Startavo mobili e.sveikatos programėlė (0)

Siekiant mažinti administracinę naštą medikams bei spręsti eilių gydymo įstaigose problemą, pirmadienį startavo maždaug 180 tūkst. eurų kainavusi mobilioji e.sveikatos programėlė. Pasak sveikatos apsaugos ministrės Marijos Jakubauskienės, nuo šiol registracija pas gydytojus bus kur kas patogesnė.
„Sukūrėme pirmąją nemokamą e.sveikatos mobiliąją aplikaciją-programėlę. Pirmiausia ji pasitarnaus pacientams – tai patogiausias įrankis užsiregistruoti pas gydytoją. Pacientas galės jam patogiu metu, netrukdydamas registratorių, nesikreipdamas į gydymo įstaigą, užsiregistruoti pas gydytoją, pasirinkdamas ir gydytoją, pas kurį norės apsilankyti, ir savivaldybę, kurioje norėtų gauti paslaugas“, – pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo M. Jakubauskienė.
„Programėlėje taip sudaryta galimybė labai lengvai atšaukti vizitą, kai pacientas dėl nenumatytų aplinkybių negalės atvykti pas gydytoją. Nebereikės skambinti į registratūrą. (...) Tai prisidės prie administracinės naštos medikams mažinimo, taip pat leis matyti skaidrias eiles (pas gydytojus – ELTA)“, – pridūrė ji.
Be to, anot M. Jakubauskienės, programėlėje bus galima peržiūrėti ir paciento sveikatos istoriją.
„Pacientai galės rasti informaciją apie receptus, vakcinacijas, apsilankymų gydymo įstaigose kalendorių“, – vardijo ministrė.
„Tėvai, atstovaujantys savo nepilnamečius vaikus, taip pat galės labai patogiai juos užregistruoti pas gydytoją, atšaukti vizitą, rasti vaikų sveikatos pažymas“, – pažymėjo ji.
Programėlės kūrimas atsiėjo apie 180 tūkst. eurų
Programėlę nuo pirmadienio galima rasti mobiliųjų aplikacijų parduotuvėse „Google Play“ arba „App Store“. Ji sukurta Sveikatos apsaugos ministerijai bendradarbiaujant su Registrų centru. Pasak pastarojo vadovo Adrijaus Juso, iš viso šis procesas atsėjo apie 180 tūkst. eurų.
„Nors nacionalinė e.sveikatos sistema ir nėra pati moderniausia, kyla iššūkių su stabiliu jos veikimu, tačiau – ji yra unikali savo duomenų prasme. (...) Programėlė kainavo apie 180 tūkst. eurų, tačiau didžioji dalis lėšų buvo skirtos, sakyčiau, ne kiek pačios programėlės kūrimui, o kiek senosios e.sveikatos adaptavimui, kad ji galėtų visus duomenis atiduoti”, – spaudos konferencijoje aiškino Registrų centro generalinis direktorius A. Jusas.
„Džiaugiamės sukūrę labai įdomų įrankį, tikimės, kad visi Lietuvos naudotojai įvertins ir turėsime žymiai didesnį pasitenkinimą naudojantis E.sveikatos sistema“, – pridūrė jis.
ELTA primena, kad nuo nuo balandžio 15-osios, įsigaliojus naujai tvarkai, e.sveikatos sistemoje gydymo įstaigos turės skelbti keturių mėnesių gydytojų konsultacijų grafikus, ne mažiau kaip 80 proc. vizitų laikų atveriant pacientams. Likusius vizitus gydymo įstaigos galės rezervuoti skubiems ir kontroliniams vizitams.
Kaip ir iki šiol, e.sveikatos registracijos sistemoje nesant laisvų registracijos laikų pas specialistą konkrečioje įstaigoje, pacientas įsirašys į laukiančiųjų eilę ir gaus paslaugą, kai atsiras tolesnių registracijos laikų arba jau užsiregistravęs pacientas atsisakys konsultacijos.
Pagal dabar galiojančią tvarką, sistemoje skelbiamas ne mažiau kaip trijų mėnesių paslaugų teikimo grafikas, jeigu mediko darbo grafikas pastovus.