Obelių bendruomenė dar nededa taško – į pirmininko rinkimus rinksis trečią kartą (0)

Publikuota: 2024-02-29 Kategorija: Krašto žinios
Obelių bendruomenė dar nededa taško – į pirmininko rinkimus rinksis trečią kartą
„Rokiškio Sirena“ nuotr. / Obelių bendruomenės centras

Šią savaitę obeliečiai dar kartą organizavo susirinkimą, kad išrinktų bendruomenės pirmininką. Antras kartas irgi buvo nesėkmingas. „Susirinkimas buvo, rinkimai neįvyko. Kvietėmės seniūnę, norėjome pasikalbėti, mūsų kvietimą ignoravo. Kai sako, kad turime susėsti ir kalbėti, bet pas bendruomenę neatvažiuoja, nežinau, kaip tada galime susėsti ir kalbėti“, – sakė Obelių bendruomenės centrui vadovaujantis Virginijus Pupelis.

Pozicijos nekeičia

Kaip skelbėme anksčiau, vasario 19 d. Obelių bendruomenės nariai rinkosi į ataskaitinį susirinkimą ir pirmininko rinkimus. Naujas pirmininkas taip ir nebuvo išrinktas dėl per mažo dalyvaujančių narių skaičiaus. Į antrą susirinkimą šią savaitę susirinko keliasdešimt obeliečių, tačiau bendruomenės narių – vos keli. V. Pupelis sakė sulaukęs prašymų pasilikti ir toliau vadovauti bendruomenei, tačiau laikosi anksčiau išsakytos pozicijos – pradėtus darbus perduoti kitiems iniciatyviems žmonėms.

Nenori, kad subyrėtų

„Atėjo rimtų verslininkų, jie siūlė eiti kalbėtis su seniūne, jeigu neišeina bendruomenės pirmininkui pasikalbėti. Prašyti, kad tai, kas padaryta bendruomenės, nebūtų naikinama, išsiaiškinti, kokius darbus planuoja seniūnija, kokia jų vizija“, – komentavo V. Pupelis.  Daug nepatogių klausimų ir nebaigtų darbų turintis bendruomenės pirmininkas tikisi, kad susiburs nauja bendruomenė, nes būtų gaila, jeigu viskas subyrėtų. „Prasidės bendruomenių projektai, jeigu jų nerašysim, prarasim didelius pinigus“, – sako obelietis. Bendruomenė dar nededa taško – po trijų savaičių susitiks dar kartą rinkti pirmininką.

Stengiasi pegelbėti 

Obelių seniūnę Jūratę Šinkūnienę stebina serialą primenanti situacija. Pasak seniūnės, vakare  sulaukusi skambučio dalyvauti minėtame susirinkime, siūlė prisijungti nuotoliniu būdu, nes tuo metu nebuvo Obeliuose, ir mielai sutikusi atsakyti į visus bendruomenei kylančius klausimus.

Obelių seniūnijoje yra 5 bendruomenės. Kai jos tvirtina savo finansines ataskaitas, rinkimus, seniūnė sako nevykstanti į susirinkimus, nes neturi balsavimo teisės, taip pat, kad nedarytų įtakos balsuojančiųjų sprendimui. Tačiau kai bendruomenės apsisprendžia, kokius darbus nori nuveikti ir su ta žinute ateina į seniūniją, kartu planuojama, ką bendromis jėgomis galima padaryti. „Kiek įmanoma bendruomenėms seniūnija stengiasi pagelbėti atlikti darbus tiek technika, tiek žmogiškaisiais ištekliais“, – kalbėjo seniūnė.  

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video