Lailūnai atsipūtė po darbų – sukvietė į rudens šventę (foto) (0)

Publikuota: 2023-09-16 Kategorija: Krašto žinios
Lailūnai atsipūtė po darbų – sukvietė į rudens šventę (foto)
Kristinos Ramanauskaitės nuotr. / Pasveikinti jauniausi lailūniečiai

1989 m. Lailūnų kaime gyveno 316 žmonių, šiandien – perpus mažau, tačiau kaimas išlaikė savo tradicijas. Lailūnų kaimo bendruomenės pirmininkė Rita Inčiūrienė neatmeta – galbūt ateityje kaimas liks tik turistinė vietovės, į kurią atvažiuos kažkada čia gyvenę žmonės ar atsitiktiniai lankytojai sudalyvauti edukacijose, sužinoti, kaip kaimo žmonės gyveno, kuo vertėsi. Tačiau pirmininkė tvirtino – bendruomenė gyvuos, kol bus bent vienas narys.

Pasveikinti mažiausi, darbščiausi

Rugsėjo 16 d. bendruomenė rinkosi į rudens šventę „Po darbelių – po darbų“. Nors ne visi ūkininkai jau užbaigė savo darbus – kai kurie, neturėdami laiko švęsti, dar plušėjo laukuose, susirinko nemažas būrys darbštuolių. Tradiciškai pasveikinti ne tik ūkininkai, bei jubiliatai, jauniausi bendruomenės nariai, pirmokai,  mokyklą baigę abiturientai, bendruomenės aktyviausi nariai, rėmėjai, talkininkai. Jau įprasta tapo prieš linksmąją dalį surengti konferenciją, šįkart kalbėta apie tuštėjantį kaimą – žemės reformas ir jų poveikį demografinei padėčiai. 

Lailūnų rudens šventės tradicija – kiemeliai, kuriuos pristato kiekvienos gatvės gyventojai. Derlius šiemet neprastas, o dar pridėjus šeimininkių išradingumą, kiemeliai buvo vienas už kitą turtingesni. L.  Šepkos gatvės gyventojos patikino, kad čia gyvena darbščios moterys ir geros šeimininkės – sėja, augina daržoves. Parodydamos, kad netuščiažodžiauja, daržo gėrybėmis nuklojo stalą, virė moliūgienę, čirškino bulvinius blynus.

Aprūpina visą Rokiškį

„Pakalnės gatvėj irgi viskas labai gerai dera, – nenusileido šepkiečiams gretimo stalo kaimynai. – Turime va toookių kopūstų galvų, gėlės gražiai žydi ir grybai gerai auga“. Paskui moterys patikslino – šalia namų „auga“ ilgalaikio vartojimo – mediniai grybai, o baravykus šventiniam troškiniu rinko Suvainiškio miške.

Bitininkų gatvės gyventojų kiemelio tema atitiko pavadinimą, stalas buvo nuklotas medaus produktais. Du kaimynai, abu Romualdai, juokėsi, kad medumi aprūpina ne tik Lailūnus, visą Rokiškį, bet dar ir užsienio lietuviams lieka.

<...>

 Visą straipsnį skaitykite antradienio, rugsėjo 19 d. „Rokiškio Sirenoje“.  

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video