Neįgalieji piktinasi – sutrumpinti eiles pas gydytojus galima tik susimokėjus (0)

Publikuota: 2023-01-30 Kategorija: Gyvenimas
Neįgalieji piktinasi – sutrumpinti eiles pas gydytojus galima tik susimokėjus
„Rokiškio Sirena“ / Rokiškio r. neįgaliųjų draugijos pirmininkas Algis Veikšys: bandysime susitvarkyti su naujais iššūkiais

Prieš savaitę Rokiškio rajono neįgaliųjų draugija rinkosi apžvelgti praėjusių metų darbus ir planuojamas šių metų veiklas. Draugijos pirmininkas Algis Veikšys sako, kad šiais metais kartu su socialinių paslaugų teikimo naujovėmis laukia nauji iššūkiai bei išbandymai.

Naujovės

Nuo sausio 1 d. valstybės ir savivaldybės biudžeto lėšomis finansuojamos tik akreditaciją socialinės reabilitacijos neįgaliesiems bendruomenėje paslaugai teikti gavusios įstaigos bei organizacijos, nebelieka finansavimo pagal projektų atrankos konkursus. 

„Iki šių metų mes gyvenome ir dirbome pagal projektą, kuriame nurodytos tam tikros veiklos. Viską  žinojome, buvome įpratę, o dabar viskas nauja. Nežinome, kaip į šias naujoves žmonės reaguos.  Rinkdavomės antradieniais ir ketvirtadieniais, tačiau žmonės galėjo ateiti ir rečiau, pagal poreikį. Akredituotas paslaugas gaunantys asmenys turės dalyvauti veiklose ne mažiau nei 4 kartus per mėnesį, jeigu tiek norinčių neatsiras, mažės finansavimas. Tačiau kaimo žmonės ne visada turi galimybę dažnai atvažiuoti į miestą“, – kalbėjo Rokiškio rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkas.

Šiemet draugijoje dvi būtinąsias akredituotas (kasdienių savarankiško gyvenimo įgūdžių, savitvarkos bei darbinių ir užimtumo įgūdžių tobulinimo, kompiuterinio raštingumo) paslaugas numatyta teikti 70 žmonių, tačiau per pora mėnesių turėtų išsigryninti, kiek iš tiesų žmonių norės jas gauti.

Išeina Anapilin

Tik dalis iš kelių tūkstančių Rokiškio rajono neįgaliųjų jų buriasi į aklųjų, artrito, diabeto, negalią turinčių žmonių draugijas, kiti su savo bėdomis tvarkosi patys.

Rokiškio rajono neįgaliųjų draugija vienija apie 250 narių, pasak A. Veikšio, šis skaičius kinta, nes dauguma narių – pensinio amžiaus, per metus daugiau jų išeina Anapilin, negu prisijungia naujų narių. Karantinas taip pat labai sumažino žmonių skaičių, jie dar nepradėjo taip aktyviai įsitraukti į veiklas, kaip prieš tai.

Po insultų, traumų žmonės būna praradę  įgūdžius, tenka mokytis iš naujo paprastų dalykų – kaip padengti stalą ar išsiskalbti drabužius.

 

Paklaustas, su kokiomis problemomis kasdieniame gyvenime susiduria į draugiją ateinantys žmonės, A. Veikšys sako, kad bene dažniausi nusiskundimai – dėl gydymo įstaigų. Ne dėl aptarnavimo kokybės, o dėl patekimo pas gydytojus, ištemptų grafikų. Rokiškyje gal užteks palaukti savaitę ar dvi, kad pakliūtum pas šeimos gydytoją, bet jeigu reikia nuvažiuoti pas specialistą Vilniuje, tenka laukti mėnesiais ar pusę metų.

„Žmonės stebisi, kad pas mus gydymas nemokamas, tačiau kai reikia patekti pas gydytoją nemokamai, reikia laukti eilėje tris mėnesius, jeigu moki pinigus, po savaitės atvažiuoti kviečia“, – gyvenimiškas situacijas pasakoja pašnekovas.

<...>

 Visą straipsnį skaitykite antradienio, sausio 31 d. „Rokiškio Sirenoje“.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video