Kaštonų g. dega gyvenamasis namas (foto +video) (3)

Publikuota: 2021-06-22 Kategorija: Gaisrai
Kaštonų g. dega gyvenamasis namas (foto +video)
Rokiškio Sirena nuotr. / Kaštonų g. dega gyvenamasis namas

Antradienį, 10 val. 57 min. gautas pranešimas, kad Rokiškyje, Pagojės kvartale esančioje Kaštonų gatvėje dega ūkinis pastatas. 

Kažką meistravo?

Tikslios gaisro priežastys bus nustatytos tyrimo metu. Tuomet, kai įsiplieskė ugnis, namuose buvo tik garbaus amžiaus namo šeimininkas. Jis, kaip pasakojo kaimynai, mėgėjas meistrauti: ūkiniame pastate-malkinėje senjoras turėjo suvirinimo aparatą, medžio apdirbimo stakles. Ar gaisro dieną meistravo ir nepastebėjo nukritusių kibirkščių, ar tiesiog įvyko trumpasis jungimas ir tai sukėlė gaisrą, kol kas sunku pasakyti.

Ugniagesius iškvietė kaimynas, išgirdęs poškantį šiferį. Jis pasakojo, kad išbėgęs į kiemą, pamatė, kad ūkinis pastatas-malkinė dega atvira liepsna.

Pirmosios atvyko dvi Rokiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos komandos. Neilgai trukus atlėkė ir rajono savivaldybės ugniagesių Laibgalių komanda.

Nors gaisras, kaip įprasta, sutraukė gausų būrį smalsuolių. Tačiau vyrai nesėdėjo rankų sudėję. Kaimynai ungiagesiai, kuriems tądien buvo laisvadienis, iš karto prisijungė prie kolegų ir padėjo gesinti gaisrą: žarnomis liejo vandenį, padėjo nešti kopėčias, keitė kvėpavimo įrangai deguonies balionus. Seneliui paprašius išgelbėti prie malkinės pastatytą mašiną, paaiškėjo, kad jos rakteliai liko name. Negaišdami laiko paieškoms, vyrai bendromis pajėgomis išstūmė automobilį toliau nuo gaisro. Taip jie išgelbėjo ir priekabėlę.

Namo išsaugoti nepavyko

Jau atvykus ugniagesiams, medinis ūkinis pastatas-malkinė degė atvira liepsna. Tačiau tokie statiniai – privačių namų kvartalo prakeiksmas. Jie ne tik dega it degtukų dėželės, bet ir pastatyti arti arba sujungti su gyvenamaisiais namais. Todėl dar prieš atvykstant ugniagesiams buvo matyti, kad ugnis jau kėsinasi į namą: iš po stogo jau buvo matyti dūmai. Namas buvo lengvas taikinys ugniai: jis rąstinis, tik apmūrytas.

Ugnis po stogu ėmė vis labiau įsisiautėti: pasirodė ne tik dūmai, bet ir jos liežuviai. Ugniagesiai specialia įranga švirkštė vandenį po stogu, su specialiais kvėpavimo aparatais lipo į antrąjį aukštą gesinti namo iš vidaus.

Nepaisant visų pastangų užgesinti namą, akivaizdu, kad nuostoliai bus didžiuliai: stogo ir antrojo aukšto faktiškai neliko, pirmasis aukštas sulietas, dar neaišku, kiek žalos jam padarė ugnis. Ugniagesiai liejo ir kaimyninio namo sienas bei stogą.

Kaimynai pasakojo, kad namo šeimininkai – darbštūs, tvarkingi žmonės. Vos prieš dvejus metus jie pakeitė namo stogą, o prieš mėnesį baigė pirmojo aukšto remontą. Kaimynai svarstė, kad po gaisro namas tikriausiai bus neberemontuotinas.

Gaisro metu žmonės nenukentėjo. Vykdant gesinimo darbus budėjo rajono policijos pareigūnai bei greitosios pagalbos medikai. Atvyko ir elektros tinklų specialistas, kuris nukirpo į namą vedančius laidus.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video