Nerta Bajorų eglės dekoracija papildys Lietuvos rekordų knygą (0)

Publikuota: 2024-02-13 Kategorija: Krašto žinios
Nerta Bajorų eglės dekoracija papildys Lietuvos rekordų knygą
„Rokiškio Sirena“ nuotr. / Prieš Kalėdas rekordinė dekoracija pristatyta visuomenei

Lietuvos rekordų knygą papildys naujas pasiekimas: ,,Vidurdienio damų“ klubo iš Bajorų (Rokiškio r.) narės sukūrė aukščiausią – 5,47 m – eglės dekoraciją iš nertų kvadratėlių.

Nėrė ir vyras

Dekoraciją damos nėrė beveik metus, vąšeliais ir virbalais darbavosi ne tik moterys, bet ir vienas vyras – Rimas Milaknis. Išgirdusios apie tikslą, prie dekoracijos gaminimo prisijungė ir rokiškietės tautodailininkės bei tiesiog rankdarbių mėgėjos. Iš viso yra numegzta beveik 3 tūkst. kvadratėlių, jie vielomis sujungti į ilgus šalikus, kurie ir atstojo eglės šakas.

„Buvo net viešas nėrimas, kai važiavome į Latviją, sėdėjome prie jūros ir nėrėme – buvo puiki atrakcija. Kvadratėlių spalvos įvairios, bet kiekviename jų turėjo būti nors kiek žalios spalvos“, –  kiek anksčiau „Rokiškio Sirenai“  pasakojo ,,Vidurdienio damų“ klubo vadovė Nijolė Knečiūnaitė-Čirūnienė.

Atsirado rėmėjų

Eglės kūrėjos buvo persigalvojusios ir atsisakiusios ankstesnės nuostatos siekti Lietuvos rekordo. „Tai kainuoja nemažus pinigus, tiek rėmėjų neturime, bet eglė bus mūsų – Rokiškio – rekordas“, – dar gruodžio mėnesį kalbėjo dekoracijos kūrėjos. Vis tik atsiradus rėmėjams, rekordas įregistruotas į Lietuvos rekordų knygą. Dekoracijos kūrėjos už finansinę paramą dėkoja Aurėlijui Markevičiui ir Teisučiui Juozapavičiui.

Prieš trejetą metų Bajorai išgarsėjo aukščiausia virvelių eglutės dekoracija, įrašyta į Lietuvos rekordų knygą. Siekiant ankstesni  rekordo klubietėms talkino nemažai rokiškiečių, kurie nėrė virveles, buvo pagaminta 29 km ilgio dekoracija.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video