Vienijanti gerumo žvakelė (0)

Publikuota: 2021-11-25 Kategorija: Aktualijos
Vienijanti gerumo žvakelė
Akcijos „Gerumas mus vienija“ žvakelės dalinamos už auką, o surinktos lėšos skiriamos stokojantiems.

Tradicinė Caritas akcija „Gerumas mus vienija“ šiemet startavo dviem savaitėmis anksčiau, nei įprastai. Jau prieš porą savaičių Rokiškio dekanato Caritas direktorius dekanas Eimantas Novikas per sekmadienio sumos šv. Mišias iškilmingai pašventino pintinėlę Caritas akcijos žvakučių. Nemažai rokiškėnų jau suskubo jas parsinešti namo, o tie, kurie to padaryti dar nespėjo, kviečiami solidarizuotis su vargstančiais ir stokojančiais. Rokiškio dekanato Caritas – projekto „Bendradarbiavimas ir informacijos apie socialines paslaugas sklaida Rokiškio mieste“ (08.6.1-ESFA-T-927 Spartesnis vietos plėtros strategijų įgyvendinimas), kurį įgyvendina Socialinės paramos centras, partneris.

Šventindamas žvakutes, dekanas E Novikas užsiminė, kad nemažai parapijiečių jas kolekcionuoja. Lankydamasis jų namuose dvasininkas pastebėjo kelerių metų žvakeles. Jis žvakutes ragino ne rinkti ir saugoti, kaip puošmeną ar kolekciją, bet uždegti jas, solidarizuojantis su tais, kurie labiausiai stokoja, kuriems labiausiai reikia pagalbos ir palaikymo.

Būtent dėl to akcija „Gerumas mus vienija“ šiemet startavo pora savaičių anksčiau nei įprastai. Žvakutes kiekvienas norintysis gali įsigyti už auką šalies bažnyčiose. Ir Rokiškio šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia ne išimtis: jau du sekmadienius parapijiečiai, ateidami į maldos namus, sustodavo prie Caritas stalelio, įsigyti šių žvakučių.

Įdomu tai, kad visoje šalyje Caritas organizacija pagamino daugiau nei 60 tūkst. vnt. žvakelių. Jos su dideliu atsakingumu ir rūpesčiu gaminamos Vilniaus arkivyskupijos Caritas žvakių dirbtuvėse. Čia už žvakeles suaukotas lėšas yra sukurtos ir išlaikomos kelios darbo vietos žmonėms, siekiantiems sustiprinti savo įgūdžius bei grįžti į darbo rinką. Jos bus dovanojamos už auką, o surinktos lėšos panaudojamos vargstantiems ir susiduriantiems su gyvenimo sunkumais, kuriuos globoja Carito organizacija visoje Lietuvoje.

Taip pat šiemet bus galima uždegti ir virtualią žvakutę Caritas sukurtame žemėlapyje. O nuo gruodžio pirmosios Caritas savanoriai už auką žvakeles dovanos ir Maxima prekybos centruose. Akcija „Gerumas mus vienija“ tęsis iki Kūčių.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video