Kamajų seniūnės ataskaita – polkos ritmu (0)

Publikuota: 2024-03-31 Kategorija: Krašto žinios
Kamajų seniūnės ataskaita – polkos ritmu
Kristinos Ramanauskaitės nuotr. / „Seniūnaičio“ polka

Kamajai užbaigė visą kovo mėnesį vykusį Rokiškio rajono seniūnų susitikimų su gyventojais ir ataskaitų maratoną. Kadangi kamajiškiai sulaukė balsingų muzikos instrumentais apsiginklavusių  svečių iš Panemunėlio UDC, ataskaita vyko polkos ritmu, su muzikinėmis dedikacijomis Kamajų prezidentui, seniūnaičiui ir kt.

Prašymai dėl kompensacijų

Po dainų ir šokių oficialiojoje dalyje prisiminti ir skaičiai, apžvelgta socialinė, kultūrinė veikla. Socialinio darbo organizatorė Jurgita Kilienė kalbėjo apie paramą socialiai remtinoms šeimos, vienišiems bei neįgaliems asmenims. Seniūnijoje yra 65 remtinos šeimos ir asmenys, pernai gauti ir patenkinti 236 gyventojų prašymai dėl kieto kuro kompensacijos. Šeši prašymai dėl kompensacijų už šildymą gauti iš daugiabučio gyventojų. Pernai maisto produktais remta 340 seniūnijos gyventojų (šiemet maisto produktų paketai nebus dalinami, juos pakeitė socialinės kortelės, į kurias pervedama paramos suma). Seniūnijoje priimami prašymai dėl vienkartinės ar periodinės pašalpos skyrimo, pernai dėl šios paramos kreipėsi 28 sunkioje materialinėje padėtyje atsidūrę gyventojai.

Globos paslaugos – penkiems gyventojams

Pasak J. Kilienės, prašymų dėl paramos mokiniams žymiai sumažėjo, pernai gauta tik 17, kai paprastai sulaukdavo apie 50–60. Kadangi gyventojai gali teikti prašymus tiesiogiai per SPIS sistemą, dalis jų naudojasi šia galimybe. 

Penkiems seniūnijos gyventojams suteikta trumpalaikė arba ilgalaikė pagalba namuose arba institucijose, dėl transporto paslaugų tarpininkauta 14 asmenų.

Šiuo metu seniūnijoje yra du socialiniai būstai, tačiau abu jie netinkami gyventi ir yra tušti.

Gyvenimo trukmė ilgėjo

Gyventojų skaičiaus pokyčiai, kaip ir visose seniūnijose, Kamajuose linksta į mažąją pusę, nors diagramos rodo, kad vidutinė gyvenimo trukmė po truputį didėja. 2023-iaisias mirusiųjų amžiaus vidurkis siekė 85 m., vyrų – 71 m.

Per metus seniūnijoje sumažėjo 64 gyventojais. Dalis persikėlė gyventi kitur, 38 mirė. Per metus gimė 8 vaikai. Pagal gyventojų skaičių didžiausios seniūnijoje Kamajų ir Salų seniūnaitijose.

Labiausiai pernai traukėsi Duokiškio seniūnaitija, netekus  net 25 gyventojų.

Užimtumui lėšų mažiau

Kamajų seniūnė Lina Zolubienė sakė, kad labai didelių pokyčių per metus neįvyko, asignavimai vienoms programoms mažėjo, kitoms didėjo. Rajono infrastruktūros objektų priežiūrai, plėtrai ir modernizavimui buvo skirta 54 tūkst. Eur (mažiau nei 2022 m.), tačiau šiek tiek daugiau atseikėta socialinės reikmėms. Didžiausia dalis tikslinių asignavimų – 19 tūkst. Eur panaudota Juodonių gyvenvietės Piliakalnio gatvės apšvietimo įrengimui.

Užimtumo didinimo programos lėšų pernai sumažėjo dviem tūkstančiais, pasak seniūnės, ribotas biudžetas apriboja ir galimybes, nors dažnai sulaukiama norinčių įsidarbinti gyventojų prašymų.   Paprastai pavasarį, kai prasideda žolės pjovimo darbai, įdarbinamas vienas vyras, o rudenį – moteris, kuri grėbia lapus.

Laistė, tvarkė

Pernai Kamajų miestelyje pradėta tvarkyta aplinka (šaligatviai) šalia InMediCA klinikos, miestelyje įrengtos rodyklės į lankytinus objektus, pėsčiųjų takas, vedantis nuo seniūnijos pastato iki gimnazijos garažų kiemo, tvarkyti viešieji paplūdimiai, šiukšlynai prie kapinių, atnaujintas gatvių apšvietimas. Seniūnijos teritorijoje esančių kelių ir gatvių su žvyro danga priežiūrai iš Kelių direkcijos Kelių priežiūros ir plėtros programos buvo skirta 51 806 Eur.

Ant ypač blogos būklės kelių ruožų paskleista 1786 kub. m žvyro, sutvarkyta 240,5 kv. m

asfalto duobių seniūnijos kaimuose ir miesteliuose, paskleista 72 kub. m

skaldos. 2023 metais dulkėtumo mažinimo programai panaudota 3388 Eur, nors po kartą stengtasi palaistyti visus žvyrkelius.

Alėja, regalijos, medalis

Viena iš naujovių Kamajuose – pernai šalia gimnazijos atsiradusi Alės Rūtos vardu pavadinta alėja, o svarbiausias praėjusių kultūrinis įvykis buvo gruodžio 9 d., kai kamajiškiai iš Marijampolės atsivežė Mažosios kultūros sostinės regalijas, o šiemet startavo su kultūrinių renginiu ciklu.

Susirinkime bendruomenių atstovai dėkojo seniūnei ir seniūnijai už bendradarbiavimą. Kalvių bendruomenės lyderiai solidų padėkos medalį už pagalbą darbuose užkabino seniūnės pavaduotojui Giedriui Mikalkevičiui.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video