Vyrai užsimanė suaukoto kačių maisto. Bus kreipiamasi į policiją (0)

Publikuota: 2022-08-01 Kategorija: Aktualijos
Vyrai užsimanė suaukoto kačių maisto. Bus kreipiamasi į policiją
Rokiškio Sirena koliažas / Aukojimo dėžėje aiškiai paskelbta informacija, kokiam tikslui aukojamas gyvūnų maistas

Kai kurie gyvūnų globa Rokiškyje užsiimantys savanoriai pastebėjo, kad iš aukojamo gyvūnams maisto dėžės, kuri yra „Norfa XXL“ parduotuvėje (Panevėžio 1D, Rokiškis) vagiamas pagalbos reikalingiems Rokiškio rajono gyvūnams suaukotas maistas.

Gyvūnų maistas dingo tiesiog akyse

Esą buvusi situacija, kad viena savanorė mergina, užėjusi į parduotuvę, iš karto pažiūrėjo į šią dėžę, stovinčią netoli gyvūnų prekių parduotuvės, - ji buvusi beveik pilna. Mergina apsipirko ir išėjo, ogi žiūri – dėžėje beveik nieko neliko. Kaip tai nutiko, gyvūnų mylėtojos aiškinosi su parduotuvės apsauga. Moterys žino, kaip atrodė du vyrai, nueinantys su maišais prekių ir susirinktu iš aukojimo dėžės „lobiu“.

Socialiniuose tinkluose vagys neprisipažino

Šia informacija bandyta dalintis ir socialiniuose tinkluose. Daug metų gyvūnų globai skyrusi Nijolė prašė prisipažinti vyrus, kurie tai padarė, kitu atveju žadėjo kreiptis į policiją. Nijolė sakė, kad nesitikėjo, kad kas nors gali vogti gyvūnų maistą. Jai toks faktas sukėlė ir pasipiktinimą, ir nuostabą. Moteris sakė, kad apsivogę vyrai neprisipažino, o gal skelbimo ir nematė, bet juk juos galėjo atpažinti kaimynai, giminės, pažįstami. Esą skambino tik vienas vyras, kuris prisipažinęs gyvūnų maisto iš dėžės pasiėmęs anksčiau ir labai dėl to gailėjosi.

Kreipimasis į policiją nebuvo sėkmingas

Nijolė abejojo, ar ji pati turi teisę kreiptis į policiją, pranešti apie nusikaltimą, mat nesanti oficiali Utenos rajono gyvūnų mylėtojų draugijos, kuri šią dėžę pastatė „Norfos“ prekybos centre, atstovė. Moteris sakė, kad dėl šio atvejo kalbėjo su policijos pareigūnais, bet jie sakė, kad reikia draugijos vadovės oficialaus pareiškimo.

„Norfos“ direktorė pažadėjo problemą spręsti

Didžiosios Rokiškio „Norfos“ direktorė Rasa Kirstukienė informavo, kad šiuo metu atostogauja, tačiau problema vis tiek susidomėjo. Ji pasvarstė, kaip būtų galima užkirsti kelią tolesnėms vagystėms – galbūt aukojimo dėžę pastatyti kitoje vietoje, galbūt perspėti apie viską stebinčias vaizdo kameras... R. Kirstukienė sakė mačiusi informaciją socialiniuose tinkluose. Kilę įvairiausių minčių – gal pačių laikomiems gyvūnams trūko maisto, gal nešė į gyvūnų prieglaudą... Na, bet kokiu atveju imti to, kas ne tavo nėra atleistina, tad direktorė rekomendavo kreiptis į policiją dėl vagystės.

Gyvūnų mylėtojų draugijos pirmininkė dėl užimtumo pareiškimui laiko gaišti negalėjo

Utenos rajono gyvūnų mylėtojų draugijos pirmininkė Jolanta Guobaitė nusistebėjo žmonių požiūriu į rūpestį gyvūnais ir tokiu elgesiu. Ji sakė dėl didelio užimtumo negalinti surašyti pranešimo policijai. Gyvūnų mylėtoja pripažino, kad toks elgesys amoralus ir vyrai nusipelno bent pasmerkimo. Būtina imtis ir žingsnių, kurie sutrukdytų taip elgtis toliau. Ji siūlė ant aukojimo dėžės parašyti, kad ji yra stebima vaizdo kameromis.

Žadama pildyti pranešimą internete per ePolicija.lt

Kai po visų pokalbių „Rokiškio Sirena“ vėl susisiekė su Nijole, paviešinusia informaciją, ji ėmė pasakoti, kiek pastangų įdeda savanoriai, kurie rūpinasi beglobiais katinukais ir šunimis. Nors minėta draugija ir registruota Utenoje, tačiau jos savanoriai rūpinsi beglobiais ar netinkamai prižiūrimais gyvūnais Rokiškio rajone. Tai būtent jiems yra skirtas šis suaukotas maistelis. Informavus, kad pranešti apie daromą nusikaltimą gali bet kuris pilietis, Nijolė sukluso. Viską aptarus, Nijolė žadėjo užpildyti pareiškimą apie nusikaltimą internetinėje erdvėje adresu ePolicija.lt Jai šiuo atveju toks būdas pranešti apie nusikalstamą veiką pasirodė tinkamiausias.

Nijolė turi dviejų vyrų, išsinešusių gyvūnėlių maistą, išvaizdos duomenis, taip pat policija turės galimybę išsireikalauti duomenis iš vaizdo stebėjimo kamerų parduotuvėje.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video