Vicemeras Tadas Barauskas: šis informacinis stendas – vieno langelio principas socialinių paslaugų srityje (3)

Publikuota: 2021-03-31 Kategorija: Aktualijos
Vicemeras Tadas Barauskas: šis informacinis stendas – vieno langelio principas socialinių paslaugų srityje
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. / Rajono vicemeras Tadas Barauskas mano, kad naujoji informacinė sistema taupys rajono žmonių laiką.

Balandžio 6-ąją 11 val. vaizdo transliacijos metu visuomenei bus pristatytas specialus interaktyvus stendas, kuriame bus patraukliai ir kiekvienam suprantamai pateikta informacija apie rajone teikiamas socialines paslaugas. Šis stendas – projekto „Bendradarbiavimas ir informacijos apie socialines paslaugas sklaida Rokiškio mieste“ (08.6.1-ESFA-T-927 Spartesnis vietos plėtros strategijų įgyvendinimas) vykdo Socialinės paramos centras su partneriais svarbi sudedamoji dalis. „Tai vieno langelio principas socialinių paslaugų srityje“, – taip naujovę įvertino rajono vicemeras Tadas Barauskas.

Jis akcentavo, kad žmonių įpročiai keičiasi. Juos keičia ir karantino situacija. Jei anksčiau dar ir buvo įmanoma keliauti iš vienos įstaigos į kitą, iš vieno kabineto į kitą, ieškant, kas galėtų suteikti reikiamą informaciją, o vėliau ir socialines paslaugas, tai dabar karantinas riboja žmonių mobilumą, o ir gyvas konsultacijas vis labiau keičia nuotolinis bendravimas. Nuotoliniu tampa darbas, mokymas, tad nenuostabu, kad ir informavimui apie tokią jautrią visuomenei sritį, kaip socialinės paslaugos, renkamasi nauji, inovatyvūs metodai ir tai džiugina.

Pašnekovas projektą pavadino vieno langelio, tiksliau, vieno ekrano principu socialinės paramos srityje. „Tokio ekrano atsiradimą galiu palyginti su vieno langelio principo įdiegimu savivaldybėje. Neslėpsiu, buvo ir baimių, ir abejonių, bet galų gale ši idėja pasiteisino. Manau, kad ir informacinis stendas bus toks pat sėkmingas“, – kalbėjo pašnekovas.

Jis džiaugėsi, kad inovatyvios technologijos ir palankus požiūris į jas atspindimas tokioje jautrioje visuomenei srityje kaip socialinės paslaugos. Informacinės sistemos privalumai ypač svarbūs šiuo metu, kai kaip tik įmanoma stengiamasi riboti kontaktų kiekį. Tad toks ekranas leis sutaupyti žmonių laiką, kurį jie užgaištų lankydamiesi kabinetuose, ieškodami jiems reikiamos paslaugos. Informacijos dėka žmogus bus nukreipiamas tiesiai į tą instanciją, kuri gali jam geriausiai padėti. Nebereikės klausti, skambinti, ieškoti. „Paprasta, greita, efektyvu. To tikiuosi iš šio tokio svarbaus projekto“, – sakė rajono vicemeras T. Barauskas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video