Ugniagesiai ragina valyti dūmtraukius (0)

Publikuota: 2021-12-08 Kategorija: Gaisrai
Ugniagesiai ragina valyti dūmtraukius
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Rokiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos nuotr. / Rokiškio rajone nuo šių metų pradžios kilo 118 įvairiausių gaisrų iš kurių trečdalis - dūmtraukių gaisrai

Rokiškio rajone nuo šių metų pradžios kilo 118 įvairiausių gaisrų iš kurių trečdalis - dūmtraukių gaisrai. Paspaudus gruodžio šaltukui daugėja dūmtraukių gaisrų, tai rodo, kad žmonės dūmtraukių neprižiūri arba nežino kaip prižiūrėti.

Dūmtraukių gaisrai ne visada baigiasi laimingai, todėl džiaugtis, kad suodžiai išdegs nereikėtų, nes dažnu atveju neaišku kokia dūmtraukio būklė ir kokiomis medžiagomis apsinešęs ar užakęs. Baisiausia turėtų būti tiems, kurių dūmtraukis pilnas dervų. Derva kaitriai dega ir sunkiai gesinama, tokio gaisro baigtis labai neaiški.

Artėja šventės ir jei norite pasidžiaugti jomis, pasitikrinkite dūmtraukio būklę, kad gaisras neaptemdytų džiugių nuotaikų.

Dūmtraukio revizijai nereikės nei daug laiko sugaišti, nei brangių priemonių. Tad imate į rankas prožektorių, būtinai gerai šviečiantį, veidrodėlį, kiek įmanoma didesnį, kad tilptų pro dūmtraukio revizines dureles. Kišate į dūmtraukio vidų veidrodėlį pro revizines dureles, jį nukreipiate taip, kad matytųsi kuo didesnis dūmtraukio plotas, tada švieskite prožektoriumi į veidrodėlį. Atsimušęs spindulys apšvies dūmtraukio sieneles, taip įvertinsite kokia dūmtraukio būklė.

Deja ne visi dūmtraukiai turi revizines dureles, todėl tokiu atveju yra du variantai - arba lipti ant stogo, arba per pajungimo dūmtakį. Dūmtraukių gaisrų metu pastebime ir kitas problemas, susijusias su šildymo sistemomis. Viena iš pagrindinių problemų, kad šildymo sistemos įrenginėjamos bet kaip. Teisingą šildymo sistemos įrengimą reglamentuoja „Šildymo sistemų, naudojančių kietąjį kurą, gaisrinės saugos taisyklės“, kad šios taisyklės retai naudojamos iškart matyti gaisro vietoje.

Pateiksime keletą pavyzdžių: a) įrengti šiuolaikiniai katilai, o dūmtraukiai seni (plytų), kurie be įdėklų (pamušalo) apsaugančio juos nuo ardančių dervų ir rūgščių kondensatų poveikio; b) metaliniai dūmtraukiai įrengti vienasieniai, neizoliuoti, kas yra draudžiama; c) nesilaikoma saugių atstumų nuo šildymo įrangos iki pastato konstrukcijų. 

Po dūmtraukių gaisrų bendraujant su žmonėmis išgirstame daug klausimų ir visi atsakymai yra čia „Šildymo sistemų, naudojančių kietąjį kurą, gaisrinės saugos taisyklės“ (https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.459174?jfwid=rp9xf4aot).

Šildymo įrangos nepriežiūra yra pažeidimas, už kurį numatyta bauda nuo 10 iki 600 Eurų.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video