Jauniems elektroninių cigarečių garintojams – baudos iki 100 eurų ir prevencinės programos (0)
Publikuota: 2024-12-12
Kategorija:
ELTA

Siekiant efektyviau kovoti su masiškai plintančiu elektroninių cigarečių vartojimu, Seimas įteisino iki 820 eurų siekiančias baudas už jų pardavimą nepilnamečiams. Baudos iki 100 eurų ir įpareigojimas dalyvauti žalingų įpročių prevencijos programose gresia ir jauniems elektroninių cigarečių garintojams.
Tai numatančias Lietuvos Prezidento Gitano Nausėdos inicijuotas Administracinių nusižengimų kodekso pataisas ketvirtadienį vienbalsiai palaikė 82 Seimo nariai.
Elektroninių cigarečių ar jų pildyklių nupirkimas ar perdavimas nepilnamečiui užtrauks baudą nuo 320 iki 580 eurų. Už tokį administracinį nusižengimą, padarytą pakartotinai, bus galima susilaukti nuo 580 iki 820 eurų siekiančios baudos. Beje, elektroninės cigaretės bus privalomai konfiskuotos.
Nuo 320 iki 820 eurų siekiančios baudos numatytos ir už elektroninių cigarečių ir jų pildyklių pardavimą nepilnamečiams prekybos ir viešojo maitinimo įmonėse.
Naujos kodekso nuostatos taip pat numato atsakomybę ir rūkančiam jaunimui.
Nuo 20 iki 50 eurų baudos numatytos nepilnamečiams (16-18 metų) už tabako vartojimą ar turėjimą. Šis administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtrauks baudą nuo 50 iki 100 eurų.
Dar didesnės baudos numatytos jaunimui už elektroninių cigarečių ar pildyklių vartojimą ar turėjimą. Pirmą kartą bauda būtų nuo 50 iki 100 eurų. Nusižengus pakartotinai – nuo 100 iki 200 eurų.
Tradicinės ar elektroninės cigaretės bus konfiskuotos, o rūkantis jaunimas turėtų dalyvauti prevencinėse programose. Administracinių nusižengimų kodekse nurodyti tokie jaunimui skirti kursai: „alkoholizmo ir narkomanijos prevencijos, ankstyvosios intervencijos, sveikatos priežiūros, resocializacijos, bendravimo su vaikais tobulinimo, smurtinio elgesio keitimo ar kitos programos (kursai)“.
Kaip primena ELTA, kadenciją baigęs Seimas lapkričio 12 d. priėmė prezidento G. Nausėdos inicijuotas įstatymo pataisas, kuriomis sugriežtino juridinių asmenų ir užsienio filialų atsakomybę už elektroninių cigarečių, o kai kuriais atvejais – ir visų tabako gaminių apyvartos taisyklių pažeidimus.
Rekomenduojami video
Siūloma drausti rūkyti daugiabučių balkonuose tik tais atvejais, kai tam pritaria daugiau nei pusė gyventojų
(0)
Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas socialdemokratas Julius Sabatauskas ketvirtadienį ketina pasiūlyti parlamentui palikti draudimą rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose, lodžijose, tačiau tik tais atvejais, kai tokį sprendimą palaiko daugiau nei pusė namo gyventojų.
&Sca
2025-03-27
SAM: nuo balandžio vidurio gydymo įstaigos turės skelbti bent keturių mėnesių konsultacijų grafikus
(0)
Nuo balandžio vidurio gydymo įstaigos sistemoje e.sveikata turės skelbti ne mažiau kaip keturių mėnesių gydytojų konsultacijų grafikus, teigia Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).
Nuo balandžio 15 d. įsigaliojus naujai tvarkai, gydymo įstaigos turės iki einamojo mėnesio 25 d. skelbti gydytoj
2025-03-24
Siekiant sumažinti cukraus turinčių gėrimų vartojimą ir papildyti valstybės biudžetą, siūloma įvesti mokestį už cukraus turinčių gėrimų gamybą ir prekybą.
Tai reglamentuojantį Cukraus turinčių gėrimų mokesčio įstatymo projektą įregistravo Seimo narė, socialdemokratė Modesta Petrauskaitė kartu su ki
2025-03-20
Pristatyta ekstremalioms situacijoms skirta programėlė LT72: priedangų žemėlapis, patarimai, kaip elgtis karo grėsmės metu
(0)
Vidaus reikalų ministerija (VRM) pirmadienį pristatė pasirengimui ekstremalioms situacijoms skirtą mobiliąją programėlę LT72. Joje gyventojams pateikiami algoritmai, kaip reikėtų elgtis oro pavojaus, karo grėsmės, branduolinės avarijos, stichinių nelaimių ir kitais atvejais.
Pirmadienį VRM surengto
2025-03-10
„Microsoft“ penktadienį pranešė, kad išjungia „Skype“ – platformą, kuri buvo internetinių skambučių pradininkė.
„Microsoft“ įsigijo „Skype“ 2011 m.
„Nuo 2025 m. gegužės „Skype“ nebebus pasiekiama“, –
2025-02-28