Žiobiškio kelias – ledas ir duobės. Kas kaltas? (28)

Publikuota: 2022-01-19 Kategorija: Aktualijos
Žiobiškio kelias – ledas ir duobės. Kas kaltas?
Rokiškio Sirena nuotr. / Dalia Janulienė ir Andrius Burnickas

Į „Rokiškio Sireną“ kreipėsi skaitytoja, kuri paprašė pasidomėti Žiobiškio kelio būkle. Nenorėjusi viešinti savo vardo ir pavardės moteris rašė: „Kelias baisus, gyventojai ilgą laiką negali susisiekti su niekuo, kad sutvarkytų kelią. Automobiliai vietovėje per mišką (link Žiobiškio) kiekvieną rytą būna nuvažiavę nuo kelio... Važiuoti grioviais ir kupstais kiekvieną rytą pasidarė neįmanoma. Prašome Jūsų pagalbos, galbūt išgirs Jus". Su Rokiškio rajono gyventoja susisiekėme telefonu, norėdami patikslinti situaciją, nors ir iš pateiktų nuotraukų matėsi, kad vaizdelis tikrai nekoks. Moteris patvirtino, kad maždaug 3 kilometrų kelio ruožas per mišką yra nepabarstytas, duobėtas. Juo važiuoti yra tikrai sudėtinga.

Seniūnė sako, kad visais keliais pasirūpinti nespėja

Rokiškio kaimiškosios seniūnijos seniūnė Dalia Janulienė problemą dėl šio kelio pripažino. Pasak seniūnės, bėdos su rajono keliais prasidėjo pašalus ir pasnigus. Seniūnija nespėja skubiai pasirūpinti visais keliais, vos tik suprastėja oras. Seniūnijos priežiūroje – 6 didesnių gyvenviečių ir dar daugybės kaimų keliai, kurių susidaro virš 200 kilometrų, o kelius valo vienas traktorius „Belorus“, kuris nėra tokiam darbui pritaikytas. Panašu, kad seniūnė netgi pyktelėjo, kad žurnalistai domisi šia problema, tačiau pažadėjo ja pasirūpinti, kiek tai bus įmanoma.

Savivaldybės administracijos direktorius prašo palūkėti, kol kelias bus asfaltuojamas

Paprašytas pakomentuoti Žiobiškio kelio būklę, Rokiškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Andrius Burnickas atsakė apie būtent šį kelio ruožą ką tik kalbėjęs su seniūne ir neneigė, kad problema egzistuoja. Esą, nors kelias ir barstomas druska, ledui tirpstant, susidaro duobės. Kelias eina per mišką, tai ir dėl šios priežasties čia lėčiau nutirpsta ledas bei sniegas. A. Burnicko nuomone, kol šis kelias nebus asfaltuojamas, ryškesnio situacijos pagerėjimo tikėtis yra sunku. Jį žadama asfaltuoti. Deja, administracijos direktorius nenurodė, kada tai turėtų įvykti. Rajoninių kelių priežiūra rūpinasi pačios seniūnijos, kurios iš tiesų turi ribotas galimybes. Valstybinių kelių tvarkymu užsiimanti AB „Kelių priežiūra“ turi daugiau kelių valymui bei barstymui pritaikytos technikos, turi pasirūpinti mažiau kilometrų kelių, tačiau ir jie skundžiausi, kad nespėja, todėl A. Burnickas paprašė gyventojų supratingumo. Jis pažadėjo, kad į Žiobiškio kelią dar kartą atkreips dėmesį.

Nors „kaltų“ rasti, manytume, nepavyko, tikėtina, kad šis kelias greitu laiku bus naujai asfaltuojamas. Šį kartą tik dar kartą atkreipėme seniūnijos bei savivaldybės administracijos dėmesį į situaciją.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video