Vienas žingsnelis iki kardinalių pakitimų: planuoja siaurinti Respublikos g. esančias perėjas (0)

Publikuota: 2024-01-24 Kategorija: Aktualijos
Vienas žingsnelis iki kardinalių pakitimų: planuoja siaurinti Respublikos g. esančias perėjas
Rokiškio Sirena nuotr. / Viena pagrindinių perėjų pertvarkymo priežasčių, neva, didelis eismo įvykių skaičius jose. Nors nelaimingų atvejų Rokiškio Respublikos g. esančiose perėjose – itin mažai.

Tris kartus pasakę „ne“ Rokiškio rajono vadovai, visgi, buvo priversti AB „Lietuvos automobilių kelių direkcijai“ (LAKD) pasakyti „taip“ dėl vienos pagrindinių miesto gatvių – Respublikos – 5 perėjų rekonstrukcijų. Kol kas viskas dar derinimo procese, tačiau kelių direkcijos atstovams pakoregavus paskutiniuosius pasiūlymus – procesas prasidės.

Kelis pasiūlymus atmetė

Rekonstrukcijos esmė – siaurinti dabar esančias perėjas, dėl ko būtų sumažintas eismo juostų skaičius. Perėjimų siaurinimui būtų įrengti specialūs kūgiai, tad viena juosta automatiškai liktų kaip „kišenė“ automobilių parkavimui, kam iš esmės šiuo metu ir skirta kairioji minėtos gatvės juosta.

AB „Lietuvos automobilių kelių direkcijos“ generalinio direktoriaus patarėjas Remigijus Lipkevičius nuotolinio pasitarimo metu priminė, kad įmonė pateikė jau kelis pasiūlymus, kaip būtų įgyvendinama rekonstrukcija, deja, Rokiškio vadovų jie buvo apsvarstyti ir atmesti.

Visgi, antradienį vykusiame nuotoliniame pasitarime iš esmės buvo suderinti pagrindiniai, tikėtina, jau šią vasarą atsirasiantys pakeitimai.

Rokiškio vadovai pripažįsta, kad Respublikos gatvė priklauso Kelių direkcijai ir rekonstrukcijos darbų jie, lyg ir, neprivalo derinti su savivaldybe.  

 Virš pusantro tūkstančio

„Tikslas yra judėti į priekį ir rasti sprendimą. Mūsų noras – rekonstruoti Rokiškio Respublikos g. esančias pėsčiųjų perėjas, kurios šiuo metu neatitinka direktyvų“, – susitikimą pradėjo R. Lipkevičius.

Anot LAKD atstovų, inventorizavus perėjas jų tarnybai priklausančiuose valstybinės reikšmės keliuose, eismo saugos reikalavimų neatitinka apie pusantro tūkstančio: yra per plačios, neapšviestos, netinkamoje vietoje, nepritaikytos žmonėms su negalia.

Perdarys

Kalbama apie perėjų perdarymą kelyje nuo Nepriklausomybės aikštės iki Rokiškio Kultūros centro.

Rajono vadovai nepritarė ir prašo tam tikrų pakeitimų Kultūros paveldu laikomoje Nepriklausomybės aikštėje. Šie bus derinami su Rokiškio Architektūros ir paveldosaugos skyriaus vedėju Raimundu Simanavičiumi.

„Norėtųsi kažkokių kitokių sprendimų, nei likusioje gatvės dalyje. Ne tokių invazinių, kadangi aikštė – unikalus kultūros paveldo objektas. Gal galima vietoj kūgių klombom apstatyti. Pasiderinsim“, – projekto kuravimą iš esmės perėmė specialistas. 

Įgyvendinant pertvarkos projektus, perėjos bus sumažintos iki 8,5 m. pločio su kryptiniu apšvietimu, pritaikytos neįgaliųjų poreikiams – su nelygiu paviršiumi, ko dabar esančiose perėjose nėra.

Galvoja apie dvipusį eismą?

Rokiškio miesto seniūnas Arūnas Krasauskas, kaip alternatyvą gatvės siaurinimui, pateikė galimybę pėsčiųjų perėjose įrengti saugumo saleles. Nes gatvių siaurinimas įrengiant specialiuosius kūgius iš karto iškelia sniego valymo klausimą.

Tačiau LAKD atstovai suabejojo tokio pasiūlymo nauda: „Pagal esamą situaciją nerekomenduojame to, nes paprastai salelė skiria priešingomis kryptimis judančių automobilių srautus. Jei įrengsime ją, žmonės gali susipainioti ir važiuoti prieš eismą. Kitas dalykas: ją įrengus, automobiliai vis tiek turės „sumigruoti“ į tam tikras juostas, kad apvažiuotų salelę“.

Rokiškio rajono merui Ramūnui Godeliauskui kilo klausimas, ar tai nebūtų bereikalingas darbas, jei būtų norima Respublikos gatvėje padaryti dvipusį eismą.

„Atsižvelgiant į gyventojų ir transporto srauto mažėjimą mieste yra visokių minčių ir dėl tos gatvės pertvarkymo. Jei būtų padarytas dvipusis eismas, ar mes neužsikertame tam kelio?“, – teiravosi meras.

Prireiktų 5 šviesoforų

Visgi LAKD atstovų manymu, padaryti Respublikos gatvėje dvipusį eismą kainuotų labai daug: „Jei iš tiesų butų svarstomas toks variantas, tada reikėtų mažiausiai 5 šviesoforų, nes yra ir keturšalių, ir trišalių susikirtimų. O to kaina šiai dienai – apie pusę milijono eurų“.

Šį klausimą pasitarimo dalyviai paliko neplanuojamai ateičiai.

Tuo tarpu perėjų rekonstrukcijos procedūros – skelbiami viešieji pirkimai ir fiziniai darbai, bus pradėtos iš karto, kai tik LAKD atstovų pateiktas projektas bus suderintas su savivaldybės specialistais.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video