Saulės ir vėjo elektrinių savininkams – 48 mln. eurų parama baterijoms (0)

Publikuota: 2024-07-04 Kategorija: ELTA
Saulės ir vėjo elektrinių savininkams – 48 mln. eurų parama baterijoms
Rokiškio Sirena nuotr. / Saulės elektrinės

Nuo ketvirtadienio nuosavas saulės ar vėjo elektrines turinčios verslo ir viešojo sektoriaus įmonės galės teikti paraiškas paramai elektros energijos kaupimo įrenginiams įsirengti. Paramos kvietimo suma – 48 mln. eurų.
 
Kaip pranešė Energetikos ministerija, privatūs ir viešieji juridiniai asmenys, jau turintys arba planuojantys įsirengti saulės ar vėjo elektrines, galės teikti paraiškas paramai gauti nuo 4 MWh talpos elektros energijos kaupimo įrenginiui.
 
Planuojama, kad iki 2026 m. pabaigos prie atsinaujinančių energijos išteklių elektrinių bus prijungta ne mažiau kaip 400 MWh talpos kaupimo įrenginių.
 
Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje numatoma, kad 2050 m. Lietuvoje reikės 4 GW galios elektros energijos kaupimo įrenginių. Elektros energijos kaupimo pajėgumai 2030 m. sieks 1,5 GW.
 
Pažymėtina, kad Lietuvoje jau veikiančių saulės ir vėjo elektrinių leistina generuoti galia šiuo metu yra 2,8 GW ir sudaro apie pusę viso šalies elektros gamybos pajėgumo.
 
Šiuo metu šalyje 4 294 unikalūs juridiniai asmenys valdo 15 tūkst. gaminančių vartotojų objektų.
 
Ministerija taip pat primena, kad privataus ir viešojo sektoriaus juridiniai asmenys gali naudotis šiuo metu galiojančiais beveik 600 mln. Eur paramos kvietimais įsirengti saulės ar vėjo elektrines ar įsigyti iš parkų, kuriuos administruoja INVEGA.
Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video