Saulės ir vėjo elektrinių savininkams – 48 mln. eurų parama baterijoms (0)
Publikuota: 2024-07-04
Kategorija:
ELTA
Nuo ketvirtadienio nuosavas saulės ar vėjo elektrines turinčios verslo ir viešojo sektoriaus įmonės galės teikti paraiškas paramai elektros energijos kaupimo įrenginiams įsirengti. Paramos kvietimo suma – 48 mln. eurų.
Kaip pranešė Energetikos ministerija, privatūs ir viešieji juridiniai asmenys, jau turintys arba planuojantys įsirengti saulės ar vėjo elektrines, galės teikti paraiškas paramai gauti nuo 4 MWh talpos elektros energijos kaupimo įrenginiui.
Planuojama, kad iki 2026 m. pabaigos prie atsinaujinančių energijos išteklių elektrinių bus prijungta ne mažiau kaip 400 MWh talpos kaupimo įrenginių.
Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje numatoma, kad 2050 m. Lietuvoje reikės 4 GW galios elektros energijos kaupimo įrenginių. Elektros energijos kaupimo pajėgumai 2030 m. sieks 1,5 GW.
Pažymėtina, kad Lietuvoje jau veikiančių saulės ir vėjo elektrinių leistina generuoti galia šiuo metu yra 2,8 GW ir sudaro apie pusę viso šalies elektros gamybos pajėgumo.
Šiuo metu šalyje 4 294 unikalūs juridiniai asmenys valdo 15 tūkst. gaminančių vartotojų objektų.
Ministerija taip pat primena, kad privataus ir viešojo sektoriaus juridiniai asmenys gali naudotis šiuo metu galiojančiais beveik 600 mln. Eur paramos kvietimais įsirengti saulės ar vėjo elektrines ar įsigyti iš parkų, kuriuos administruoja INVEGA.
Rekomenduojami video
Nuo 2026 m. sausio 1 d. didėja baudos už į aplinką išmestas padangas. Padangas į aplinką išmetusiam asmeniui grės bauda nuo 200 iki 500 eurų už kiekvieną atsikratytą padangos vienetą.
Seimo priimtą Administracinių nusižengimų kodekso pataisą iniciavęs Seimo Lietuvos socialdemokratų fr
2025-12-23
Nuo sausio įsigaliojant antros pakopos pensijų reformai, gyventojai prognozuojamos senatvės pensijos dydį priklausomai nuo to, ar kitąmet nuspręs likti pensijų fonduose, ar pasitraukti, gali apskaičiuoti naujoje „Sodros“ skaičiuoklėje.
„Skaičiuoklė tikrai pagelbės apsispręsti &nda
2025-12-17
Pastaruoju metu socialiniuose tinkluose padaugėjo sukčių siūlymų įsigyti vairuotojo pažymėjimą be egzaminų ir mokymų. Dažniausiai į sukčių pinkles dėl kalbos barjero ir teisinių žinių stokos įkliūva Lietuvoje gyvenantys užsieniečiai, pranešė „Regitra“.
„Regitros“ duom
2025-12-11
Seimas antradienį pritarė, kad bazinis pareiginės algos dydis 2026 m. didės iki 1798 eurų – darbo užmokestis augs daugiau nei 200 tūkst. viešojo sektoriaus darbuotojų, tarp jų tarnautojams, pareigūnams, politikams, teisėjams, kariams.
Seimo sprendimu, pareiginės algos dydis kitąmet kil
2025-12-09
Seimas pritarė pertekliniam kitų metų „Sodros“ biudžetui – pajamos projekte išlaidas viršija 1,463 mlrd. eurų.
Po priėmimo antradienį už projektą balsavo 81 Seimo narys, susilaikė 14 parlamentarų.
Pensijos kitąmet didinamos 12 proc., vidutinė senatvės pensija a
2025-12-09