjo imti rapsų derlių, po to kombainai išvažiavo į kviečių ir žieminių miežių laukus.

„Šiemet dėl šilumos ir didesnio lietaus kiekio sparčiai stiebiasi dobilų įsėlis javuose. Tai nėra gerai ūkininkams, ypač tiems, kurie augina žieminius miežius su dobilų įsėliu, deja, bet pastarieji šiemet užgožė javus, negavo saulės tiek kiek reikia, todėl miežių kokybė bus prastesnė, jie bus kuliami drėgnesni. Taip pat javapjūtė bus sudėtingesnė dėl išguldytų javų laukų, nors, lyginant su kitais šalies rajonais, pas mus situacija dar nėra labai tragiška“, – sakė M. Petkevičius.  

Taigi, Rokiškio rajone javapjūtė, nors ir vėluojanti, kaip ir visoje Lietuvoje, bent vieną dvi savaites, pamažu juda į priekį. Kadangi artimiausiomis dienomis pranašaujami palankūs orai, tikimasi, kad tai paspartins derliaus nuėmimą.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video