7–oje „Skambėk Obelija“: įvairaus stiliaus muzika ir žiūrovų simpatijos (foto) (0)

Publikuota: 2023-10-14 Kategorija: Krašto žinios
7–oje „Skambėk Obelija“: įvairaus stiliaus muzika ir žiūrovų simpatijos (foto)
Rokiškio Sirena nuotr. / Konkurso akimirka

Šeštadienį vykusiame „Skambėk Obelija“ duetų ir tercetų konkurse varžėsi dalyviai iš Rokiškio rajono bei Šiaulių. Šventėje skambėjo įvairaus tipo muzika bei dainos, tad spręsta, ar ne metas keisti formatą ir tapti festivaliu.

Prasidėjo, nes reikėjo

Konkurso pradžioje papasakota konkurso raida. Jis prasidėjęs labai netipiškai – tiesiog reikėjo renginio, papildančio „Obelinės“ programą. Pradžioje dalyvavo tik rajone dainuojantys žmonės, o paskui renginys išaugo iki regioninio konkurso.

Obelietės eilėmis

Šiai metais buvo galima išgirsti 7 pasirodymus: duetu dainavusius Albiną ir Julių iš Skemų socialinės globos namų, Juodupės duetą, tercetus iš Kriaunų, Obelių ir Juodupės. Gitanos ir Giedriaus duetą iš Šiaulių, o iš Airijos atvykęs Jonas Kriauklys dainavo su savo anūke Karile. Jo dainose skambėjo ir Obelių poetės Gražinos Pitrėnienės eilės.

Šildė muzika

Konkurso dalyvius vertino patyrusi komisija: Obelių gimnazijos mokytoja Daiva Kundelienė, muzikos mokytoja Rasa Bibmbienė bei ilgametė Panevėžio kolegijos dėstytoja – folkloristė Danutė Bulovienė. Komisijos narės džiaugėsi, jog vis daugiau žmonių drįsta lipti ant scenos ir sušildyti savo dainavimu. R. Bimbienė atskleidė, jog vertinti buvo labai sunku, nes muzikos stiliai ir pasirodymai buvo be galo skirtingi, tačiau pavyko rasti stipriausius.

Trečia vieta atiteko Gitanai ir Giedriui Norkiams iš Šiaulių. Antrosios vietos diplomas iškeliavo į Skemus, o pirmoji vieta liko pas šeimininkus – Obelių socialinių paslaugų namų tercetą.

Rinko ir žiūrovai

Susirinkę žiūrovai irgi neliko be darbo. Išdalintuose balsavimo lapeliuose, teko išsirinkti labiausiai patikusį pasirodymą. Šiais metais žiūrovų simpatijos parvežtos į Juodupės miestelį, pas Kristiną ir Joną Daščiorus, per kurių pasirodymą žmonės buvo pakilę nuo kėdžių ir šoko.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video