Aleksandravėlės nominacijų vakare apdovanoti į veiklų sūkurį įsitraukę gyventojai (foto) (0)

Publikuota: 2023-11-27 Kategorija: Krašto žinios
Aleksandravėlės nominacijų vakare apdovanoti į veiklų sūkurį įsitraukę gyventojai (foto)
Rokiškio Sirena nuotr. / Aleksandravėlės kaimo kapela „Pilenė“ linksmino susirinkusius.

Visi puikiai žinote patarlę „Viščiukus skaičiuoja rudenį“. Iš šį rudenį įvykusių miestelio bendruomenių švenčių, kuriuose aptartos įvykusios veiklos, apdovanoti daugiausiai nusipelnę bendruomenės nariai, drąsiai galima teigti, jog patarlė tikrai atitinka tikrovę.  

Šį šeštadienį į Aleksandravėlė svečius bei kaimelio gyventojus sukvietė į tradicinę, jau 17-ąją vakaronę „Po darbų“, kurios metu apdovanota 19 nominantų, daugiausia nuveikusių bendruomenės veiklų sūkuryje. 

Veikė parodos 

Tik įžengus į bendruomenės namus akis patraukė įvairios kompozicijos, pagamintos iš rudeninių lapų bei kitų rudens gėrybių. Jose - spalvotais klevų lapais „apaugusi“ gitara, iš samanų lendantys elnio ragai ar detaliai pagaminta medinio namelio kopija.  

Ant sienos kabėjo Laimutės Šukienės tapybos darbų paroda „Pradėjau... ir kažkaip gavosi“. Pasak kūrėjos, piešti pradėta išbandžius be galo daug kitų meninių užsiėmimų, kurie vis neprilipdavo ar pabosdavo, o piešimas mėgtas jau nuo vaikystės. Piešiniai ne tik parodos metu puoš bendruomenės namų sienas, tačiau labiausiai patikęs darbas, dar bus ir padovanotas. 

Salėje akis patraukė dar daugiau rudeninių lapų, iš kurių buvo sukurti saulėgrąžų žiedai. Jaukumo pridėjo šieno kupetos. Ant sienos kabėjo ir žodis AČIŪ, kuris šį vakarą skambėjo ne vieną kartą.  

Vyko daug veiklų 

Šventė prasidėjo Obelių socialinių paslaugų namų kultūros padalinio Aleksandravėlės kaimo kapelos „Pilenė“ (vad. Jurgita Raugienė) dainomis. Bendruomenės pirmininkas Alfredas Pučinskas džiaugėsi, jog šie metai jiems buvo tikrai darbingi, kurių metų vykdyti ne tik tradiciniai renginiai, bet ir projektų metu numatytos aktyvios veiklos. 

Jaunieji ūkininkai 

Pirmojoje nominacijoje „Metų degustacija“ apdovanotos dvi šeimos - Eligija ir Gytis Narbutai bei Vaida ir Saulius Sinkevičiai.  

Narbutai kaimelyje gamina naminį vyną, kurio, deja, įsigyti negalima. Visgi, šeimininkai linkę į natūrinius mainus: prašo įvairų uogų, obuolių, po kurių vyno jau būtų galima paragauti.  

Sinkevičių šeima ūkininkauja rimčiau: kepa naminę duoną, gamina įvairias dešras bei sūrius. Patys ūkininkai paklausti, ar nesigaili atvykę gyventi ir dirbti į kaimą teigė, jog akivaizdu, kad mieste gyventi patogiau, bet miestelyje nuveikti galima dar daugiau. 

„Metų bendrystės“ šakotis atiteko miestelio bibliotekininkei Almai Mekšėnienei, kuri renginyje irgi turėjo savo misiją: apdovanojo parodų autorius, susirinkusiems uždavinėjo įvairias mįsles, o atsakiusiems dovanų įteikė rudeniškų vaišių maišelius. 

Kaimelyje gatves tvarkančiam, lapus grėbiančiam, o žiemą takelius nuo sniego vaduojančiam Vidmantui Šablinskui įteikta „Metų stropumo“ nominacija. 

Gauna prastą kurą 

Už nuolat gendančios bendruomenės žoliapjovės remonto darbus apdovanoti Eglė Vaičiūtė ir Arūnas Urbonas. Pasak renginio vedėjos Vitos Jonėnienės, jai pagriebus žoliapjovę, ji vis sugenda, o įpylus seniūnijos skirto kuro, filtrai užsikiša, tad Arūnas kaip mat atskuba į pagalbą ir ji vėl dirba. E. Vaičiūtė irgi nelieka šešėlyje, įvairiuose renginiuose bendruomenei atstovauja su savo gaminamais sūriais.  

Kepami šakočiai 

Aleksandravėlės kaimo bendruomenė garsėja savo kepamais šakočiais, kuriuos jau daugelį metų kepa Lina Jarmalajeva, pelniusi „Metų šakočių kepėjos“ nominaciją. Kiekvienais metais nominantai apdovanojami būtent Linos keptais šakočiais. 

„Metų šeimininke“ tapo Judita Čirpuvienė, renginio pabaigoje susirinkusius vaišinusi ant laužo gamintu troškiniu. 

Vyksta talkos 

Norint, jog kaimelis būtų gražus ir sutvarkytas, jame dažnai vyksta įvairios talkos. Jų priešakyje visada stovi Aušra Bukeikaitė, kuri pro langą pamačiusi, jog į miestelio aikštę renkasi žmonės su ūkio padargais, pagriebusi savąjį grėblį ar kibirą prisijungia, tad ji apdovanota „Metų talkininkės“ šakočiu. 

„Metų dėmesio“ nominacija apdovanotas Marius Veleckas, kuris yra kilęs iš šių apylinkių, o šiuo metu bendruomenės gyvenime dalyvauja su socialinio tinklo „Facebook“ pagalba. Už operatyvų pranešimą tarnyboms apie miškelyje paliktas šiukšles jis apdovanotas minėtąja nominacija. 

„Operatyvi pagalba“ 

Artūras Žideliūnas gavo „Metų sėkmės“ nominaciją. Pernai gavęs nominaciją „Operatyvi pagalba“ už greitai atstatytą elektros tiekimą į pastatą, šių metų nominaciją užsidirbo už praeitų metų nominacijų šventės metu vėl atstatytą elektrą. „Na, argi ne sėkmė, per vieną vakaronę, nominaciją užsidirbti kitai?“ - su šypsena veide klausė renginio vedėjos V. Jonėnienė ir R. Veleckaitė. Prisiminta ir neatlygintai A. Žideliūno sutvarkyta elektros instaliacija pastato viduje.  

Išleista knyga 

„Metų darbą“ atliko Genovaitė Šajaukienė, kuri surinko ir į knygą „Gyvenimo ratu: Aleksandravėlės parapijos istorija ir žmonės“ sudėjo viso šio krašto gyvavimo istoriją. Pati knygos sudarytoja kuklinosi ir teigė, jog ji tik viską sudėjo į lapus, o svarbiausią darbą – informaciją pateikė čia gyvenę ir gyvenantys žmonės.  

Dovanojo sofą 

Obelių seniūnijos seniūnė Jūratė Šinkūnienė gavo „Metų dovanos“ nominaciją. Dovana buvo iš ties reikalinga čia repetuojančiai kaimo kapelai. Kartą užsiminus, jog pastate esantis kampas dar siekia mokyklos pastatymo (dabartinių bendruomenės namų – aut. pastaba) laikus, Kavoliškyje surado ir dovanų atvežė naują minkštą kampą. Seniūnė prisiminė, jog už kampą teko pakovoti „Facebook“ socialiniame tinkle, tačiau viskas pasibaigė gerai.  

Per 11 milijonų 

„Metų iniciatyva“ apdovanoti būrys gyventojų, dalyvavusių Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos inicijuotame Nacionalinio judumo iššūkyje. Lapkričio 24 d. prezidentūroje penki aktyviausieji atsiėmė padėką, kaip viena iš daugiausiai žingsnių nuėjusių bendruomenių. Per akcijos laikotarpį nužingsniuota virš 11 milijonų žingsnių. Tiesa, iš Vilniaus parsivežta ne tik padėka, bet ir penki ąžuoliukai, kurie jau rado vietą – pavasarį bus pasodinti prie formuojamos ąžuoliukų giraitės. Algirdas Kavaliauskas pasakojo, jog vaikščiojimas kaime buvo ir taip labai populiarus, vakarais būreliai gyventojų susirinkdavo. Visgi, nominacijos šakotį atsiėmė Manuela Viršulienė, kurios vardu ir buvo užregistruota judumo iššūkio komanda.  

Nauji gyventojai 

Daug kas teigia, jog iš kaimų žmonės tik bėga, tačiau nominacija „Metų pažintis“ rodo priešingai. Gražina ir Nerijus Dulko, neseniai atvykę gyventi į šį nuošalų kaimelį ir jau įsitvirtinę įvairiose veiklose. 

„Metų širdies“ nominaciją gavo renginio vedėja R. Veleckaitė, kuri tamsiais rudens vakarais gamino rankų darbo saulėgrąžas, kurios ir puošė renginio salę. 

„Metų svečias“ nominaciją gavo visi atvykusieji svečiai. Tiesa, šakočiai jiems nedalinti, bet skanumynai ir „Gyvenimo ratu“ užrašinės pateko į svečių rankas. 

Dainavo daugiausiai  

„Metų daina“ tapo „Lietučiui dulkiant“, kurią Obelių SPN kultūros padalinio Aleksandravėlės kaimo kapela „Pilenė“ renginiuose rajone bei už jo ribų atliko daugiausiai kartų.  

„Ačiū. Ačiū. Ačiū.“ tarta  Birutė Juškėnienei, už visokeriopą pagalbą kuriant bendruomenę, o „Metų žmogaus“ nominacija įteikta Marijai Sinkevičienei, už įžvalgas bei patarimus.  

Sveikinimo žodžius tarė Rokiškio rajono vicemerė Audronė Kaupienė, Lietuvos Respublikos seimo nario Vidmanto Kanopos padėjėjas Tadas Barauskas, kuris perdavė ir Europos Parlamento Juozo Oleko padėką kultūros namų darbuotojai V. Jonėnienei. Prie sveikinimų prisijungė ir Obelių SPN direktorė Elona Adomavičienė.  

Po apdovanojimų vaišintasi suneštinėmis vaišėmis, atlikėjai Kristina ir Jonas iš Juodupės dainomis linksmino vakarotojus.  

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video