TAVO BĖDOS MANO. Kas ir už kiek sutvarkė mero keliuką? (0)

Publikuota: 2023-02-05 Kategorija: Krašto žinios
TAVO BĖDOS MANO. Kas ir už kiek sutvarkė mero keliuką?
Rokiškio Sirena nuotr. / Jūžintų seniūnijoje žvyrkeliai tvarkomi etapai.

Į mūsų laikraščio redakciją kreipėsi skaitytojas, kuris savo laiške rašo: „Kai mūsų seniūnijoje apsigyveno Rokiškio meras, seniūnija sutvarkė keliuką iki Meldučių kaimo ir iki jo namų. Taip pat iki tol nebuvo kaimą žyminčių ženklų, o apsigyvenus merui jie atsirado. Gal galite mums atsakyti kieno lėšomis buvo padaryti šie darbai? Ir kiek tai kainavo mokesčių mokėtojams?“.

Jūžintų seniūnijos seniūnas Vytautas Stakys:

„Jūžintų seniūnijos vietinės reikšmės kelio, kuris yra kelio-gatvės pavadinimu „Rageliai – Meldučiai“ ir kita atkarpa į kaimą „Meldučiai – Kurkliečiai“, tvarkymo darbai buvo atliekami trimis etapais: 2020, 2022  metais bei planuojamas trečiasis etapas 2023-aisiais. Lėšos tam skirtos iš Automobilių kelių direkcijos Kelių priežiūros ir plėtros programos. 2020 metais buvo pradėtas pirmas etapas, o 2022-aisiais – antras, kurių metu autogreideriu buvo suformuotos pakelės, ekskavatoriais iškasti kelio grioviai, supilant gruntą vietoje ir paskleidžiant, kelias nugreideriuotas ir pažvyruotas,  o šiemet planuojama visiškai užbaigti šio kelio tvarkymą. 

Šis žvyrkelis buvo pradėtas tvarkyti dar iki tol, kol rajono meras čia apsigyveno, nes kaime gyvena šeimos su vaikais, kurių nuvežti į mokyklą atvyksta paimti mokyklinis autobusiukas, ten vyksta ir atliekų surinkimo mašinos, prie šio kelio – Ragelių kapinės, taip pat šiltuoju metų laiku juo intensyviai naudojasi žemės ūkio technika.

Prie šio kelio tvarkymo darbų pirmame etape daug prisidėjo Lašų žemės ūkio bendrovė, kurios šviesaus atminimo buvęs vadovas Zenonas Akramavičius, LRT radijui davė interviu apie šio kelio atstatymo darbus. Jis džiaugėsi galintis prisidėti tuo, kad mūsų seniūnija kelią remontuoja iš pagrindų, todėl bendrovė taip pat prisidėjo prie šio kelio atstatymo darbų. Prie jų jungėsi ir AB „Rokiškio sūris“, nes su šiuo keliu jungiasi daug įmonės valdomų žemės ūkio paskirties sklypų.

Nuo link kaimo vedančio kelio iki savo sodybos meras kelią susitvarkė savo lėšomis. Tai nei seniūnijai, nei mokesčių mokėtojams nekainavo nė cento.

Kalbant apie šį kaimą žyminčius ženklus, galiu pasakyti tiek, kad nuo tada, kai prieš ketverius metus pradėjau dirbi seniūnu, mačiau poreikį pastatyti Jūžintų seniūnijos miestelių ir kaimų, vietinės reikšmės kelių, tai yra gatvių, pavadinimų ženklus, nes jų nebuvo, taip pat trūko į lankytinas vietas nukreipiančių kelio ženklų. Dar 2021 metais Rokiškio rajono savivaldybės Saugaus eismo komisijai teikiau vietos gyventojų, bendruomenių ir seniūnaičių prašymus, kad suteiktų leidimą ir skirtų finansavimą įrengti kaimų vietovardžius žyminčius ženklus  su pavadinimais: Girelė, Trakas, Kuliai, Norkūnai, Meldučiai, šalia jų buvo pateikti prašymai visose Jūžintų ir Laibgalių miestelių gatvėse įrengti žymas su tos gatvės pavadinimu. Gavę leidimus tai ir įgyvendinome.

Galiu tik pasidžiaugti, jog pavyko sukomunikuoti su Lietuvos kelių direkcija, kurios turtas yra mūsų seniūnijoje esantys regiono keliai, kad gautumėme leidimą statyti nukreipiančiuosius ženklus į Jūžintų krašto lankytinas vietas. Gavę leidimą ir pastatėme penkis ženklus: Gačionių dvaras ir parkas, Grumbinų alkakalnis, Jūžintų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia, Ragelių Švč. Mergelės Marijos bažnyčia ir Knygnešio J. O. Širvydo kapas“. 

Komentarą apie keliuką pateikė ir rajono meras Ramūnas Godeliauskas: „Jūžintų seniūnijoje apsigyvenau tik 2021 metų lapkritį. Nesijaučiu toks svarbus kaip Saulius Skvernelis, kuriam kelią iki namų nuasfaltavo savivaldybė. Privažiavimą iki sodybos pasidariau savo lėšomis ir tai man kainavo beveik 2 000 eurų“.

„Rokiškio Sirenoje“ – nauja rubrika „Tavo bėdos mano“, į kurią gali kreiptis rokiškėnai, turintys įvairiausių problemų ir neatsakytų klausimų. Mums galite rašyti el. paštu reklama@rokiskiosirena.lt arba skambinti tel. +370 666 76777.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video