Vykstant įmonių sujungimui – neaiškumai dėl mokesčių mokėjimo (2)

Publikuota: 2022-05-20 Kategorija: Aktualijos
Vykstant įmonių sujungimui – neaiškumai dėl mokesčių mokėjimo
Rokiškio Sirena nuotr. / Į gyventojų klausimus bandė atsakyti AB Rokiškio butų ūkis direktorius Virgilijus Dambrauskas ir vyr. vadybininkė Janina Ruželienė

AB Rokiškio butų ūkyje – ilgai žadėti pasikeitimai. Tai suteikė nerimo daugiabučių namų bendrijoms. Vyksta dviejų įmonių – akcinės bendrovės Rokiškio butų ūkis ir akcinės bendrovės „Rokiškio komunalininkas“, sujungimas. Pasirodo, kad mokesčius iš daugiabučių bendrijų surenkanti įmonė Lietuvos bankui turės grąžinti licenciją, kuri leisdavo vykdyti lėšų pervedimus į bendrijų sąskaitas. Ta proga, kad žmonės išsiaiškintų situaciją, 2022 m. gegužės 19 d. daugiabučių namų bendrijų atstovai buvo sukviesti į Rokiškio rajono savivaldybės salę. Įprasta tvarka paskutinį kartą daugiabučių namų bendrijos Rokiškio butų ūkiui sumokėti galės už gegužės mėnesį.

Pusmetis – be aiškios vizijos

Susirinkusiems situaciją bandė paaiškinti savivaldybės meras Ramūnas Godeliauskas. Įmonių sujungimo procesas truks tris mėnesius. Dar tris mėnesius gali užtrukti, kol licenciją gaus AB „Rokiškio komunalininkas“. Maždaug pusmetį bendrijos už amortizacinius atskaitymus (kitaip - kaupimo lėšas) negalės mokėti taip, kaip buvo įpratę. Tiek meras, tiek savivaldybės administracijos darbuotojai susirinkusiuosius bandė nuraminti, siūlydami įvairias alternatyvas. Po įmonių sujungimo daugiabučius namus administruos AB „Rokiškio komunalininkas“. Bendrovė prisiims Butų ūkio įsipareigojimus. Darbo reorganizuojamos įmonės darbuotojai nepraras ir gaus pareigas „Rokiškio komunalininke“.

Susirinko apie 30 susidomėjusių

Su situacija bandė išsamiai supažindinti AB Rokiškio butų ūkis direktorius Virgilijus Dambrauskas bei vyr. vadybininkė Janina Ruželienė. Šios įmonės darbuotojų pasisakymai salėje buvo sutikti emocingai. Užduota daug klausimų. Į dalį jų Butų ūkio atstovai negalėjo atsakyti. Rokiškyje yra 128 daugiabučiai, iš jų – 56 bendrijos. Rokiškio butų ūkis prižiūri ir surenka mokesčius ne tik iš daugiabučių Rokiškio mieste, bet ir Obeliuose, Bajoruose, Pandėlyje, Kavoliškyje, Kamajuose. Susitikime dalyvavo ir daugiabučio bendrijos Juodupės miestelyje atstovas. Kaip sakė meras R. Godeliauskas, į  situacijos aptarimą susirinko tie bendrijų atstovai, kuriems labiausiai rūpi. Jų buvo apie 30.

Pasiūlytos kelios išeitys

Siūlytos išeitys, kaip pusės metų laikotarpiu bendrijos galėtų sumokėti mokesčius. Tarp pasiūlymų – gyventojams pervesti pinigus tiesiogiai į bendrijų sąskaitas, o grynuosius pinigus iš gyventojų pirmininkams surinkti, išrašant pinigų priėmimo kvitus. Daugiausia kalbėta apie sutarties dėl buhalterinių paslaugų teikimo pasirašymą su Rokiškio butų ūkiu. Už paslaugą bendrijų gyventojams tektų mokėti po 3 ct už 1 kv. m. Dar viena išeitis – tiesiog pralaukti pusę metų, bendrijoms nemokant mokesčių.

Anksčiau sujungti įmonių neleido finansinė situacija

Žmonėms norėjosi išsiaiškinti, ar tikrai AB „Rokiškio komunalininkas“ gaus licenciją, ar paslaugos teikimo kaina po įmonių sujungimo išliks ta pati, kokią dabar taiko Butų ūkis. Pasirodo, garantijų čia nėra. „Pažado čia neduosim“, - sakė V. Dambrauskas. Abejones dėl to, kad „Rokiškio komunalininkas“ licencijos gali ir negauti, bandė išsklaidyti meras R. Godeliauskas bei savivaldybės administracijos direktorius Andrius Burnickas. Jie informavo, kad sprendimas akcines bendroves sujungti buvo priimtas 2017-2018 metais, tačiau to padaryti tada nebuvo galima, kadangi „Rokiškio komunalininkas“ tuo metu dirbo nuostolingai ir neatitiko reikalavimų. Rokiškio butų ūkio atstovai susirinkusiems paaiškino, kad sprendimą dėl įmonių sujungimo priėmė akcininkai. 71 proc. Rokiškio butų ūkio akcijų priklauso savivaldybei. Paklausti, kodėl norima sėkmingai dirbančią įmonę prijungti prie turinčios bėdų, savivaldybės atstovai patikino, kad šiuo metu „Rokiškio komunalininkas“ atitinka visus licencijos gavimui keliamus reikalavimus ir ši įmonė dabar dirba pelningai.

Įmonių pertvarka nepasitikima

Aktyviausiai diskutavę daugiabučių bendrijų atstovai replikavo: „Mes - ne idiotai, nereikia mums kabinti makaronų“, „Mes čia turbūt ne viską žinom“, „Girdėjau gandą, kad taip siekiama panaikinti bendrijas“... Matyt, žmonės jaučia tam tikrą nežinomybę ir nepasitiki priimtais sprendimais.

Atsakyme raštu – apie planuojamą teikti paslaugą

Apie tai, kaip vykdavo bendrijų gyventojų atsiskaitymai iki šiol ir kaip jie mokės mokesčius visai netrukus, paprašėme AB „Rokiškio butų ūkis“ atstovų atsakyti ir raštu.

Vyr. vadybininkės Janinos Ruželienės vardu pateiktas atsakymas, kurį cituojame: „Akcinė bendrovė Rokiškio butų ūkis daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) gyventojams pateikia sąskaitas už akcinės bendrovės Rokiškio butų ūkio paslaugas ir bendrijoms priskaičiuotus amortizacinius atskaitymus (kaupimo lėšas). Už akcinės bendrovės Rokiškio butų ūkis komunalines paslaugas ir amortizacinius atskaitymus (kaupimo lėšas) gyventojai mokėjo į akcinės bendrovės Rokiškio butų ūkis sąskaitą. Pasibaigus mėnesiui, amortizaciniai atskaitymai (kaupimo lėšos) iki kito mėnesio 10 dienos buvo pervedami į bendrijų sąskaitas. AB Rokiškio butų ūkis grąžinus licenciją ją prižiūrinčiai institucijai – Lietuvos bankui, bendrovė nebegalės vykdyti pavedimų į bendrijų sąskaitas. Nuo birželio 1 d. Rokiškio butų ūkis planuoja teikti bendrijoms kaupiamųjų lėšų apskaitos paslaugą. DNSB gyventojai gaus atskirus Rokiškio butų ūkio paslaugų ir bendrijų amortizacinių atskaitymų (kaupimo lėšų) mokėjimo pranešimus. Pasikeičia tai, kad DNSB gyventojai bendrijų amortizacinius atskaitymus (kaupimo lėšas) mokės tiesiogiai į savo bendrijų sąskaitas.“   

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video