Zita Čaplikienė: informacinė sistema apie socialines paslaugas teikia dideles viltis (3)

Publikuota: 2021-03-31 Kategorija: Aktualijos
Zita Čaplikienė: informacinė sistema apie socialines paslaugas teikia dideles viltis
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. / Rajono savivaldybės Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėjo pavaduotoja Zita Čaplikienė mano, kad projektas bus naudingas rajonui.

Rajono savivaldybės Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėjo pavaduotoja Zita Čaplikienė nekantriai laukia, kada balandžio 6-ąją visuomenei bus pristatytas naujasis interaktyvus stendas, kurio dėka rokiškėnai galės patogiai susipažinti su rajone teikiamu socialinių paslaugų plačiu spektru ir patogiai bei paprastai sužinoti, kokia parama jie gali pasinaudoti. „Stendo galimybėmis pati įsitikinau. Įspūdinga“, – sakė ji. Projektą „Bendradarbiavimas ir informacijos apie socialines paslaugas sklaida Rokiškio mieste“ (08.6.1-ESFA-T-927 Spartesnis vietos plėtros strategijų įgyvendinimas) vykdo Socialinės paramos centras su partneriais.

„Labai naudinga informacija. Ir ne tik gyventojams, bet ir socialinių paslaugų teikėjams, nevyriausybinėms organizacijoms, planuojančioms rengti šios srities projektus“, – informacinės sistemos naudą apibūdino Z. Čaplikienė. Ji sakė, kad ir pati jau susipažino su didžiąja dalimi sistemoje pateiktos informacijos. Ir tai, ką pamatė, padarė įspūdį. „Mano atsiliepimai – tik teigiami“, – pabrėžė ji.

Be tiesioginės informacinės sistemos paskirties – informuoti gyventojus, kokia socialinė parama jiems priklauso, kur galima ją rasti, Z. Čaplikienė įžvelgia ir daugiau jos privalumų. Sistema aiškiai parodo socialinių paslaugų žemėlapį rajone: paslaugų įvairovę, jas teikiančias įstaigas bei nevyriausybines organizacijas. Taip pat ir ateities gaires: kokių paslaugų jau užtenka, o kur dar yra galimybės plėstis.

Viena didžiausių problemų, kurios būdingos dabartinei socialinės paramos sistemai rajone, pasak pašnekovės, tai netolygus tam tikrų užimtumo, socializacijos, socialinių įgūdžių programų vaikams, neįgaliesiems, senjorams, išsidėstymas. Z. Čaplikienė pastebėjo, kad nemažai nevyriausiybinių organizacijų labiau linksta rengti tokių paslaugų teikimo projektus mieste, tuo tarpu atokesnės rajono gyvenvietės tarsi lieka nuošalėje. Jei valstybinės įstaigos tą problemą bando spręsti organizuodamos pavėžėjimą, priartindamos paslaugas prie gyventojų jau šiandien, tikimasi, kad į tai neužilgo atkreips dėmesį ir visuomenininkai. „Juk daug patogiau organizuoti užimtumo, socializacijos veiklas arčiau gyventojų. Ir tikimės, kad ateityje veiklios rajono bendruomenės steigs vaikų dienos centrus, senjorų, neįgaliųjų užimtumo programas seniūnijų centruose“, – sakė Z. Čaplikienė. Ji mano, kad būtent socialinių paslaugų susisteminimas, sujungimas į vieną informacinę sistemą yra didžiulis privalumas rajonui. „Todėl šis projektas ir yra toks svarbus ir vertingas“, – pabrėžė ji.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video