Seimas uždraudė nuo kitų metų gegužės maitinimo įstaigoms nemokamai dalinti vienkartinius indus (0)
Publikuota: 2024-07-18
Kategorija:
ELTA
Seimas nusprendė nuo kitų metų gegužės pradžios uždrausti viešojo maitinimo vietose, masiniuose renginiuose ir paplūdimiuose neatlygintinai dalinti vienkartinę pakuotę, sudėtyje turinčią plastiko.
Šias „laisviečio“ Kasparo Adomaičio teiktas Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo, Aplinkos apsaugos įstatymų ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisas po priėmimo palaikė 94, du prieš buvo ir 18 parlamentarų susilaikė.
Draudimą buvo planuojama taikyti nuo šių metų lapkričio 1 d., tačiau Seimas pritarė K. Adomaičio siūlymui įgyvendinimą atidėti pusmečiui – iki kitų metų gegužės 1 d., kad verslas spėtų pasirengti pokyčiams.
Nuo kitų metų gegužės kaip alternatyvą vienkartiniams plastikiniams indams kavinės klientams turės siūlyti daugkartines arba vienkartines pakuotes, kurių sudėtyje nėra plastiko, arba stalo indus. Taip pat numatoma galimybė laikantis saugos ir higienos reikalavimų kavinių lankytojams atsinešti savo pakuotę.
Masiniuose renginiuose ir paplūdimiuose įrengtose viešojo maitinimo vietose apskritai uždraudžiama dalyti ir parduoti vienkartinius plastikinius indus, tačiau šis draudimas nebus taikomas, jei už juos būtų imamas užstatas.
Numatyta, kad draudimo nesilaikančioms įmonėms bauda sieks nuo 1 iki 3 tūkst. eurų. Toks pažeidimas, padarytas pakartotinai, užtrauktų 3-5 tūkst. eurų baudą, atsakomybė numatyta ir įmonių vadovams. Fiziniams draudimo nesilaikantiems maitinimo paslaugas teikiantiems asmenims bauda sieks nuo 30 iki 60 eurų, o tokių įmonių vadovams – nuo 100 iki 200 eurų.
Rekomenduojami video
Į atmintinų dienų sąrašą Seimas įtraukė Lietuvos oreiviams skirtą dieną, taip pat pasaulines kraujo donorų ir diabeto dienas.
Kaip numato ketvirtadienį priimtos įstatymo pataisos, birželio 11 d. bus minima Lietuvos oreivių diena, birželio 14 d. – Pasaulinė kraujo donorystės
2025-11-13
Nuo pavasarinių šalnų nukentėję sodininkai ir uogininkai nuo pirmadienio dvi savaites gali teikti prašymus paramai gauti, pranešė Žemės ūkio ministerija (ŽŪM).
Anot jos, paramos dydis diferencijuojamas pagal augalų grupes ir patirtos žalos mastą.
Jei bendras visiems pare
2025-11-10
Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LŠMPS) vadovas Egidijus Milešinas sako, kad dėl pedagogų algų kilimo pavyko rasti susitarimą su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM). Pasak E. Milešino, pritarta profsąjungos siūlymui nuo kitų metų ru
2025-11-04
Po kilusių įtampų, premjerė Inga Ruginienė prezidentui teiks krašto apsaugos ministrės Dovilės Šakalienės atstatydinimo raštą.
„Šiandien įgarsinau, kad teikiu krašto apsaugos ministrės atstatydinimą prezidentui. Tai buvo įgarsinta žodžiu, i&scaro
2025-10-22
Seimas svarstys siūlymą sudaryti galimybę jaunaisiais policijos rėmėjais būti jaunuoliams ne iki 18, o iki 20 metų.
Siekiant skatinti glaudesnį visuomenės bei policijos bendradarbiavimą, Seimas po pateikimo pritarė tai numatančioms įstatymo pataisoms. Šią Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos na
2025-10-22