19-oje „Rojaus obuoliukų“ šventėje: padėkos labiausiai nusipelniusiems juodupiečiams (foto+video) (0)

Publikuota: 2023-12-10 Kategorija: Krašto žinios
19-oje „Rojaus obuoliukų“ šventėje: padėkos labiausiai nusipelniusiems juodupiečiams (foto+video)
Rokiškio Sirena nuotr. / Obuoliukus kūrė moksleivė G. Baltušonytė.

Gruodžio 9-ios vakarą Juodupės kultūros centro salėje surengtas šiltas ir nuoširdus „Rojaus obuoliukų“ nominacijų įteikimo vakaras „Iš širdies į širdį“. Šiemet, šventė vyko jau 19 kartą, o nominantams, smuiko garsų palydimi skriejo plojimai bei padėkos žodžiai.

Šventinį vakarą pradėjo smuikininkės Austėjos Antonovaitės pasirodymas. Rengininį vedė Juodupės gyventojai Kristina ir Jonas Daščiorai.

Jau 19-ąjį kartą

„Šiandien, jau 19 kartą bus išdalinti „Rojaus obuoliukai“ pagerbti žmonės, kurie iš širdies daro gerus darbus. Ši šventė, visos miestelio bendruomenės gerų darbų ir iniciatyvų visų metų įvertinimas. Norime, kad Juodupėje būtų gera gyventi kaip rojuje, kad miestelis būtų jaukus ir tvarkingas, gyventojai saugūs, sveiki ir laimingi. Rojaus obuoliukas, kaip gėrio sėkla, kuris kiekvienais metais vis duoda gausesnį gerų darbų derlių“ – renginio pradžioje sakė vedėjai.

Suvenyrus, jau trečią kartą šiai progai, gamino Juodupės gimnazijos neformalaus švietimo skyriaus moksleivė Gintarė Baltušonytė ir jos mokytoja Virginija Sadauskienė.

Dėkojo už iniciatyvumą

Pirmąją nominaciją, Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos Juodupės filialo vyresniajai bibliotekininkei Renatai Bernatonienei, už iniciatyvumą, renginių organizavimą ir visuomeninę veiklą įteikė Juodupės seniūnijos seniūnas Valdas Adamonis, kuris džiaugėsi už miestelio gyventojos norą burti žmones.

Rokiškio J. Keliuočio viešosios bibliotekos direktorė Daiva Vilkickienė, obuoliuką už dalijimąsi savo širdies virpesiais ir išleistą poezijos knygą įteikė Gėnei Pitrėnaitei-Janušienei. „Jei gruodžio mėnesį gali sunokti rojaus obuoliukai, vadinasi jie sulaukė savo laiko, kaip ir G. Janušienė, kuri be veržimosi sulaukė savo kūrybinės viršūnės“ –Rokiškio rajono literatūro klubo „Vaivorykštė“ vardu sveikino D. Vilkickienė. Pati apdovanotoji prakalbo eilėmis dėkodama už pagarbą ir siųsdama linkėjimus susirinkusiems.

Pavyko laimėti projektą

Marius Datkūnas apdovanotas už Juodupės miestelio laimėto projekto „Mano upė tavo“ iniciatyvą bei jos įgyvendinimą. „Ačiū už padėkas, tačiau nori pagarsinti ir kitus, padėjusius rengti šitą projektą: Dariui Kavaliauskui, Judickų šeimynai ir kitiems organizavusiems visą raštinį darbą“ – priminė M. Datkūnas, iš Juodupės bendruomenės pirmininko Zenono Viduolio atsiimdamas nominaciją.

Romanas Pupelis savo obuoliuką taip pat atsiėmė už šio projekto įgyvendinimą.

Pagerbti eglės puošėjai

Penktoji nominacija, „Už veiklumą bei daugkartinę pagalbą puošiant miestelio Kalėdinę eglę“, atiteko Rolandui Gaidamavičiui, kuris priminė, jog be savo kolegų: Laimio bei Luko Matiukų ir Žilvino Borisevičiaus nebūtų atlikęs šių darbų.

Juodupės vardas garsinamas ir svetur

Nominacijos „Už Juodupės vardo garsinimą Lietuvoje bei pasaulyje“ įteiktos šeimos bityno „Devyni medūs“ šeimininkei Dianai Rušėnaitei bei Juodupės šakočių ir baravykų namų įkūrėjai Laimutei Sadauskienei.

Lietuvos Respublikos Seimo (LRS) vicepirmininko Jono Jaručio padėjėja Lina Meilutė-Datkūnienė nominaciją bei padėką „Už su didele meile bei šiluma užaugintus brolio vaikus“ įteikė Daivai ir Valdui Kavaliauskams. „Gyvenimo prasmė būti su mylimais žmonėmis ir juos mylėti“ – trumpai tarė D. Kavaliauskienė.

Surasta 333 metų istorija

Devintuoju apdovanojimu, „Už ypatingą dovaną gimtinei: archyvų lobynuose surastą 333 metų Juodupės istoriją“, apdovanotas Alvydui Karaliui, kuri įteikė LRS seimo nario Vidmanto Kanopos padėjėjas Tadas Barauskas.

Rokiškio rajono vicemeras Antanas Taparauskas kreipdamasis į susirinkusius perdavė mero sveikinimus ir papasakojo aplankiusias mintis keliaujant iš Vilniaus į Juodupę: „Tamsiu paros metu skubėjau į šią šventę ir įsukus į miestelio aikštę mane nušvietė įžiebta Kalėdinė eglutė ir viduje pasidarė jauku bei gera. Visa tai nuteikė, jog Juodupė tikrai puikus miestas gyventi“.

Adventas – metas atsigręžti į kitus

Juodupės Švč. Aušros Vartų Dievo Motinos parapijos klebonas Aivaras Kecorius kvietė labiau atsigręžti vieni į kitus: „Ačiū už kvietimą dalyvauti šioje šventėje, kuri kitais metais bus jubiliejinė. Džiugu, jog yra žmonių, kuriuos galima pasveikinti, padėkoti, motyvuoti bei įkvėpti daryti gerus darbus. Linkius visiems labiau atsigręžti vieni į kitus ir labiau pamatyti daug tokių besiaukojančių ir darančių gerus darbus, o Adventas ir yra tas metas, kada esame pakviesti atsigręžti vieni į kitus“.

Po nominacijų teikimo susirinkusiųjų laukė Juodupės gimnazijos neformalaus švietimo skyriaus muzikinė komedija „Daug norėsi mažai turėsi“ (režisierė Drąsutė Janušauskienė).

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video