Po sprogimo Minkūnų kaime įspėja naudojančiuosius buitinius dujų balionus (video+foto) (0)

Publikuota: 2023-05-23 Kategorija: Gaisrai
Po sprogimo Minkūnų kaime įspėja naudojančiuosius buitinius dujų balionus (video+foto)
Rokiškio Sirena nuotr. / Susprogęs namas Minkūnuose, Jūžintų sen., Rokiškio r.

Jau skelbėme, kad pirmadienio vakare įvyko nelaimė Jūžintų seniūnijoje, Minkūnų kaime sugriuvo dalis namo. Antradienio rytą tyrėjai aiškinosi įvykio aplinkybes.

Dujų nuotėkis

Kaip sakė įvykio vietoje apsilankęs Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Rokiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnysis specialistas Virgilijus Kulikauskas, dujų balionas nesprogo. Sprogimas įvyko dėl dujų nuotėkio ir  susikaupusios dujų koncentracijos.

Dujų nuotėkis dažniausiai įvyksta dėl gedimo arba kai žmogus palieka atsuktą balioną. Kai kurios dujinės viryklės turi apsaugą ir nuotėkis nesusidaro, tačiau kai jos pasensta arba sugenda, pasekmės gali būti liūdnos.

Pasak V. Kulikausko, šiuo atveju nelaimė nutiko greičiausiai dėl gedimo. Po sprogimo namas nėra visiškai sugriuvęs, tačiau jo konstrukcijos išjudintos, pastate gyventi būtų pavojinga.

Siūlė pagalbą

Nelaimės metu sužalotas garbaus amžiaus (g. 1939 m.) žymus Jūžintų krašto armonikierius, grojantis Peterburgo armonika, dėl nudegimų vyras gydomas reanimacijoje. Jūžintų seniūnijos socialinio darbo organizatorė Dalia Lašaitė sakė, kad prireikus nukentėjusiojo šeimai bus suteikta parama, siūlydami pagalbą į seniūniją jau kreipėsi Lietuvos raudonojo kryžiaus Rokiškio skyriaus atstovai. Nukentėjusysis namuose gyvena vienas, gretimame name įsikūręs jo sūnus su šeima. Vyro artimieji dėl pagalbos kol kas nesikreipė, jie rūpinasi nukentėjusiojo sveikata.

„Pasiūliau pagalbą, sakė, jeigu prireiks, paskambins. Dabar svarbiausia žmogaus sveikata, gyvybė“, – kalbėjo D. Lašaitė.

Netinkamai prižiūri

Pasak V. Kulikausko, dujų balionai jau ne kartą tapo nelaimių priežastimi dėl netinkamos jų priežiūros iki patekimo pas vartotoją bei neatsargumo juos įrengiant. Anot pašnekovo, saugiau eksploatuoti elektrines indukcines virykles. Blogiausias žmonių įprotis – neužsukti dujų baliono.

„Dujų reduktoriai, žarna, sujungimas – yra daug taisyklių, kaip viskas turi būti. Iš praktikos pastebėjau, kad žmonės neteisingai pajungia dujų balionus, prieš įnešdami į namus, neatlieka patikros, ar ventilis veikiantis. Lauke reikėtų atsukti ir užsukti ventilį, nes būna atvejų, kai ventilis nebeužsisuka. Man pačiam per akciją „Gyvenkime saugiai“ yra tekę paaiškinti moteriai dėl pavojaus, nes ji nuo rugpjūčio mėnesio, kai nusipirko dujų balioną, atsuko ventilį ir  nebegalėjo užsukti, bet nepranešė jokiai tarnybai, kad atvažiuotų ir pakeistų dujų balioną. Laimė, jos dujinė viryklė buvo tvarkinga ir neleido dujų, bet pasikliauti tik tuo negalima. Yra buvęs atvejis, kai dujų balioną prijungė prie žarnos ir uždegtu degtuku patikrino, ar ji neleidžia dujų. Pasirodo, leidžia. Prireikė ugniagesių gelbėtojų pagalbos. Skaudžiausiais atvejis, kai Vilniaus gatvėje žuvo mergaitė“, – pavyzdžius iš savo darbo praktikos vardijo Rokiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnysis specialistas. 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video