Artėja šildymo sezonas (0)

Publikuota: 2023-09-19 Kategorija: Krašto žinios
Artėja šildymo sezonas
Rokiškio Sirena nuotr. / Šildymo sezonas jau ne už kalnų.

Prasidėjus rugsėjui vis dažniau mąstoma apie artėjantį šildymo sezoną. AB „Panevėžio energija“, užtikrinanti šilumos gamybą ir tiekimą vartotojams iki pastatų įvadų, jau pasiruošusi naujam šildymo sezonui, o pastatų valdytojai ir prižiūrėtojai turėtų suskubti užbaigti visus parengties šildymo sezonui darbus, kad atšalus orams nekiltų trukdžių ir gyventojams netektų šalti namuose.

Už kiekvieno daugiabučio namo vidaus šilumos ūkio paruošimą šildymo sezonui atsako pačių gyventojų pasirinktas namo vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojas, kuris turi pasirūpinti pastato parengties šildymo sezonui aktu. Iki einamųjų metų rugsėjo 15 d. pasirašyto pastato šilumos įrenginių parengties šildymo sezonui akto kopija turi būti pateikta „Panevėžio energijai“.

Šildymo sezono pradžią, atsižvelgdama į faktinę lauko oro temperatūrą, nustato savivaldybės institucija, savo pavaldume esančioms įstaigoms. Kiti šilumos vartotojai, įskaitant ir daugiabučius gyvenamuosius namus, gali pradėti šildymą savo nuožiūra, nepažeidžiant nustatytų higienos normų. Nepasinaudojus šia galimybe visi vartotojai pradeda šildymo sezoną pagal savivaldybės nustatytą grafiką.

AB „Panevėžio energija“ specialistai teigia, kad pavėluotas šildymo įjungimas paprastai netaupo šilumos, nes įšalusioms, sudrėkusioms namo sienoms vėliau įšildyti reikia sunaudoti dar daugiau šilumos. Renovuotuose namuose ir namuose, kuriuose yra automatizuoti šilumos punktai, šilumą taupo šilumos punktuose įrengti elektroniniai reguliatoriai. Įjungus šildymą daugiabučiuose namuose ir tinkamai suprogramavus šilumos punkto įrangą, šildymas bus išjungiamas pakilus lauko oro temperatūrai, o nukritus – šiluma vėl tiekiama.

Rokiškyje šildymo sezonas buvo pradėtas:
2022 m. – spalio 3 d.
2021 m. – rugsėjo 23 d.
2020 m. – spalio 14 d.
2019 m. – spalio 1 d.

„Panevėžio energijos“ inf.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video