„Nykštuko“ bendruomenė minėjo Draugo dieną (foto) (0)

Publikuota: 2022-11-30 Kategorija: Krašto žinios
„Nykštuko“ bendruomenė minėjo Draugo dieną (foto)
„Rokiškio Sirena" nuotr. / Į lopšelį-darželį "Nykštukas" savanorė N.Pranskūnaitė atvyko su mažuoju augintiniu.

Lapkričio 29 dieną minima Draugo diena. Ta proga Rokiškio lopšelio – darželio „Nykštukas“ bendruomenė sulaukė svečių. Pas juos atvyko beglobiais gyvūnais besirūpinanti organizacijos „Antras šansas“ savanorė Nijolė Pranskūnaitė. Ir ji atvažiavo ne viena. Kartu su ja, susipažinti su vaikais, atvyko mažasis augintinis – katinukas, vardu Leopoldas, kuris kiek nedrąsiai žvelgė į vaikus iš savo krepšelio. Nijolė sakė, jog jam tik daugiau nei mėnuo ir jis dar nėra matęs vienoje vietoje tiek daug mažų vaikų, todėl jam kiek nejauku. Savanorė papasakojo katinuko atsiradimo istoriją ir priminė vaikams, jog gyvūnai nėra žaisliukai, jais reikia stropiai rūpintis ir globoti, nes namuose gyvenantys kačiukai gali gyventi apie 15 metų ar net ir daugiau. Atsidėkodami už pažintį vaikai katinukui pašoko šokį bei sudainavo dainą. Visi labai norėjo jį paglostyti bei prisiglausti.

Išvyko su dovanomis

Iš darželio N.Pranskūnaitė su augintiniu išvyko ne tuščiomis. Daugiau nei dvi savaites švietimo įstaigoje vyko socialinis gerumo projektas „Mano geriausias draugas“ bei akcija „Tu gali padėti“, kurios metu bendruomenės nariai pirko ir į darželį nešė maistelį ir kraiką beglobiams gyvūnams. Tokius gyvūnėlius prižiūrinti N.Pranskūnaitė sakė, jog tai didelė parama organizacijai, tad visiems esanti be galo dėkinga. Artėjant šaltajam metų laikui rūpinimasis tokių gyvūnų globa tampa dar aktualesnis.

Parodoje - katinėliai

Lopšelio- darželio „Nykštukas“ direktorės pavaduotoja ugdymui Kristina Gasiūnienė sakė, jog šį prieššventinį laikotarpį labai norėjosi skirti dėmesį tiems, kurie negali patys savimi pasirūpinti, tad daug dėmesio skirta augintiniams. „2022-ieji – Gyvūnų gerovės metai, tad šis projektas ir numatyti susitikimai užbaigė visus metus trukusių renginių ciklą. Lopšelio – darželio bendruomenė šį dviejų savaičių laikotarpį praleido kūrybiškai: tėveliai su vaikais bei pedagogai iš antrinių žaliavų gamino katinėlius, tam panaudodami nebereikalingus indelius, siūlų, popieriaus, kartono ir plastiko likučius, o pagaminti darbeliai papuošė darželio erdves. Parodoje „Katinėlis Rainakėlis“ puikuojasi virš 30 įvairaus dydžio katinukų“, – apie renginius pasakojo K.Gasiūnienė.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video