Jūžintų dienos ir trumpalaikės socialinės globos centras paminėjo 25-uosius veiklos metus (0)

Publikuota: 2023-12-13 Kategorija: Krašto žinios
 Jūžintų dienos ir trumpalaikės socialinės globos centras paminėjo 25-uosius veiklos metus
Kristinos Ramanauskaitės nuotr. / Jūžintų dienos ir trumpalaikės socialinės globos centro kolektyvui – kolegų sveikinimai

Jūžintų dienos ir trumpalaikės socialinės globos centras – seniausias Rokiškio socialinės paramos centro padalinys, mini 25-metų veiklos sukaktį. Gruodžio 13 d. popietę globos namų gyventojai, darbuotojai, svečiai rinkosi į šventinį vakarą, kuriame prisiminta įstaigos įkūrimo istorija, skambėjo palinkėjimai, muzika.  

Permainingi metai

Rokiškio socialinės paramos centro Jūžintų dienos ir trumpalaikės socialinės globos centro padalinio vadovė Inga Gurnikienė sakė, kad įstaigos veiklos metai buvo nevienodi – lengvesni ir sunkesni, suteikiantys naujos patirties. Prie įstaigos kūrimosi prisidėjo bendrijos „Viltis“ pirmininkė Audronė Pugžlienė, Rokiškio r. savivaldybė ir Jūžintų seniūnija. Iš pradžių nebeveikiančio vaikų darželio patalpose buvo įkurtas Jūžintų darbinio užimtumo centras „Viltis“, kuriam vadovavo Genovaitė Pajadaitė, vėliau įstaiga ne kartą keitė pavadinimą. Įkūrus Rokiškio socialinės paramos centrą, kuriam vadovavo Audronė Kaupienė, Jūžintų centras tapo padaliniu. Vėliau atsirado ir kiti padaliniai. 2013 m. įsteigtas Jūžintų dienos ir trumpalaikės socialinės globos centras, vyko remonto darbai – pastatas apšiltintas, įdėti nauji langai. Dabar Jūžintų padalinyje teikiamos socialinės globos paslaugos senyvo amžiaus žmonėms, suaugusiems asmenims su negalia, taip pat turintiems sunkią negalią.

Sunkumai užgrūdino

Rokiškio socialinės paramos centro direktorės J. Paukštienės pastebėjimu, 25-eri padalinio gyvavimo metai nėra daug, lyginant su šimtametėmis įstaigomis, tačiau, įvertinus iššūkius, su kuriais kone kasdien susiduria socialiniai darbuotojai, tai nemažas laiko tarpas. „Džiaugiuosi, kad naujovės, sunkumai neužgesino darbuotojų entuziazmo, bet užgrūdino ir sustiprino. 1998 m. pasėtas grūdelis išaugo į didžiulį sodą. Paslaugos pasiteisino – jos paklausios ir labai reikalingos rajono žmonėms, todėl ir šiandien galime tęsti tą idėją“ – kalbėjo įstaigos vadovė.

Linkėjo plėtros

Rokiškio rajono vicemerė A. Kaupienė, anksčiu vadovavusi socialinės paramos centrui, sakė prisimenanti šių namų gimimą, įkurtuves, reorganizacijas, kurios sukeldavo nerimo darbuotojams, bet aplenkdavo įstaigos  gyventojus. Darbuotojams, triūsiantiems čia nuo pat pradžių, jau ketvirtį amžiaus, bei prisijungusiems vėliau vicemerė linkėjo atliepti lūkesčius bei perdavė įstaigai Savivaldybės dovaną – muzikinę kolonėlę.

Jūžintų seniūnas Vytautas Stakys linkėjo įstaigai bendrystės ir plėtros, nes teikiamų paslaugų kokybė esanti viena aukščiausių rajone. Rokiškio dekanas Eimantas Novikas sakė, kad viskam savas laikas, kartais reikia išlaukti, „persikrauti“, kad pamatytum tai, kas svarbu.

Renginyje koncertavo Jonas Kepenis su dukra Karolina Kepenyte, eiles skaitė įstaigos gyventojai. 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video