Kviečia Panemunėlio geležinkelio stoties gyventojus siūlyti gyvenvietės pavadinimo variantus (0)

Publikuota: 2024-05-28 Kategorija: Krašto žinios
Kviečia Panemunėlio geležinkelio stoties gyventojus siūlyti gyvenvietės pavadinimo variantus
Rokiškio Sirena nuotr. / Panemunėlio gelež. st.

Panemunėlio geležinkelio stotimi gyvenvietė vadintis negali, nes gyvenamųjų vietovių tipai yra trys: kaimas, miestelis ir miestas. Tad čia įsikūręs kaimas (pagal gyventojų skaičių miestelio statusas šiai gyvenvietei nepriklauso) taip vadintis negali, turi ieškoti kito varianto. Taip nusprendė Valstybinė lietuvių kalbos komisija, kai Rokiškio rajono savivaldybė pateikė suderinimui rajono teritorijoje esančių gyvenamųjų vietovių ir seniūnijų ribų nustatymo planą.
 
Pasirinkti Panemunėlio kaimo pavadinimą nėra galimybės, nes rajone jau yra ir Panemunėlio miestelis, ir Panemunėlio kaimas, ir Panemunėlio viensėdis, todėl dar vieno kaimo tokiu pat pavadinimu negali būti.
 
Valstybinė lietuvių kalbos komisija siūlo, jos nuomone, patį paprasčiausią būdą - vardus sunumeruoti – pridėti romėniškus skaitmenis, pavyzdžiui, „Panemunėlis I“ ir „Panemunėlis II“ arba tik „Panemunėlis II“, o dabartinį Panemunėlio miestelio pavadinimą palikti, kaip yra.
 
Kitas variantas, kurį siūlo komisija, - „papildyti tikrinę dalį apibūdinamaisiais dėmenimis“. Pavyzdžiui, „Naujasis (ar Senasis) Panemunėlis“, „Didysis Panemunėlis“, galėtų būti net „Stoties Panemunėlis“.
 
„Geriausiai būtų, jeigu apsispręstų patys gyventojai, todėl kviečiame teikti savo pasiūlymus“, - įsitraukti aktyviai į kaimo pavadinimo paieškas pakvietė rajono meras Ramūnas Godeliauskas.
 
Kviečiame Panemunėlio geležinkelio stoties gyventojus savo pavadinimo variantus siūlyti Panemunėlio seniūnei Daliai Dubenčikienei el.paštu: d.dubenciukiene@rokiskis.lt arba telefonu +370 614 43 701, +370 629 61 219.
Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video