Ataskaitų startas: policijoje labiausiai trūksta... pareigūnų (0)

Publikuota: 2023-02-08 Kategorija: Krašto žinios
Ataskaitų startas: policijoje labiausiai trūksta... pareigūnų
Rokiškio Sirena nuotr. / Pareigūnams talkinantys policijos rėmėjai (iš kairės): Ligitas Striupas, Kristina ir Jonas Daščiorai.

Vasario-kovo mėnesiai pasižymi ataskaitų gausa. Seniūnijose, biudžetinėse įstaigose apžvelgiami praėję metai, pristatomi einamų metų planai. Penktadienį, vasario 3-ąją, ataskaitą visuomenei pateikė Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Rokiškio rajono policijos komisariato bendruomenė, kur didžiausia problema įvardyta žmogiškųjų resursų trūkumas.

Prioritetas – prevencinės priemonės

Ataskaitos metu Rokiškio rajono PK viršininkas Rimantas Čepulis pateikė statistikos, kurioje pasidžiaugė nemažu išaiškintų nelegalių prekybos vietų, liaudiškai vadinamų „taškais“, skaičiumi ir konfiskuotomis akcizu neapmokestintomis prekėmis be lietuviškų banderolių; kartu su bendruomenėmis įgyvendintomis „Saugios kaimynystės“ iniciatyvomis bei prevencinėmis priemonėmis. Vykdant šias priemones, rajono policijos pareigūnai suorganizavo 43 susitikimus, vedė paskaitas įvairiose įstaigose, buvo vykdomas teisinis švietimas bei gyventojų konsultavimas teisės pažeidimų užkardymo ir policijos teikiamų paslaugų klausimais, suorganizuota 14 teminių renginių; Rokiškio rajone įkurta 30 „Saugios kaimynystės“ grupių. Taip pat buvo pristatytas numatomų vykdyti veiklų planas, kurio prioritetai, pasak R. Čepulio, gali keistis atsižvelgiant į aktualumą.

Auga pasitikėjimas

Institucijos vadovybė džiaugėsi, jog auga visuomenės pasitikėjimas policija: Panevėžio regione šia institucija pasitiki net 79 proc. apklaustųjų. Tačiau čia pat iškelta didžiausia problema – milžiniškas žmogiškųjų resursų trūkumas: šiuo metu Rokiškio PK dirba 48 pareigūnai ir yra net 10 laisvų vietų. Nemažai esamų pareigūnų jau sulaukę 50-ies ir daugiau metų.

R. Čepulis priminė, jog ši problema sprendžiama bendradarbiaujant su rajono savivaldybe ir įgyvendinama iki šiol išskirtine buvusi iniciatyva: pasirašyta bendradarbiavimo sutartis, kuria skatinama rinktis policijos profesiją remiant jaunuolius finansiškai. Šiuo metu tuo pasinaudojo 4 rajono jaunuoliai, kurie mokosi policijos mokykloje.

Ataskaitos klausęs Rokiškio rajono meras Ramūnas Godeliauskas apgailestavo, jog nepavyko įgyvendinti dar vienos iniciatyvos – neįrengtas stacionarus greičio matuoklis Ąžuolų gatvėje. Įrengimui skirti planuotos lėšos panaudotos gyventojų kompensacijoms už šildymą – apie 1 mln. Eurų. 

Nepamiršo rėmėjų

Ataskaitinio susitikimo metu pareigūnai padėkojo ir jiems talkinantiems rėmėjams: penkerius metus su jais bendradarbiaujančiam Ligitui Striupui bei „naujokams“ Jonui ir Kristinai Daščiorams. Paklausta, kodėl nusprendė prisijungti, K. Daščiorienė nedvejojo: „Norisi būti naudingais. Visuomeniškais. Domina policijos pareigūnų darbas. Jonas vasarą tapo policijos rėmėju, aš tik gruodį. Kadangi esu naujokė, dar jokių užduočių neturėjau, o vyrui jau teko kartu su pareigūnais budėti šventėje, reguliuoti eismą prie kapinių lapkričio 1 dieną, patruliuoti.

L. Striupą prisijungti prie policijos rėmėjų paskatino tėčio pavyzdys bei noras išbandyti naują veiklą.

„Nėra monotonijos, skirtingos veiklos. Yra tekę budėti 12 val., įdomu su pareigūnais bendrauti. Buvau kariuomenės savanoris, bandau viską, gal rasiu save, nors dirbu, bet viską galima suderinti. Gyvenu Kazliškyje ir neretai savo iniciatyva apvažiuoju miestelį, žinau problemines vietas, pažiūriu ar nėra įtartinų, neblaivių asmenų, ar kokių nesusipratimų. Kažką pastebėjęs žiūriu pagal situaciją: jei galiu pats kažką padaryti – darau, jei matau, kad ne mano jėgoms, kviečiu pareigūnus. Nors dirbu ne dėl padėkų ar apdovanojimų, bet kai pamini girdint kitiems pareigūnams – labai gera“, – kalbėjo nebe pirmą padėką gavęs L. Striupas.

Saugiausia – Obeliuose

Kasmet policijos pareigūnai padėkoja ir su jais bendradarbiaujančioms seniūnijoms, bendruomenėms. „Saugiausios seniūnijos“ konkurse šiemet nugalėjo Obelių seniūnija. Priimdama sveikinimus seniūnė Jūratė Šinkūnienė juokėsi visai neseniai „pasidievagojusi“: „Obeliai tai kažin kada gaus tokį apdovanojimą. Ir štai – jis mano rankose.“

Dovanų gavo bendruomeniškiausios seniūnijos: Jūžintų seniūnija ir Kalvių (Kamajų sen.) kaimo bendruomenė, kurių saugumą dabar užtikrins vaizdo stebėjimo kameros.

Autorius – Miglė Dambrauskaitė

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video