Kraštiečiui V. Mačiekui - valstybinis apdovanojimas (0)
Publikuota: 2025-07-07
Kategorija:
Krašto žinios

Liepos 6-osios – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dienos proga Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda įteikė valstybinį apdovanojimą Rokiškio krašto garbės piliečiui, ekonomistui, kraštotyrininkui, ilgamečiam „Ramuvos“ klubo vadovui Petrui Venantui Mačiekui.
V. Mačiekui už nuopelnus lietuvių etninei kultūrai, aktyvią mokslinę ir kraštotyrinę veiklą buvo įteiktas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžius.
Gimęs Rokiškio rajono Močiekų kaime, V. Mačiekus nuo paauglystės domėjosi krašto praeitimi ir papročiais. V. Mačiekų išgarsino „Lietuvos valsčių“ serija, apimanti knygas apie Rokiškio krašto miestelius.

Rekomenduojami video
Pirmadienį startuos kvietimas pasinaudoti paramos būstui įsigyti programa: kiek ji aktuali rokiškėnams?
(0)
Nuosavas gyvenamasis būstas lietuviams nuo senų senovės yra itin svarbu: nusipirkti ar pasistatyti – neturi reikšmės, svarbu, kad būtų savas. Deja, dėl aukštų nekilnojamojo turto (NT) kainų, ne visi išgali savomis lėšomis jį įsigyti. Tačiau atitinkant tam tikras sąl
2025-07-25
Jūžintuose ekshumuoti 12 partizanų palaikų – prasminga duoklė krašto istorijai ir Lietuvos laisvės kovotojams.
Nelaimė Švenčionių rajone – darbo metu nuo elektros iškrovos sužaloti du jauni rokiškėnai. Įmonės vadovas situaciją vadina „pusiau mis
2025-07-24
Rajono abiturientai – su 19 šimtukų!
Rokiškio „Romuvos“ ir Pandėlio gimnazijų mokiniai išsiskyrė puikiais brandos egzaminų rezultatais – daugiausia šimtukų pelnyta iš anglų kalbos ir matematikos.
Skydinė renovacija – Rokiškyje
2025-07-17
Antradienio, liepos 15-osios „Rokiškio Sirena“ numeryje skaitykite:
Jūžintuose rastų partizanų palaikų skaičius pasiekė 12 – tęsiami tyrimai ir identifikavimas.
Savaitgalio kronikos – trys smurto atvejai ir avarija tradicinėje vietoje.
Apie netvarkomų sklypų
2025-07-14
Rokiškio rajone baigus archeologinius darbus, Jūžintuose rastų laisvės kovotojų palaikų skaičius išaugo iki dvylikos, penktadienį pranešė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGRTC).
Pasak centro, kartu su partizanų palaikais buvo rasta nesprogusi grana
2025-07-11