Migracijos departamentas: 20 tūkst. gyventojų turės pasikeisti asmens tapatybės korteles su elektroninio parašo lustais (0)

Publikuota: 2024-06-11 Kategorija: ELTA
Migracijos departamentas: 20 tūkst. gyventojų turės pasikeisti asmens tapatybės korteles su elektroninio parašo lustais
ELTA nuotr. / Asmens tapatybės kortelė

Gyventojai, turintys nuo 2022 m. rugsėjo iki 2023 m. pabaigos išduotas asmens tapatybės korteles su elektroninio parašo sertifikatu – vadinamuoju lustu – jas turės pasikeisti, praneša Migracijos departamentas. Kaip pažymi įstaigos vadovė Evelina Gudzinskaitė, iki šių metų pabaigos tai bus galima padaryti nemokamai.
 
„Tiems, kurie korteles turėjo su elektroninio parašo lustu, jei jie kreipsis iki šių metų pabaigos, tos kortelės bus pakeistos nemokamai ir 10 eurų mokėti nereikės. O jei piliečiai kreipsis iki liepos 22 dienos – iki kada galios tie senieji parašai – tai kol bus laukiama naujos kortelės, bus galima naudotis senąja kortele. (...) Visiems kitiems kortelės keisti nereikia“, – LRT radijui antradienį teigė Migracijos departamento vadovė Evelina Gudzinskaitė.
 
„Kalbame tik apie tuos piliečius, kurie asmens tapatybės korteles nori naudoti tam, kad galėtų elektroniniu parašu pasirašyti dokumentus“, – teigė departamento vadovė, pridurdama, kad korteles reikia nuolat keisti dėl šiai technologijai vis naujinamų ir griežtinamų Europos Sąjungos (ES) reikalavimų.
 
Ji pabrėžė, kad asmens tapatybės kortelės keitimas aktualus tik tiems piliečiams, kurie naudojasi jomis elektroniniui parašui. Tokių gyventojų, Asmens dokumentų išrašymo centro duomenimis, gali būti apie 20 tūkst.
 
E. Gudzinskaitė taip pat atkreipė dėmesį, kad iki 2022 m. rugsėjo 2 d. išduotos kortelės jau turėjo būti pakeistos, nes jose esantys elektroninio parašo sertifikatai yra dar senesni ir jas gyventojai buvo raginami pasikeisti iki praėjusių metų liepos.
 
„Jiems taip pat, deja, reikės ateiti ir jas pasikeisti“, – pažymėjo E. Gudzinskaitė.
 
Kaip skelbta anksčiau, už naują asmens tapatybės kortelę nereikės mokėti, jei ji bus keičiama įprasta tvarka, o prašymas ją pakeisti bus pateiktas nė vėliau kaip iki 2025 m. sausio 1 dienos. Vis tik jei kortelę gyventojai norės pasikeisti greičiau – per 5 arba per 1 darbo dieną – už ją teks sumokėti atitinkamai 60 arba 100 eurų.
 
Praėjusią savaitę ES sugriežtinus elektroninio parašo kūrimo įtaisams keliamus saugumo reikalavimus, senesnės nei iki 2024 metų sausio 1 dienos išduotos asmens tapatybės kortelės nuo šių metų liepos 23 dienos nebegalės būti naudojamos kvalifikuoto elektroninio parašo kūrimui.
Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video