Obeliai turės savo istorinį kalendorių (0)

Publikuota: 2023-11-16 Kategorija: Krašto žinios
Obeliai turės savo istorinį kalendorių
„Rokiškio Sirena“ nuotr. / Obeliai

Obeliečiai kuria kalendorių, kuris primins miesto istoriją, atspindės nūdienos akimirkas. Pasak seniūno Vytauto Stakio, tai bus bendruomeniškumo simbolis, o prie jo kūrimo prisideda seniūnija, Obelių bendruomenės centras, Obelių gimnazija, Laivės kovų istorijos muziejaus Obeliuose kolektyvas, Obelių socialinių paslaugų namų Kultūros padalinys.

Gyventojai taip pat aktyviai kuria savo krašto metraštį siųsdami nuotraukas, jų gauta begalės. Nuotraukose užfiksuoti Obelių krašto gamtos vaizdai, pastatai, gamtos reiškiniai.

„Kalendorius kūrimo procese, planuojame kalėdiniam laikotarpiui jau turėti“, – sakė seniūnas. Kalendoriaus kūrimui ir leidimui lėšos skiriamos ne iš biudžeto, idėją remia Obelių krašto verslininkas ir spaustuvė „Taurapolis“.

Leidinį, kuriame bus svarbūs miesteliui istoriniai akcentai, tradicijos, datos, aprašymai, nuotraukos su šio krašto vaizdais, planuojama padovanoti seniūnijos gyventojams.

V. Stakys sakė, kad idėja išleisti bendruomeniškumui telkiantį kalendorių ne nauja – 2023 m. ją įgyvendino Jūžintuose, į kūrybą įsitraukė vietos bendruomenė, Rokiškio krašto muziejus. 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video