Gaivins diskotekas mokyklose – siūlo skirti lėšų nusamdyti apsaugą (0)

Publikuota: 2023-03-28 Kategorija: Jaunimas
Gaivins diskotekas mokyklose – siūlo skirti lėšų  nusamdyti apsaugą
„Rokiškio Sirena“ / Asociatyvi nuotr.

Kas mėnesį mokyklose vykstantys šokių vakarai – seniai užmirštas reikalas. Dabar geriausiu atveju proginės diskotekos organizuojamos kartą ar du per metus, kai kuriose mokyklose jos visai nevyksta. Kadangi mokytojus nelabai vilioja perspektyva penktadienio vakarus leisti dirbant diskotekų „sargybiniais“ bei vaikant mušeikas ar rūkalius, Rokiškio rajono mokykloms planuojama skirti lėšų, kad šios galėtų nusisamdyti apsaugą. Taip esą būtų galima gimnazijose ir progimnazijose atgaivinti diskotekas, kurių pasigenda mokiniai.

Spręs taryba

Rokiškio r. savivaldybės Jaunimo reikalų koordinatorius Gediminas Kriovė sakė, kad praėjusių metų pabaigoje rengiant strateginį dokumentą, buvo apklaustas jaunimas, ko jiems trūksta. Vienas iš pageidavimų buvo šokių vakarai mokyklose. Įvardijus problemą, paaiškėjo ir kita – nėra mokytojų, kurie norėtų dirbti penktadienio vakarais.

„Diskotekos mokyklose negali vykti be suaugusiųjų priežiūros, trūkta apsaugos, nėra kam budėti šokiuose. Meras sugalvojo sprendimą pabandyti mokykloms skirti lėšų, kad šios galėtų nusisamdyti apsaugą, kuri budėtų šokių metu, o mokyklos bendruomenė galėtų jaustis saugi. Numatyta suma būtų padalinta proporcingai gimnazijoms ir progimnazijoms, nepanaudojus lėšų iki metų pabaigos, jos būtų grąžinamos į biudžetą. Tai pilotinis projektas, labiau moralinis bandymas atgaivinti  diskotekas, norime pažiūrėti, kaip tai veikia“, – sakė G. Kriovė.

Mokykloms apsaugai samdyti būtų skirta 5 tūkst. eurų, jeigu šiam sprendimui pritars penktadienį posėdžiausianti Rokiškio rajono savivaldybės taryba.

Šoktų kas mėnesį

Ar bus kam vesti diskotekas? Didžėjų, anot G. Kriovės, neturėtų pritrūkti. Jaunų melomanų, kurie domisi muzika ir noriai groja, yra kiekvienoje mokykloje, o Rokiškio jaunimo centre veikia neformali jaunimo grupė, didžėjų kambariuke repetuoja vietiniai ir atvykstantys melomanai.

„Noro jaunimas turi, tik reikia jiems suteikti galimybę. Svarbi ir neformali bendravimo aplinka moksleiviams, kad jie mokyklą priimtų ne tik kaip žinių gavimo vietą, bet ir laisvalaikio praleidimo vietą“, – sakė savivaldybės atstovas.

Mokinių tarybos atstovė Karolina Žeimytė teigė, kad mokiniai jau prieš metus pradėjo diskutuoti, kaip atgaivinti šokių vakarus.

„Mokyklose diskotekos vyksta geriausiu atveju vieną-du kartus per metus, dažniausiai per Helovyną ar kalėdinius vakarėlius. Poreikis yra, per mėnesį kartą diskotekos tikrai galėtų vykti“, – sakė gimnazistė.

Reikia pastiprinimo

Rokiškio r. Juodupės gimnazijos direktorės Dainoros Mineikienės teigimu, kol nes neišspręsti saugumo klausimai, daug diskotekų tikėtis neverta. Mokytojams tenka dirbti po darbo valandų, jiems užkraunama didžiulė atsakomybė dėl mokinių saugumo. Pasak direktorės, mokytojai  prisibijo tokios rizikos, jų visai nevilioja galimybė užremti įėjimą krūtine ar grumtis su pašaliniais, besiveržiančiais į šokius.

„Pažiūrėkite, kokie laikai: alkoholis, narkotikai, visokios svaiginančios medžiagos... Mokyklai tenka atsakomybė organizuojant tokius vakarus nors vaikai labai nori diskotekų. Pernai pavasarį šventėme gimnazijos jubiliejų, mokinių Seimas pats vedė teminę diskoteką, vyko prisistatymai, vaikams labai patiko. Pagrindinis klausimas – dėl saugumo“, – kalbėjo gimnazijos direktorė, kuri diskotekų metu pati  važiuoja į mokyklą budėti ir prižiūrėti tvarką.

Mokyklos vadovė sako, kad jeigu diskotekos vyktų bent kartą į ketvirtį, vaikai būtų patenkinti, dabar Juodupės gimnazijoje vakarėliuose šokama kartą ar du per metus.

Nebuvo išnykę

Dalia Petrauskienė, Juozo Tūbelio progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, tvirtino, kad  kad šioje mokykloje šokių vakarai niekada nebuvo išnykę. Dažniausiai jie organizuojami Kalėdiniu laikotarpiu, per Helovyną. Pastovios sistemos nėra, bet mokiniai dažniausiai linksmybių nori rudenį ir žiemą.

„Mūsų vaikai dar maži, todėl diskoteką baigiame anksti, kad jie pareitų į namus iki 17 val.“, – pasakojo direktoriaus pavaduotoja.

Vedant diskotekas tūbeliečiams talkina buvę mokiniai, dabar besimokantys J. Tumo-Vaižganto gimnazijos Romuvos padalinyje. Ūgtelėję gimnazistai didžėjauja prie pulto, moko mažesnius kaip leisti muziką ir palaiko drausmę salėje. Neseniai progimnazija nupirko naują aparatūrą diskotekoms.

Darbuotojai aukojasi

Anot pavaduotojos, J. Tūbelio progimnazijoje tvarka tokia – į diskotekas neįleidžiama jokių pašalinių, išskyrus prie pulto stovinčius buvusius mokinius. Per diskotekas prie durų budi socialinis pedagogas, psichologas. Koridoriuose tvarką prižiūri mokytojai arba  direktoriaus pavaduotoja. Pašnekovė neslepia: jeigu  darbuotojai nesiaukotų, šokiai nevyktų. „Tai ne pamokos, o pakankamai rizikingas darbas. Vien žmogaus su uniforma buvimas drausmintų, juo labiau, kad mūsų vaikai dar maži“, – pasakojo pašnekovė.

Paklausta, ar šokių vakarų metu kyla nesklandumų, direktoriaus pavaduotoja sako, kad tokių dalykų pasitaikydavę daug anksčiau. Padėjo paprasta priemonė.

„Visi žinojo, kad jeigu kažkas įvyks, rasime prirūkytą tualetą ar bet ką, ko nedera daryti mokykloje, kaip aš sakau, išjungiu „rubilniką“ ir diskoteka baigta. Po karantino neteko nuraukti nei vienos diskotekos“, – sakė pašnekovė. 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video