Kitąmet Rokiškyje norima surengti tarptautinę dainų ir šokių šventę (0)

Publikuota: 2023-09-18 Kategorija: Krašto žinios
Kitąmet Rokiškyje norima surengti tarptautinę dainų ir šokių šventę
Rokiškio Sirena nuotr. / Ieškoma finansavimo dvišaliam festivaliui.

Rokiškio rajono savivaldybė teikia paraišką CERV programai „Latvijos ir Lietuvos dainų ir šokių švenčių aidai abipus sienos“. Jei lydės sėkmė ir finansavimas bus gautas, didelis jungtinis latvių ir lietuvių kolektyvų festivalis įvyks 2024 metų rugsėjį, per jubiliejinę 525-erių metų miesto gimtadienio šventę.

Teikia šią savaitę

Pasak rajono savivaldybės Komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėjos Irenos Matelienės, paraiška turėjo būti pateikta dar šį mėnesį – iki rugsėjo 18 dienos. Tad parengti visi reikalingi dokumentai, užpildyti partnerių duomenys, patirtys tokiuose projektuose, numatomos veiklos ir visa kita labai svarbi informacija, kurią privaloma pateikti.

Projekto finansavimas priklauso nuo partnerių dalyvių skaičiaus, ir jei pavyks gauti lėšų, suma turėtų būti apie 20 tūkst. eurų. Numatomas jungtinės šventės dalyvių skaičius – apie 250. Tad finansų reikia jų atvykimui, išvykimui, apgyvendinimui ir pan.

Galimybė vietoje

„Jubiliejinė miesto šventė pasirinkta todėl, kad ateinančių metų vasarą vyks respublikinės Dainų šventės šimtmetis – skambės gražiausi kūriniai. Ne visi mūsų rajono žmonės turi galimybę sudalyvauti tokiame renginyje, tad tai būtų puiki proga Rokiškyje išgirsti pačius gražiausius ne tik lietuvių Dainų šventės kūrinius, bet ir latvių Dainų šventės, kuri šiais metais minėjo 150 metų“, – sakė I. Matelienė.

Dirba visa komanda

Paraišką teikė Rokiškio rajono savivaldybės administracija. Prie dokumento rengimo dirbo visa komanda: Komunikacijos ir kultūros bei Strateginio planavimo ir investicijų skyrių kolektyvai, Rokiškio kultūros centras, Jekabpilio (Latvija) savivaldybės administracijos Kultūros skyrius. Pagrindiniai šventės organizatoriai – Rokiškio rajono savivaldybės administracija ir Rokiškio kultūros centras, jiems talkina Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokykla ir Rokiškio liaudies teatras.

Ar bus gautas finansavimas šiam tarptautiniam festivaliui turėtų paaiškėti 2024 metų birželio mėnesį.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video